En güzel hediye nedir sizce?

topraktoprak

Well-known member
Bence en güzel hediye ilgi ve anlayış.Bunlar varsa diğer maddi eşyaların fazla değeri yok:)
Allah razı olsun kardeşlerim bende bişeyler eklemek istedim
ilgi ve anlayış bide bir çift söz o kadar mutlu ederki eşleri.
o söz SENİ SEVİYORUM olsa gerek:):)
Ve el ele tutuşmak, bu sebeble günahları da dökülür:)

Peygamberimiz eşlerine karşı özel bir ilgi gösterirdi.Onlara özel kelimelerle hitap ederdi.
Onları sevdiğine dair sevgi sözcüklerini kullanmaktan kaçınmazlardı.
Aişe'ye (r.a.) özel bir sevgi sözcüğü vardı:
''Gözbebeğim.''
Gözbebeğiydi eşleri onun.
Onları öyle severdi.
Onları öyle korurdu.
Öyle sakınırdı.
Tüm kem gözlerden saklardı.
O gözbebeklerini hiç kırmadı.
Hiç incitmedi.
Hiç üzmedi.
Hiç ağlatmadı.
Hiç azarlamadı.
Gözbebeği Aişe'ye derdi bazen:
''Ya Aişe,konuş,gönlümüz açılsın.''
Aişesi konuşurdu.
Eşinin konuşmasını isteyen bir eşti.
Eşinin konuşmasından gönlü ferahlayan bir eşti.
Peygamberliğin ağır yüküyle sıkıldığı zamanlarda
Aişe'sinin elini tutardı.
''Ferahlat ya Aişe'' derdi.
Aişesinin eliyle ferahlardı.

O aynaydı.
Yardımcı,arkadaş,yoldaş,
nazik dost olan Refik'in...

Eve geldiğinde hanımına konuş Ya ......... diyerek hanımını can kulağıyla dinleyen bir eş var mı acaba?..:dft012:
Rabbim bizede ayşe annemizin huyundan versin

Bence eşlerin birbirine vereceği en güzel hediye risalei nur... Risalei nurdan
istifade eden eşler zaten en güzel hediyelerini birbirlerine vermiş olurlar..

Birde Risalelerden Kaç sayfa okudun bugün
ve ne anladın sorusunun cevabı diye düşünüyorum.

Ömür boyu bağlılıklarını koruyacak hediye olmalı...Evlatdan başka hiç bir şey bulamadım :)

:045:Dünyada eşlerin verebileceği en güzel hediye yuvasını cennet asa küçük bir cennet haline getirebilmesi yani huzur saygı sadakat ve saadet bahşedebilmeleri takva sahibi nesiller yetiştirebilmesi.

Bahtiyardır o adam ki, refika-i ebediyesini kaybetmemek için saliha zevcesini taklit eder, o da salih olur.
hem bahtiyardır o kadın ki,
kocasını mütedeyyin görür, ebedi dostunu uhreviyesini kazanır.
vesselam :gül:

HAYA

Sevdam Davam
mevlana27rj.jpg

canı gönülden edilen duadır en güzel hediye bence

NİSANUR

Well-known member
Ben şunuda hatırlatmak isterim toprak kardeş.. peygamber efendimizin hz.aişe validemize söylediği çok özel bir sözü daha var '' Seni ilk günkü gibi kördüğüm gibi seviyorum'' hanımların duymak istediği en güzel söz... en güzel hediyelerden biride bu olmalı...

mihrimah

Well-known member
Din ekseninde bi evlilik elbetteki en büyük lutuftur.. Bütün bunları bir kenarak koyarak dünya cihetiyle cevap veriyorum.
Şahsen ben bir demet güller arasında beyaz zambakları görünce çok mutlu olurum.:015:

harp

Well-known member
bence bir tabak çiğ köfte ve maruldur.....limon yufka birden olunca pişmiş olcak tabi.. süper en sevdiğim yiyecek...

iyinesil

Well-known member
Refika-i hayatım evlilik yıldönümlerimize dikkat eder ve benden muhakkak çiçek ister, her sene değişik...
Bu sene müthiş bir sürpriz yaptım ona ismini çiçek koyduğumuz sütünden ve yağından yararlandığımız
bir sureye ismini vermiş canlı bir varlık hediye ettim kendisine...biraz pahalı oldu ama olsun...:)

NİSANUR

Well-known member
Refika-i hayatım evlilik yıldönümlerimize dikkat eder ve benden muhakkak çiçek ister, her sene değişik...
Bu sene müthiş bir sürpriz yaptım ona ismini çiçek koyduğumuz sütünden ve yağından yararlandığımız
bir sureye ismini vermiş canlı bir varlık hediye ettim kendisine...biraz pahalı oldu ama olsun...:)

ne güzel.. Allah daim eylesin inş...