Bir huzurlu yaşam paylaşımı

Elif_Gibi

Well-known member
Bir huzurlu yaşam paylaşımı

Sevim K - Adıyaman
Ailem dergisine alınan tüm konuları beğenerek okuyor ve çoğuna içtenlikle katılıyorum Hatta Doğu-Güneydoğuda bizimle aynı fikirde ve aynı duyguları paylaşan birileri var diye sevinebilir ve kadını; kadın, ana, abla, sevgili ve arkadaş gözüyle görenler çoğunlukta diyerekten gurur duyabilirsiniz, buna emin olunuz Cahit Sıtkı Tarancının yolun yarısı dediği yaştayım Ancak kendimi; 16 yıl önce eşimle tanıştığım ve onu ilk görüp, sevdiğim günkü yaşta hissediyorum
Beni bekarlığımdan tanıyanların yorumları da bu şekilde Bana tüm bu güzel duyguları tattırdığı için, evvela Rabb�ime, sonra da eşime teşekkür ederim Dile kolay tam 16 yıl Bu senelerin her günü, her saati çok farklı-çekişmeli-mutlu-mutsuz bir şekilde; ama hiçbir zaman eşime olan sevgimi, saygımı yitirmedim Belki de asıl maraton aşkla başlıyor, bayrak yarışı gibi sevgiyle devam ediyor ve �finish� noktası da bu sevgi ve saygıyla nihayet bulacaktır inşallah Eşimle ilk evlenmeye karar verdiğim gün, onu daima o günkü hislerimle hiç yılmadan, bıkmadan seveceğime kendi yüreğime söz verdim Bu yarışı da sonuna kadar başarılı bir şekilde sürdüreceğime inanıyorum Çünkü yuvamı, eşimi, çocuklarımı seviyor ve yaşam tarzımızı bu sevgiyle düzenlemeye gayret gösteriyoruz Yuvamızın sağlam temeller üzerinde durmasına elbirliği ile çalışıyoruz Bunlar benim fikrim, hislerim ve başarmaya çalıştığım şeyler Kesinlikle hayal değil ve öylesine yazılmış şeyler de değil Üzüntülü ve zor günlerimiz olmadı mı? Tabii ki oldu; ama hiçbir zaman birbirimizi kırmadık Bu arada eşimin benden daha çok sıkıntıya girdiğini biliyorum Bu zor zamanlarda ikimiz de sıcak ellerimizi tutarak, sevgiyle gözlerimize bakarak, çok severek her şeyin üstesinden geldiğimize inanıyorum Bu arada hayat ağacımızda üç tane meyvemiz, bir kız iki erkek çocuğumuz oldu
Şimdi bu sıralarda çocukların gençlik duyguları ve sorunlarıyla haşır-neşir oluyoruz Halen bu zorlu maratonun bitmediğini biliyorum Üzülünce birlikte çözmeye çalışıyoruz Seviniyor, hayata gülümsüyoruz Bu evliliğin temelini sağlam tuttuk, çatısını da her türlü kötü hava şartlarına uygun hale getirmeye gayret sarf ediyoruz, tabii ki sevgi ve saygı çerçevesinde Saygılarımla

YASEMİN YALÇIN AKTOSUN
Ailem Dergisi
Sayı:75