AşK'2008 ve AşK' 624...Zaman ayırmaya değer...

bardak

Well-known member
Sene 2008

Ahmet ve Ayşe..
Bir süre sonra tanışırLar..
BirbirLerini gördükLerinde ikiside tarif ediLmez duyguLara kapıLıyordu...

İLk başLarda sıcak görüşmeLer,soğuk LafLarLa sürerdi.

-NasıLsın.
-İyiyim ya sen?

ZamanLa isimLer ekLenir,cümLe sonLarına,

-NasıLsın Ayşe..?
-İyiyim Ahmet ya sen nasıLsın.?

BirbirLerine isimLeri iLe hitap etmek ikisininde hoşuna gitmişti..Herşey istedikLeri gibi gidiyordu,her geçen gün sevgiLeri ikiye katLar oLmuştu..Ve zamanLa cümLeLere sevgi sözcükLeri ekLenir..

-NasıLsın tatLım..?
-İyiyim canım ya sen?

-3 Hafta Sonra-

Sevgi sözcükLeri onLarı o kadar mutLu ediyorduki adeta aşkın dorukLarında,kuş gibi uçuyorLardı..İkiside sevgiLerini başkaLarı iLe payLaşır,anLatır....Artık aşkLarını kimseden gizLemezLer,ve daha ciddi boyutLara geLir iLişkiLeri..Tabi cümLe sonLarına ekLenen keLimeLerde değişmiştir..

-NasıLsınn birtanem..?
-İyiyim birtanem,arkadaş uğramıştım,ordan geLiyorum
-Akşam görüşürüz aşkım
-Tamam,görüşürüz aşkım..

-1 Ay Sonra-

Artık aşkLarı ikisininde ayakLarını yerden kesmiştir..Yüzyüze görüşmediği zamanLarında,hasretLerini ve aşkLarını teLefonLa arayarak yada mesaj çekerek gideriyorLardı..Her dakika birLikteydiLer..Ayşe mesaj atar :

-Aşkım seni özLedim,ne yapıyorsun.?

Ayşe'nin mesajı Ahmete uLaşmıştı ama Ahmet işLerinin yoğunLuğundan cevabını geç yazmıştı..

-Bende seni özLedim,biraz yoğunum,işLeri bitirecem diye stres ediyorum,bunaLdım..

Ayşe,mesaja geç cevap geLmesinden kendisinin kaaLe aLınmadıgını düşünür ve mesajda tatmin etmese gerekki sitemkar bir şekiLde mesaja cevap yazar.. :

- iyi tamam koLay geLsin canım..

İLk başLarda sıcak geLen 'canım' keLimesi artık soğukLuk ifade ediyordu..Mesajı okuyan Ahmet biraz şaşırmıştı ve birden kıza karşı soğukLuk hissettiğini anLadı...''Aman senLemi uğraşıcam'' deyip,Ayşe'nin mesajına cevap yazar..

-SağoL CANIMMMMM (Büyük harfLe yazıp,m yi uzatarak bir şey mi ima etmeye çaLıştı acaba)

-1,5 Ay Sonra-

Artık eskisi kadar görüşmüyorLardı,sıkça mesajLaşmıyorLardı..Artık mesajLar garipLeşmeye başLadı..GünLerce aşkım diyen ikiLi artık birbirLerine 'canım' demeye başLamıştır..İki tarafta canım keLimesinden rahatsızdır..Artık bu rahatsızLık iyiden iyiye kendini beLLi etmekte ve aşkLarını zedeLemektedir..ve zaman sonra artık 'canım' keLimeLeride yerini isime bırakır.

-Napıyon Ahmet,?
-Napiyim çaLışıyorum Ayşe..

-2 Ay Sonra-

İkiside birbirinden habersiz yoLda yürürLerken karşıLaşırLar,gözgöze geLirLer..

-Napıyonn?
-Hiçç,geziyorum.

Artık isimLerde kaLkmıştır..Yerini sade ve sert ifadeLere bırakmıştır..Ve artık görüşmemeye başLarLar..

-Aşk Bitti-

.......................................

Sene 624

Muhammed iLe Aişe

Aişe vaLidemiz,Muhammed(sav) yeni evLenmişti..Eşinin kendisini sevip sevmediğini,nasıL ve ne kadar sevdigini merak eder,bu düşünceyLe sorar :

-ResuLaLLah,beni seviyormusun?

ALacağı cevaptan haberdardır..Ama ResuL'ün ağzından duymak onun için daha bir anLam taşıyordu..Ve bu soruya ResuLaLLah ''Oda ne biçim soru öyLe'' demiyor ve cevapLıyor :

-Evet,Ya Aişe,Tabi seni seviyorum..

Aişe aLdıgı cevaptan memnundur,ne kadar ResuL hanımı oLsada oda bir kadındır..Ve ihtiyacı oLan sevgiyi,eşinden Muhammed(sav)'den duymak istiyor..Bir kez daha sorar..

-Beni nasıL seviyorsun Ey ALLah'ın ResuLu..

Hz.Muhammed'in verdiği cevap öyLe bir cevaptır ki,Aişe'ye oLan aşkının ne kadar sağLam oLdugunu,içten samimi ve hayran oLunan bir ifadeyLe gösteriyor

-Kördüğüm gibi Ya Aişe,kördüğüm gibi...

Sevgiye bakın,aşka bakın..Kopmayan,çözüLmeyen bir kördüğüm bir sevgi..

-YıLLar Sonra-

Hz.Aişe,seviLdiğinden şüphesi yoktur ama ''acaba ResuL beni eskisi kadar seviyormudur?'' der kendi kendine..Yoksa yıLLar geçti ben yaşLandım,sevgisi azaLmışmıdır diye bir düşünceyLe sorar:

-Ya ResuL kördüğüm ne aLemde..?

Muhammed(sav) verdiği cevap,bu aşkın öLümsüzLüğünü ifade eder cinsindendir..

-İLk günkü gibi ya Aişe,İlk günkü gibi...

..........

Aşkın,sevginin örneği oLan Hz.Muhammed,birşey içecekse onu önce Aişe'ye içirirdi,ardından kendisi içerdi..Ve Aişe'nin içtiği yerden (dudağının değdiği yerden) içmeye gayret ederdi..Bir yemek sırasında,Aişe vaLidemizin eLindeki eti aLır ve ısırdığı yerden ısırır sonra yine Aişe'ye verirdi..

ResuLün sevgiLiLerine karşı davranışLarında,aşktan yana,sevgiden,iLgiden yana nice örnekLer vardır..

KirLetiLdi artık tüm değerLer..Yapmacık oLdu aşkLar..Artık aşk bekarLara,gençLere angeje ediLmeye başLadı..EvLiLer arasında birbirLerine aşk adına sözLer söyLemeLeri adeta ayıpLanır oLdu..

Uşaktaytaydım..Önümde 60-70 yaşLarında evLi bir çift gidiyordu..ALışverişten geLiyorLar beLLi..Erkek oLan değnekLe ve zorLa yürüyordu..O yüzden poşetLeri kadın taşımaktaydı..Adam beLki gururundan beLkide merhametinden karısına döndü ve dediki :

-Goncam,ağır geLdiyse bir tanesini bana ver..

Ordan geçmekte oLan gençLer,bunu duydu ve araLarında aLaycı bir şekiLde güLüştüLer..GençLere çok kızmıştım..Gidip yaşLı teyzenin eLinden poşetLeri aLdım,beraber gidiyorduk,dayanamayıp 'kaç yıLdır evLi' oLdukLarını sordum..44 yıLdır evLi oLdukLarını söyLediLer...44 yıLLık bir aşk bu kadarmı pürüzsüz günümüze geLir,bu kadar mı güzeL oLur...

BizLerde sevdikLerimize sevgi sözcükLeri söyLüyoruz..Canım..Cancanım..Bitanem..gibi.. Peki ne kadar samimi davranıyoruz? İnsan 'canım' dediği,canından öte can biLdiğini iki günde unutur mu hiç? Sevgisi soLar mı bir anLık?..Eğer diLden diLe değiLde,yürekten diLe getiriyorsa asLa bitmez,her geçen günde çoğaLır..

Kördüğüm oLmak, biLerek ve istiyerek kör olmak ..O'ndan geçmek için değiL onda yok oLmak..Şerh'i mümkün oLmayan sevdayı yükLemek omzuna..Hiç oLayım derken hep oLmak,ben oLayım derken sen oLmak ..
Rabbim bizi bize bırakma..Adı MEVLA oLan aşkı koy bağrımıza ..Kördüğüm et bizi kör kıLcak aşkı nasip et..

Livza

Well-known member
Rabbim bizi bize bırakma..Adı MEVLA oLan aşkı koy bağrımıza ..Kördüğüm et bizi kör kıLcak aşkı nasip et..

aminnnnnnnn...ALLAHRAZI OLSUN çok güzel bir yazı...

Ali Said

Well-known member
KirLetiLdi artık tüm değerLer..Yapmacık oLdu aşkLar..Artık aşk bekarLara,gençLere angeje ediLmeye başLadı..EvLiLer arasında birbirLerine aşk adına sözLer söyLemeLeri adeta ayıpLanır oLdu..

ALLAH razı olsun bu güzel paylaşım için

GÖNÜLSIZIM

Well-known member
Kördüğüm oLmak, biLerek ve istiyerek kör olmak ..O'ndan geçmek için değiL onda yok oLmak..Şerh'i mümkün oLmayan sevdayı yükLemek omzuna..Hiç oLayım derken hep oLmak,ben oLayım derken sen oLmak ..

AMİİİİİN...
Allah razı olsun çok hoş bi yazı...

Her bireye aşk hep anlatılır,öğretilir,bir merak güdüsüki sormayın gitsin.Her beğendiği insana aşık oldu sanır insan oysa bilmez ki o muhabbeti ALLAH verir,kendi dünyasında uçar gider ta ki aşkın kaynağını bulana kadar.Allah razı olsun çok hoş bir yazı...

eyvallah.. çok güzel bir yazıydı..
Allah rızası yolunda çalışanlardan eylesin cümlemizi ve gerçek aşkını koysun yüreklerimize.. Öyleki; başka aşklara yer kalmasın!