hergün--.. .::1 ayet::. .::1 hadis::.

erzýncanlý

Active member
..-- Hergün--.. .::1 ayet::. .::1 hadis::.

14430.jpg
04 Temmuz 2008 01:30

"Beni bir gün hatırlayan veya bir defa benden korkan kimseyi Cehennemden çıkartırım..." diyen Rabbimiz ve Râsulünü günde bir defa bu kutuda analım...

icon_textsize.gif
icon_textsize_minus.gif
icon_textsize_plus.gif

14451.jpg

Rabbin rızkı dilediğine bol verir, dilediğine daraltır. Şüphesiz ki O, kullarından haberdardır, (onları) çok iyi görür..(İSRASURESİ 30)
14452.jpg

İnsanı) helâk eden şu yedi şeyden kaçının. Onlar nelerdir ya Resulullah dediler. Bunun üzerine: Allah’a şirk koşmak, sihir, Allah’ın haram kıldığı cana kıymak, faiz yemek, yetim malı yemek, savaştan kaçmak, suçsuz ve namuslu mümin kadınlara iftirada bulunmak buyurdu.

FaKiR

Meþveret Bþk.
Ravi: Hz. Ümmü'l Hüsayn(r.a.)
Hadis Metni: Veda haccında Resulullah (sav)'ın, traş olanlara üç kere, kısaltanlara bir kere dua ettiğini işittim.
Kaynak: Buhari, Vudu 33; Müslim, Hacc 323, (1305); Tirmizi, Hacc 73, (912); Ebu Davud, Menasik 79, (1981)

aciz-imutlak

Active member
herkim bir başkasına bilmediği bir hadisi aktarırsa 100 şehit sevabı alırmış.
ALLAH'ın rahmeti, mağfirati ne kadar büyük; kötülükler birer birer yazılıyor defterimize hatta belki pişman olur diye geç yazılıyor ve pişman olduğumuz takdirde belki siliniyor ama iyiliklerimiz ise hemen hiç silinmemek üzere ve misliyle yazılıyor.
YA RABBİ SEN NE BÜYÜKSÜN!

hayatgah

Member
"Rahmetim herşeyi kaplamıştır"
Araf suresi:156

"Bizim için bu dünyada da bir iyilik yaz, ahirette de. Çünkü biz sana varan doğru yola yöneldik." Allah şöyle dedi: "Azabım var ya, dilediğim kimseyi ona uğratırım. Rahmetim ise her şeyi kapsamıştır. Onu, bana karşı gelmekten sakınanlara, zekatı verenlere ve âyetlerimize inananlara yazacağım." Araf suresi: 156
Rabbime şükürler olsun

HAYA

Sevdam Davam
30xr2.gif

wol_error.gif
Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 600x450 ölçülerinde ve 137KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.
44uw3.gif

wol_error.gif
Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 600x450 ölçülerinde ve 128KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.
43dg5.gif

wol_error.gif
Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 600x450 ölçülerinde ve 156KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.
54be0.gif

wol_error.gif
Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 600x450 ölçülerinde ve 182KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.
40bl2.gif

hayatgah

Member
"O, sana Kitab'ı indirendir. Onun (Kur'an'ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihdir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, "Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır" derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar."(Al-i İmran suresi:7)