Ben yükseklerden uçmuyorum

Elif_Gibi

Well-known member
Ben yükseklerden uçmuyorum

Merhaba ben Samsun’dan Meral,25 yaşında bekar bir genç kızım Şu ana kadar çok taliplerim oldu; ama belki nasip değil belki de benim hüsnü kuruntumla gerçekleşmedi Aslında güzel bir yuva kurmayı ben de isterim; ama olmuyor, engellere takılıyor Ailem beni suçlu buluyor, çok seçici ve yükseklerden uçtuğumu filan söylüyor Ama kesinlikle öyle değil, ben kendini beğenmişin teki de değilim İsterim ki şu yaşıma kadar bekledim hayırlısını dileyerek, neden sırf evlendi desinler diye sıradan bir evlilik yapayım? İsterim ki ‘Meral ne mübarek bir insanla evlilik yaptı’ desinler ve takdir etsinler Size sorum o hayalimdeki insanı sonuna dek bekleyeyim mi yoksa bir kumardır evlilik deyip, hiçbir sevgi, muhabbet hissetmeden hayırlısını dileyip tamam mı diyeyim? Ben isterim ki çocuklarımın babası olacak zat bana ve çocuklarıma çok şey öğretsin, yani örnek olsun Ne dersiniz? Cevaplarınızı bekliyorum Allah’a emanet olun

Merhabalar Meral; Öncelikle hayallerini sorgulamalısın Yani ‘hayallerim ne derece gerçeğe uygun?’ diye düşünmelisin Sonra da düşüncelerinin bir saplantı mı yoksa gerçekten bir arzumu olduğunu belirlemelisin Eğer hayallerinin gerçekçi olduğuna inanıyorsan ve bunların evliliğinden doyum sağlaman için gerekli olduğuna inanıyorsan Tabii ki muhatabında belirlediğin özellikleri aramalısın Aksi takdirde ileride hayal kırıklığına uğrama ihtimalini göz göre göre artırmış olursun Ancak buna ilaveten şunu söyleyebilirim Muhataplarına karşı asla önyargılı davranmamalısın Onları tanımaya çalışmalı ve gerçekten sana uygun olup olmadıklarını anlamaya çalışmalısın Aksi takdirde “Hayır” demeyi alışkanlık haline getirebilirsin

YASEMİN YALÇIN AKTOSUN
Ailem Dergisi
Sayı:60