Eşim sürekli suratını asıyor

Elif_Gibi

Well-known member
Eşim sürekli suratını asıyor

Aydın AY
7 yıllık evliyiz. Eşim evlendiğimiz günden itibaren istediği bir şey olmayınca suratını asıyor. Evin ortamı huzursuzlaşıyor. Ben de onu böyle görünce istediklerini yapmak istemiyorum. Eşim ev hanımı. Aslında onun hiçbir şeyini eksik bırakmamaya çalışıyorum. Ama ben evin huzurunu sağlayabilmede aciz kaldım. Ne yapmalıyım? Eşime nasıl yaklaşmalıyım?

Merhabalar; Evlilikte sorunların yegane çözüm şekli konuşmadır. Eşiniz konuşarak isteklerini nasıl dile getireceğini bilemiyor ve bu sebeple bedensel tepkilere başvuruyor olabilir. Ancak siz eşinizi cezalandırırcasına onun isteklerinin tam aksi şekilde davranırsanız sorunlarınızın çözümünü geciktirirsiniz. Eşinizin ihtiyaçlarını giderdiğinizi düşünüyorsunuz. Ancak eşinizin bakış açısı farklı olabilir. Genellikle hanımların erkeklere oranla farklı beklentileri olabiliyor. Bu beklentileri öğrenmenizde fayda var. Bunun için konuşmak üzere (yargılamadan, suçlama yapmadan) ilk adımı siz atın. Eşinize sizin için olan değerini ifade etmeye ve konuşulmamasından duyduğunuz rahatsızlığı dile getirin. Belli bir anlaşma yaparak konuşmanızı neticelendirin. Ve bu konuşmaları sık sık tekrarlayın. Böylece hataya hata ile karşılık vermemiş ve evliliğinizin dinamiğini artırmış olursunuz. Evlilik hayatınızda başarılar...

YASEMİN YALÇIN AKTOSUN
Ailem Dergisi
Sayı:54