Bardak Elime Yapişmişti..!

Tarihci

Marmara Tarih

bir gun beyazıdı bistamiye soruyorlar
bu genç yaşta bu ilim nasıl oldu diye
oda anlatayım diyor ve diyorki
çok hasta ve yaşlı bi annem vardı
çok souk bir kış gunu
uykudan uyandı ve benden su istedi
bende dışarı çıkıp su bulup getirdim
ama geldiğimde annem uyumuştu
bende uyandırıp eziyet etmek istemedim
başında bekledim uyansın diye
az sonra uyandı ve su dedi
bende elimdeki bardağı uzattım
hava o kadar souktuk,ki
bardak elimi,n derisine yapışmıştı
bardakla beraber elimin dersiside kalktı sıyrıldı
elim kan içinde kaldı
bu halimi gören annem
ağlayarak dua etti
Allah ım ben tayfurumdan razıyım
Sen de ondan razı ol
ona ihsanda bulun
bende o gunden sonra değişiklikler oldu
ve bu ilme kavuştum
Elhamdulillah
anne duasıyla oldu

nimet06

Well-known member
bu konunun daha popüler olmasını beklerdim.. anlattığımızda daha ilginç reaksiyonlar geliyor ama burda pek o tip bir reaksiyon göremedik.. belki de etkili yazamadık .

selamün aleyküm.ne demek kardeş.yazınız çok etkileyici ama ben şahsım adına şöyle düşündüm.:ben ne yapardım böyle bir durumda.tabiki insan annesinin değerini illaki anne olunca mı anlaması gerekiyor.tabi ki değil.ama öyle oluyor genelde.gerçi ben önceden de biliyordum değerini ama tabiki şimdi çok daha iyi anladım.yani aslında benim de şöyle bir düşüncem var.sanki yazınızın popüler olması için ne bileyim ya hareketli,komik vs.değişik olması gerekiyor illaki.bazen bilmiyorum ben mesela çok etkilendiğim üstadımızın bir yazısını taşıyorum inanın ki tek bir cevap bile yok.acaba ben mi çok bilgisizim yoksa nedir diye düşünüyorum ama yok değil bazı kardeşlerimin yazısına da bakıyorum aynen benim gibi cevapsız kalıyor.insan ister istemez biraz kırılıyor yani.neyse içimi dökmüş oldum.rahatladım biraz....

ALLAH a emanet olun .Selametle.

iyinesil

Well-known member
bu tür kıssalardan alacağımız hisseler önemlidir tabii ki..
ancak bu olay aynen vuku bulmuş mudur bilemem.(Zaten bu türlü kıssalarda asıldan ziyade fasıl önemlidir...)yanlız bildiğim bir şey varsa burda bu olayın aynını yapmaktan ziyade, anne hakkının öneminin belirtildiği, beyana hacetten varestedir...yoksa ilim sahibi olmak için ilim tahsil etmekten başka bir yol var mıdır ki??

Tarihci

Marmara Tarih
bu konunun daha popüler olmasını beklerdim.. anlattığımızda daha ilginç reaksiyonlar geliyor ama burda pek o tip bir reaksiyon göremedik.. belki de etkili yazamadık .

selamün aleyküm.ne demek kardeş.yazınız çok etkileyici ama ben şahsım adına şöyle düşündüm.:ben ne yapardım böyle bir durumda.tabiki insan annesinin değerini illaki anne olunca mı anlaması gerekiyor.tabi ki değil.ama öyle oluyor genelde.gerçi ben önceden de biliyordum değerini ama tabiki şimdi çok daha iyi anladım.yani aslında benim de şöyle bir düşüncem var.sanki yazınızın popüler olması için ne bileyim ya hareketli,komik vs.değişik olması gerekiyor illaki.bazen bilmiyorum ben mesela çok etkilendiğim üstadımızın bir yazısını taşıyorum inanın ki tek bir cevap bile yok.acaba ben mi çok bilgisizim yoksa nedir diye düşünüyorum ama yok değil bazı kardeşlerimin yazısına da bakıyorum aynen benim gibi cevapsız kalıyor.insan ister istemez biraz kırılıyor yani.neyse içimi dökmüş oldum.rahatladım biraz....

ALLAH a emanet olun .Selametle.

Aleykümselam, teşekkür ederim yazımı beğendiğiniz için.. Dediklerinizden şunu anlıyorum ki, yazılar nefse hitabettikçe popüleritesi artıyor.. O nedenle yazalı bir hayli zaman olalı bu yazıları güncel tutmak için arada bir böyle güncellemeler yapıyoruz, hem yeni üye olmuş ama bunları okumamış arkadaşların da okumalarını sağlamış oluyoruz.. Siz de Allah a emanet olun..

Tarihci

Marmara Tarih
bu tür kıssalardan alacağımız hisseler önemlidir tabii ki..
ancak bu olay aynen vuku bulmuş mudur bilemem.(Zaten bu türlü kıssalarda asıldan ziyade fasıl önemlidir...)yanlız bildiğim bir şey varsa burda bu olayın aynını yapmaktan ziyade, anne hakkının öneminin belirtildiği, beyana hacetten varestedir...yoksa ilim sahibi olmak için ilim tahsil etmekten başka bir yol var mıdır ki??

her ilim tahsil eden bir Beyazıd ı Bistami olabiliyor mu?

TeFaNi1

Well-known member
U674825F1AHICURBM.JPG

Lalelerinizi beğenirsiniz umarım Tarihçi abim yüreğinize sağlık çok etkilendim.Daha önce bu konuyu okumamıştım güncellemeniz isabet olmuş. İstifade ettik sayenizde Allah razı olsun...