Gülün efendisine yazilmiş bir yazi

bizar

Well-known member
GÜLÜN EFENDİSİNE YAZILMIŞ BİR YAZI
REHA YEPREM'İN DİLİNE ELİNE SAĞLIK:
Bu Mektup Size Efendim..
Size sevdalı milyonlar adına yazıyor, size gönderiyorum.
İçimden gecenleri tam anlamıyla anlatmaya kifayetsiz kalıyor kelimeler, cümleler bir bir devriliyor belki ama size layık olmayan aşkımı bu mektup ile size sunuyorum....
Sizin asırlar önce bahsettiğiniz bir asırda yaşayan bir ümmetinizim.
Efendim ben üzerine güneş doğan, namazlarında o manevi derinliği yaşayamayan, kısaca sizin uzak durmayı emir buyurduğunuz şeylere yakın olan biriyim.
Geriye dönüp tükenen yıllarıma baktığımda size yazacağım, size övünçle bahsedeceğim hallerim yok ne yazık.
İsminizi duyunca hiç hıçkırıklara bulanamadım.
Evet, elim kalbimde sizi andım sizin istediğiniz gibi ama ben isterdim ki mübarek isminiz anıldığı vakit iki büklüm olayım, gözyaşlarına bürüneyim, anam babam sana feda olsun Ya RASULALLAH diye hıçkırıklarla bir de ben sesleneyim...
Yazık ki sizi sevmekten başka, size yazacağım birşeylerim yok benim....
Efendim sizi rüyalarımda görmeyi de çok ama çok isterdim.
Sizi görenler anlattılar sizi, sizin nur çehrenizden bahsettiler, saçlarınızı, gözlerinizi anlattılar.
Sizi görenler, size layık, hallerinden belli.
Ben sizi görmeye hakkım olmadığının idrakindeyim, yadırgamıyorum...
Ama Efendim siz kapıları öyle apansız çalarsınız ki, çamurların içinde size uzanan elleri öyle apansız tutarsınız ki, belki de bu ,bendeki ümidi soldurmayan..
Efendim eğer mektubumu okumaya layık bulursanız biliniz ki, ben rüyalarımda hayalinizi dahi görmeye razıyım...
Bir sabah uyandığımda gözlerimde hala duran gözyaşlarımın olmasını, yüzümde mübarek ellerinizin sıcaklığının gitmemis olmasını o kadar çok isterim ki...
Bazen sizinle uzun uzun konuştuklarınızı anlatanlar var.
Bilin ki öyle büyük hayallerim yok benim haddimi bilirim, konuşmasanız da bir nefesinizi duymak dahi kafi gelir bana.
Bazen de ümmetinizden kimilerinin saçlarını okşuyorsunuz.
Kimilerine uzun tebessüm ediyormuşsunuz, ah! ne büyük saadet.
Beni de elinizle geri çevirip huzurunuzdan kovmayın ne olur, tebessüm etmeseniz de razıyım ama yeter ki yüzünüze hoşnutsuzluğun ifadesini düşüren ben olmayayım.
Ya RASULALLAH!
Çok savrulduk sensizlik girdabında..
Sana gerektiği gibi bağlanıp, gerektiği gibi teslim etseydik kalplerimizi, bu ızdırap olan yaşantımız, sükunet’e erecekti elbet..
Lakin şahsım adına yapamadım..
Tövbelerimi samimiyetsizlik için de gönderdim Rabbime..
İyiliklerim riyalara bulandı, çok yoruldum Efendim..
Şu karanlıklarda ışığına çok muhtacım

inciyas25

Yeni Üye
Tövbelerimi samimiyetsizlik için de gönderdim Rabbime..
İyiliklerim riyalara bulandı, çok yoruldum Efendim..

Şu karanlıklarda ışığına çok muhtacım :'(

Allah razı olsun güzel paylaşım.