Ne yapsam eşimi mutlu edemiyorum

Elif_Gibi

Well-known member
Ne yapsam eşimi mutlu edemiyorum

İst ZÇ
Ben eşini çok seven bir erkeğim 4 yıllık evliyiz Eşimi mutlu etmek için elimden geleni yapıyorum Her istediği oluyor Çünkü onun üzülmesine dayanamıyorum Onun yüzünde gülücükler görmek için neler vermezdim Bir çıkar yol gösterin lütfen

Merhabalar; E-mailinizin; eşini inanılmaz derecede seven bir bey olduğunuzu gösterdiğini söyleyebilirim İdeal bir evlilik için sadece duygusal doyum yetmez Veya evlilik içinde bireylerin yaşadığı sorunların yegane ilacı sadece sevgi değildir Bence önce eşinizin ne istediğini anlamaya çalışmalısınız Eşinizin sevgi dilini çözmeye çalışın Belki aşırı hassasiyetiniz onu rahatsız ediyordur ve eşinizin sevgi dili sizinkinden çok farklıdır Bu şuna benzer; günlerce aç olan birine istediğiniz kadar farklı ve güzel olanaklar sunun, yüzünü güldüremezsiniz, aç olanı güldürecek olan yemektir Bu örnekten yola çıkarak diyorum ki eşinizin doyum sağlamaya ihtiyacı olan noktayı gerek onunla konuşarak ve gerekse eşinizi gözlemleyerek keşfetmeye çalışın Sonrasında da eşinize onun sevgi dili ile yaklaşın Bunların dışında unutmayın ki eşinizi mutsuz eden sadece evlilikle veya sizinle ilgili mevzular olmayabilir Eşinizin farklı psikolojik problemleri de olabilir Bu sebeple tıkandığınız noktada bir psikoloğa başvurmanızı öneririm

YASEMİN YALÇIN AKTOSUN
Ailem Dergisi
Sayı:55