Bilim Aleminin Yeni Keşfi Karbon Cam

adese

Member
Bilim aleminin yeni keşfi karbon cam
Bilim adamları, karbondioksitten (CO2) cam oluşturabileceğini keşfetti
.

İngiliz Nature dergisinde yayımlanan makaleye göre, İtalya'daki bilim adamları, yaklaşık yarım milyon atmosfer basıncı uygulanan karbondioksit moleküllerinin, cam gibi kristal madde şeklini aldığını gördü. Karbon, silisyum ve germanyum gibi aynı kimyasal grubun bir üyesini oluşturuyor. Silisyum ve germanyum oksijenle birleştiğinde cam üretiliyor. Silisyum dioksit pencere camı, şişe camı ve günlük camların, germanyum dioksit de optik haberleşmedeki tellerin üretiminde kullanılıyor. Karbon ise oksijenle birleştiğinde zehirli gaz CO2 ortaya çıkıyor. CO2 dondurulduğu ve sıkıştırıldığı zaman da sahne gösterilerinde kullanılan duman oluşturulabiliyor.

Bilim adamları, bu yeni keşiflerindeki maddeye ''şekilsiz karbon ya da a-CO2'' adını verdi. Ancak a-CO2 basınç odasının dışında kullanılamıyor. Bilim adamlarının yeni hedefini şimdi, oda sıcaklığında kalabilecek a-CO2'nin bir türünü geliştirmek oluşturuyor.

aa

KaLeM

Active member
Ynt: Bilim Aleminin Yeni Keşfi Karbon Cam

Maşallah teknoloji çok hızlı ilerliyor, bilimde, ayrıca ışınlanmayıda araştırıyorlarmış abi
bulurlarmı ki, Belkıs ın tahtı misal, walla sonucları ne olur tahmın etmek zor değil,,

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

KaLeM ' Alıntı:
Maşallah teknoloji çok hızlı ilerliyor, bilimde, ayrıca ışınlanmayıda araştırıyorlarmış abi
bulurlarmı ki, Belkıs ın tahtı misal, walla sonucları ne olur tahmın etmek zor değil,,

1945 lerde amerikada bir kargo gemisi ışınlanma yolu ile tasınmıs ancak sonuc husran olduğu için medyadan saklanmıs .. Cünkü ışınlamada mantık atomlara parcalanamk sonrasında toplanmakdır atomlarına ayrılan murettebat daha sonrasında toplanamamıs ...Hala devam ediyor ...

adese

Member

Bahsedilen gemi hikayesinin değişik versiyonları var.. Onlara pek inanmıyorum da.. Şu bana biraz ilgi çekici geliyor.. II. Dünya SDavaşı'nda bir savaş gemisi çok kısa süreler içerisinde çok uzak mesafelerde görülmüş.. Bunun şahitleri var.. İlginç.. Bunda da bi cinlik olabilir, benzer bir gemi.. :)

Ama şurası gerçek ki, bir ışık demeti geçtiğimiz yıllarda ışınlandı. Yaklaşık bir metre öteye ışınlandı. Bilim adamları lemalar'ın dediği yöntemi kullandılar. Atomlarına ayyırdılar ve bir metre ileride tekrar birleştirdiler. Ama bu canlılar için çok korkunç sonuçlar doğuracaktır.. Bu yüzden bu yönteme pek sıcak bakılmıyor.. Yeni arayış içerisindeler..

Bence gerçekleşebilir.. Hiçbir engel yok..

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

adese ' Alıntı:
Bahsedilen gemi hikayesinin değişik versiyonları var.. Onlara pek inanmıyorum da.. Şu bana biraz ilgi çekici geliyor.. II. Dünya SDavaşı'nda bir savaş gemisi çok kısa süreler içerisinde çok uzak mesafelerde görülmüş.. Bunun şahitleri var.. İlginç.. Bunda da bi cinlik olabilir, benzer bir gemi.. :)

Ama şurası gerçek ki, bir ışık demeti geçtiğimiz yıllarda ışınlandı. Yaklaşık bir metre öteye ışınlandı. Bilim adamları lemalar'ın dediği yöntemi kullandılar. Atomlarına ayyırdılar ve bir metre ileride tekrar birleştirdiler. Ama bu canlılar için çok korkunç sonuçlar doğuracaktır.. Bu yüzden bu yönteme pek sıcak bakılmıyor.. Yeni arayış içerisindeler..

Bence gerçekleşebilir.. Hiçbir engel yok..

Maalesef abi o gemi hikayesi doğru :) bilmem ne dergisinde yayınlandı ve ispat edildi hatta ağabeyler bu misali sohbette kullanıyorlar belkızın tahtına örnek olsun diye :)

KaLeM

Active member

Hatırlarsanız bir zamanlar bermuda şeytan 3geni vardı, Oraya giden gemi okyanus ortasında yok oluyordu.
Bunlarıda ışınlayıp kaybeden perde arkasında ipleri tutan devletler olmasın sakın ! ?

adese

Member

Lemalar ' Alıntı:
Maalesef abi o gemi hikayesi doğru :) bilmem ne dergisinde yayınlandı ve ispat edildi

Ben de onu diyorum işte.. Şahitleri felan var.. Ama işin içinde bir cinlik de olabilir.. Olmayadabilir.. :)

adese

Member

KaLeM ' Alıntı:
Hatırlarsanız bir zamanlar bermuda şeytan 3geni vardı, Oraya giden gemi okyanus ortasında yok oluyordu.
Bunlarıda ışınlayıp kaybeden perde arkasında ipleri tutan devletler olmasın sakın ! ?

Bermuda Triangle.. :) HeHe..
Bu birkaç gündür bu konu üzerinde çalışmalarımız vardı bir arkadaşla.. Tavafuk..

Arkadaş çalışmasının altına benim komplo teorimi dipnot olarak düşmüştü.. Senin bahsettiğin teori..

Gerçek olabilir de olmayabilir de.. :)

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

KaLeM ' Alıntı:

O bermuda seytan ucgeni gercekde var hatta sanırım bazı ayeti kerimelerde gecmekde ama dediğin gibi bir teori olamaz akla muhal cünkü :)

adese

Member

Bu konuyu bir hocayla tartışana kadar ben de muahal diyordum. Hoca benim tüm itirazlarımı çürüttü. Ben de seninkileri çürüteyim istersen.. :) Neresi muhal?

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

adese ' Alıntı:
Bu konuyu bir hocayla tartışana kadar ben de muahal diyordum. Hoca benim tüm itirazlarımı çürüttü. Ben de seninkileri çürüteyim istersen.. :) Neresi muhal?

Bir ara unutturma o ayetleri getireyim sana :)