cd den resim indirmek

ebrar172

Well-known member
bu gün baya soru sordum ama bunuda sorayım..belki vardır bir çözümü..
arkadaşlar daha evvelden çektiğim resimleri cd ye kopyalamıştım.arkaya müzikte koymuştum..şimdi o cd den resim almak istiyorum olmuyor..cdyi kopyaladım bilgisayara açıp seyredebiliyorum fakat resim alamıyorum içinden bunu yapabilmenin bir yolu varmı varsa bilen anlatsın..

GuLSerbeti

Well-known member
teknik bir cevap olmayacak... :p

print screen ile fotografi painte yapistirip save as ile yeni bir fotograf alabilirsin..

benden bu kadar olur zati... :)

Merih

Well-known member
Klavyende Home End Delete kısımlarının olduğu yerde PrtScn tuşu var önce onu bul ardından o video yu oynat resmini almak istediğin kısmıa geldiğinde video yu durdur ve prtscn tuşuna bir defa bas ardından başlat / programlar / donaltılardan Painti aç ve ctrl + v tuşuna bas sonra o resmi ayıştırmalısın yalnız görüntü kalitesi biraz düşebilir

ebrar172

Well-known member
Merih aynen yaptım istediğim resmin üstüne gelince görüntüyü durdurdum prtsc tuşuna bastım bir kere paint egittim ctrl aynı anda v ye bastım ama bişey olmadı yahu neden acaba neyi yanlış yaptım...

GuLSerbeti

Well-known member
Klavyende Home End Delete kısımlarının olduğu yerde PrtScn tuşu var önce onu bul ardından o video yu oynat resmini almak istediğin kısmıa geldiğinde video yu durdur ve prtscn tuşuna bir defa bas ardından başlat / programlar / donaltılardan Painti aç ve ctrl + v tuşuna bas sonra o resmi ayıştırmalısın yalnız görüntü kalitesi biraz düşebilir

abi bende daha teknik bir cevabiniz olur sanmistim... :)

GuLSerbeti

Well-known member
onun daha teknik bir cevabı olur ama benim anlamıyacagımı bildiği için açıklamalı yazıyo..:)

estf, bilgisyardan pek anlamayan bir insan oldugum icin, ilk verdigim cevabi sacma olur sanmistim ama, abi benim cevabin aciklamasini yapmis :), ondan oyle dedim yani... ;)

kusura bakmayin, kullandigim ifadeler turkce olsa daha iyi olurdu herhalde...

Merih

Well-known member
klavyende f lock tuşu varsa ona bir defa bas flock kapalı olsun prtscrn tuşuna basarken aksi taktirde screen alamazsın