Cennetin lezzetleri...

Þefkat_

Well-known member
Cennetin lezzetleri..

Erzurum'un bir ilçesinde öğretmenlik yapan bir zat anlatıyor;
Ara sıra gittiğim kahvehanede doksanlık bir ihtiyar dede devamlı dudaklarını yalıyordu.Ne zaman görsem böyle yapıyordu. Merak ettim
virgul.gif
birgün kendisine;

Amca bu hareketi neden böyle yapıp duruyorsun? diye sorduğumda

Evladım bunun hikayesi uzun dedi ve anlatmaya başladı
Ben yedi sekiz yaşlarında bir çocuktum..Ermeniler bizim köyümüzü bastılar.Çocuk genç ihitiyar herkesi köyün genişce bir meydanında topladılar ve işkence ile öldürmeye başladılar.İşkence de şuydu."Ateşler yakılmış
virgul.gif
üzerlerine zift dolu kazanlar yerleştirilmişti.Fokur fokur kazanda zift kaynıyordu. Bunun üzerinde de idam sehpası vardi.Sırasi gelenin ayağını iple bağlayıp sehpanın üzerinden kafa üstü kazana doğru sarkıtıyorlardı.Evvela yüzleri sonra vücudunun diğer kısımları yanarak feci bir sekilde can veriyorlardı. Nihayet sıra bana geldi. Beni de aynı şekilde ayaklarımdan bağlayarak kazana doğru yavaş yavaş sarkıtmaya başladılar. Duadaklarım kazana değmişti ki
virgul.gif
bir ses "Kazım karabekirin askerleri geliyor." diye haykırınca ermeniler çil yavrusu gibi kacıstılar. Ben kurtulmuştum. Ama dudaklarım kazandaki kaynayan zifte değdiği an
virgul.gif
öyle bir lezzet hissettim ki doksan yaşına geldim dünyanın hiçbir nimetinde ben o lezzeti bulamadım.Dudaklarımı yalamamın sebebi budur. Ben hala o lezzetin peşindeyim" dedi

Peki neydi bu yaşli amcayı yıllardır peşinden koşturan bu lezzet?
Elbetteki ziftin lezzeti değildi demek o şehit namzetlerine ALLAH ( c.c.) cennet nimetlerini onlarin dudaklarına değdiriyordu.
Belkide bununla olumun acısını hissetmiyorlardı.Şunuda ilave edelim:
Cennetin nimetlerinden birine dudağın sadece değmesi insanı bir ömür boyu peşinden koşturuyorsa
virgul.gif
kim bilir bu nimetin ve diğerlerinin lezzeti nasildir? Allah Rasulunun s.a.v. ifade buyurdukları gibi
virgul.gif
Elbette cennet nimetlerini degil idrak etmek
virgul.gif
hayal etmek bile mumkun degildir.Cennet nimetlerini bilemediğimiz ve goremediğimiz için
virgul.gif
dunyadaki gölgelerine bağlanıp kalıyoruz.

Halbuki ''GERÇEK HAYAT
virgul.gif
CENNET HAYATIDIR ''diyor Kur'anı Kerim..