Neden TV’yi bana tercih ediyor?

Elif_Gibi

Well-known member
Neden TV’yi bana tercih ediyor?

Ankara HS 3 çocuk annesi bir kadınım 11 yıllık evliyim Eskiden de eşimle çok fazla bir paylaşımımız yoktu, ancak son zamanlarda paylaşımlarımızın neredeyse sadece yatak odası ilişkisinden ibaret olduğunu söyleyebilirim Çocuklarımızın sorunlarını bile konuşmak istemiyor Eve geldiğinde yaptığı ilk şey televizyonu açmak ve sonra da uyuyuncaya kadar televizyonun başından kalkmamak Benden sıkıldı mı bilmiyorum Kendimi iyice dışlanmış hissediyorum

Merhabalar, Sanıyorum birçok hanımın ortak sorununu dile getirmiş oldunuz Öncelikle bu sorunu temelinden inceleyecek olursak sorunun televizyon olmadığını veya en azından sadece televizyon olmadığını görmüş oluruz Bu durumda öncelikle evlilik çok boyutlu olarak düşünülmelidir Nerelerde sorun yaşanıyor, ve bu sorunların nedeni nedir? Bunun cevabı aranmalıdır Bu konuda gerekirse bir uzmandan yardım istenmelidir Unutmayın eşinizin bu alışkanlığını asla eleştirilerle çözümleyemezsiniz Evlerinde televizyon başına kilitlenen bireyler ya bir bağımlılık eseri olarak TV’yi tercih ederler; ya TV’yi bir dinlenme aracı olarak değerlendirirler; ya da evde kendilerine cazip gelen bir ortam yoktur ve yaşanması muhtemel gerilim yerine televizyonu tercih ederler Eşinizin öncelikle hangi kategoride olduğunu teşhis etmeye çalışın Sebep ilk iki maddede olduğu gibi ise, sorunun sizden kaynaklanmadığını düşünüp rahatlayın Yani eşiniz televizyonu size tercih etmiyordur Ve ayrıca bu konuda eşinize destek olmanız onun için en iyisi olacaktır Fakat eşinizin televizyon başına kilitlenmesi, ev ortamından veya diyalog probleminden kaynaklanıyorsa, yazımın başında da belirttiğim gibi eksikliklerin nerden kaynaklandığını bulmaya çalışın Evin ortamını eşinize göre cazip kılmaya çalışın ki eşiniz televizyona ihtiyaç hissetmesin Unutmayın ki amaca dönük ve sabırlı yaklaşırsanız eşiniz bir süre sonra sizi anlayacak ve kısmen de olsa bu alışkanlığından vazgeçecektir

YASEMİN YALÇIN AKTOSUN
Ailem Dergisi
Sayı:55