ALLAH (c.c) buyuruyor ki: Bismillâhirrahmânirrahîm (Rahmân ve rahîm olan ALLAH'ın adıyla) Mal

cetinsolhanli

Yeni Üye
ALLAH (c.c) buyuruyor ki: Bismillâhirrahmânirrahîm (Rahmân ve rahîm olan ALLAH'ın adıyla) Mal

ALLAH (c.c) buyuruyor ki:
Bismillâhirrahmânirrahîm (Rahmân ve rahîm olan ALLAH'ın adıyla)

Mallarınız ve çocuklarınız ancak birer imtihandır; Allah katında ise büyük bir mükâfat vardır.
O hâlde, gücünüz yettiği kadar Allah’a karşı gelmekten sakının. Dinleyin, itaat edin, kendi iyiliğiniz için harcayın. Kim nefsinin cimriliğinden korunursa, işte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.
(TEĞÂBÜN Sûresi, 15-16. Ayet)
Resimin üstüne tıklayarak büyütebilir ve arkaplan resmi olarak kullanabilirsiniz.
BİR HİKAYE, BİR YORUM
Nasreddin Hoca bir gün dostlarına: ‘ Ben ölecekmiyim?’ diye sorar.‘O nasıl soru hocam öyle? Biliyorsunuz ki herkes ölecek’ der dostları. ‘Peki’ der hoca merhum, Benim cenaze namazımdan sonra hoca efendi size nasıl bilirsiniz? Diye soracak. Bu soruya ne cevap vereceksiniz?

‘Aman be hocam, nasıl cevap verebiliriz ki? Tabiki ‘iyi biliriz’ diyeceğiz derler. Bunun üzerine hoca efendi: Yahu dostlar, madem öldüğümde iyi biliriz diyecekseniz bunu ben yaşarken yüzüme karşı söylesenize!’ diyerek önemli bir gerçeği işaret etmektedir.

Yüreğimizdeki sevgiyi dile getirmek,takdirimizi ifade etmek konusunda yeterince rahat değiliz.Bu belki yetişme tarzımız ile alakalı bir konu ama buna rağmen Olaylara her zaman olumlu yönden bakmayı öğrenmeli,sevdiğimizi sevdiğimize söylebilmeliyiz!!!

BİR İŞİ MURAD ETME
OLDUYSA İNAD ETME
HAK'TANDIR O, REDDETME
MEVLA GÖRELİM NEYLER,
NEYLERSE GÜZEL EYLER....