En ufak bir meseleyi BÜYÜTÜYORUM

Elif_Gibi

Well-known member
En ufak bir meseleyi BÜYÜTÜYORUM

Merhaba Bana yardımcı olursanız sevinirim zor durumdayım Şimdiden teşekkür ederim 2 yıllık evliyim, kocam sakin bir kişiliğe sahip Yalnız ben son zamanlarda sinirli bir hal almaya başladım, en ufak bir meseleyi büyütüyor, alınıyorum Bu durumumdan rahatsızlık duyuyorum Ne yapmalıyım? Ayrıca yine son zamanlarda aşırı derecede ölüm korkusu sardı, bunun sebebi ne olabilir? Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler

Merhabalar, Sorularınızın cevabını vermek isterdim; ancak bu soruların genel geçer bir cevabı olamaz ve bireyden bireye değişir Ancak bir uzmanla yapacağınız psikoterapi çalışması neticesinde net bir şey söylenebilir İçinde bulunduğunuz sinirlilik hali halihazırda yaşadığınız yaşantı durumları ile ilgili olabileceği gibi geçmişten beri süre gelen birtakım sorunların patlama noktası da olabilir Ayrıca “son zamanlarda” demişsiniz Dolayısıyla son zamanlarda yaşanmış olunan travmatik bir olay da bu gerilime neden olmuş olabilir Sebebin tam olarak anlaşılması gerekir ki duruma göre çözüm üretilebilsin ve gerekli önerilerde bulunulabilsin Aynı şey ölüm korkunuz içinde geçerli Sonuç olarak bir uzmanla görüşme fikrini ertelememenizi ve bir an önce yardım almanızı tavsiye ederim Aksi takdirde bu gerilim hali hem sizi, hem eşinizi ve hem de evlilik sürecinizi yıpratacaktır Yani yaşamış olduğunuz bu sorun hali, farklı sorunlara gebe kalacaktır O zaman çözümün zorlaşmasındansa şimdi adım atmanın tam zamanı diyebilirim Kendinizi ihmal etmemeniz ümidiyle…

YASEMİN YALÇIN AKTOSUN
Ailem Dergisi
Sayı:79