Çocukları eğitime özendirmek için köy köy geziyorlar

nuriye

Well-known member
Çocukları eğitime özendirmek için köy köy geziyorlar
okul.jpg
Harran Üniversitesi öğrencileri, köydeki vatandaşları bilinçlendirmek için yollara düştü.

Her ay bir ilköğretim okulunu ziyaret etmeyi planlayan üniversiteliler, köy çocuklarını eğitime özendirecek. Onlara doğa ve ağaç sevgisini kazandıracak. Aileleri, kız çocuklarını okula göndermeleri için ikna edecek. Aşının önemini anlatacak ve sağlık sorunları konusunda yardımcı olacaklar.
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, öğrencilerin amacının, köy çocuklarının bireysel yeteneklerini tanımalarına zemin hazırlamak ve geleceğe hazırlanırken daha geniş dünya görüşü kazanmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Bu doğrultuda 'Köy İlköğretim Okullarındayız Projesi'ni başlattıklarını aktaran Mutlu, çalışmayı 'Toplumsal Duyarlılık Projeleri Kulübü' koordinasyonunda Müzik, Fotoğraf ve Biyoloji kulübündeki öğrencilerin gerçekleştirdiğini kaydetti. Şanlıurfa Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle yürütülen gezilerde, gidilen köylere kitap, diş fırçası/macunu, meyve suyu, sıvı sabun ve oyuncak dağıtılacak.