Hz mevlananın dilinden dua

memluk

Hatim Sorumlusu
Hz Mevalnanın dilinden dua...
Ya Rabbi! Bizim halimize bakarak muamele etme. Kendi ikram ve ihsanına göre bize muamele eyle.

Ya Rabbi! Kerem ve lütfunla hidayet ettiğin kalbi tekrar delalete sapkınlığa meylettirme.Belaları bizden sarf eyle , cevir ve değiştir.Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim! Günahlarımız dolayısıyla bizden intikam alma.Bize azap etme.

Ya Rabbi! Biz nefisle şeytana köpek gibi tabi olduysak da, sen azap aslanını bize saldırtma.

Ey Hayy , ebedi diri olan Rabbim! Talep ve dua üzerine nasıl olur da kerem etmezsin? Sen kerem sahibisin. Ey mahlukatın, yaratılmışların , canlıların ihtiyacını gideren Rabbim! Sen varken hiçbir kimseyi hatırlamak ve ondan birşey ummak layık değildir.

Ya Rabbi! Ruhumda bir ilim katresi var.İlahi! Onu heva rüzgarıyla ten toprağından muhafaza eyle.

Ey ihsanı çok olan Rabbim! Cefa içinde gecip giden ömre merhamet et.

Ey affetmeyi seven Rabbim! Bizi affeyle.İsyan derdimize çare lütfeyle.

Ey yardım isteyenlerin yardımcısı ! Bizi hidayete çıkar.

Ya Rabbi! Dua ve yakarışlarımızda sana layık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatalarda bulunmuşsak , o kelimeleri sana ihlas et ve duamızı kabul buyur. Çünkü sözlerin hakimi ve sultanı ancak sensin.

Ey alemlerin yaratıcısı! Kasvetli, kararmış , katılaşmış adeta tas gibi olmuş kalbimizi mum gibi yumuşat . Feryadımızı, ah u vahımızı hoş eyle ki; rahmetini celbetsin. Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al. O nefis bıçağı kemiğe dayandı, zulmü canımıza yetti.

Ya Rabbi! Sana nasıl arz edeyim? Çünkü en gizli açık her şeyi bilensin
allahım sana kulluk edemedim nefsimin şerrinden sana sığınıyorum bu mubarek kulunun duasıyla sana yalvarıyor azabından rahmetine sığınıyorum bu duayı okuyan tevhid ailesini ve sevdiklerini affet en sonada beni affet allahım