Ahmet Türk'ten Fatih'e hakaret !

nuriye

Well-known member
Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk'ten pes dedirten benzetme: Fatih işgal demek, savaş demek!

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, partisinin İstanbul'daki seçim çalışmalarına katıldı. DTP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akın Birdal ile birlikte yüzlerce araçlık konvoyla karşılanan Türk, seçim otobüsüne binerek Başakşehir'e gitti. Seçim otobüsünden halkı selamlayan Türk daha sonra İkitelli Köyiçi Meydanı'nda toplanan partililere seslendi. Önce Kürtçe konuşan Türk daha sonra konuşmasına Türkçe devam etti.
"Bir rüyam var, o rüya er ya da geç gerçekleşecek" diyen Türk, daha fazla barış ve özgürlük için DTP'ye oy verilmesini istedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştiren Türk, "Erdoğan için 'Davos Fatihi' diyorlar. Biz Fatih olmak istemiyoruz. Fatih işgal demek, savaş demek" dedi. Baykal için "Erkek güzeli" diyen Türk, "Demokratik solu milliyetçilik çizgisine çekerek dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Bu başarısıyla Guinnes Rekorlar Kitabı'na girer." dedi. Konuşması sık sık terör örgütü elebaşısı Öcalan sloganları ile kesilen Türk'e, Büyükşehir Başkan adayı Akın Birdal, milletvekilleri Sırrı Sakık, Sabahat Tuncel ve Ufuk Uras eşlik etti.
Ahmet Türk buradaki konuşmasının ardından konvoyla Esenyurt ilçesine geçti.

guftepira

Well-known member
birde şu hezayana bakarmısınız;

"Bir rüyam var, o rüya er ya da geç gerçekleşecek"

kabuslarının vehmiyle gözlerini açan bu adamcağızın, gördüğü rüyaların, hayallerin vehametine değinmek bile istemiyorum. lakin;

sayın türk kendi aleminde, acaba o ayrılıkçı efkar-ı rezilanelerini kurarken
aynada bir martin luther king mi görüyor?

efendi, senin ikrar etme yüceliğini gösterebildiğin islamdan öte o adam ve onun savunduğu dava ile aranda vadiler boyu mesafe var.

kardeşlerim, bu şahsiyet 1963 yılında washington'da yapılan bir miting'de martin luther king'in söylemiş olduğu

"I have a dream that my four little chidren will one day live in a nation where they will not be judged by the colour of their skin,but by the content of their character."

kelimelerinden müteşekkil, meşhur "bir hayalim var" konuşmasına atıfta bulunmuş.
fakat bu konuşmanın tamamını okumuş olsa (ki öyle bir entelijansiya alametini kendisinden beklemek başlı başına bir hezeyan olur) o "lider" şahsiyetin
hayalinin, düşünün vede amacının ayrım olmadığını birlikte ve beraber yaşamak olduğunu anlardı.

fetih müessesesini anlamamış olmasıda kısır idrakinden gayet beklenilir bir olay.

"biz olmassak sulh olmaz" nidaları ile aba altından sopa göstermeside yine kendisinden beklediğimiz, şaşırmadığımız, nevinin tavr-ı garibanelerinden.

asıl beni hayrete sokan ve hala anlayamadığım olay ise, ufuk uras gibi demokrat, münevver bir insanın bu şahsiyetler ile nasıl işbirliği yaptığı?

bu güzel forum politikanın rezillikleri ile kirlensin istemem,
madem böyle bir yazıyı getirip efkara sundunuz bende bu hususu belirtmek istedim.

vesselam..

nuriye

Well-known member
benim anlamadigim ne olduda bu insanlar padisahlarla ugrasir hale geldiler her gün birilari cikip padisahlarin hakkinda konusuyorlar buna nasil cesaret ediyorlar bu kadarmi vefasiz olunur anlamadim.