nişanlımdan ayrılmalı mıyım????

lavantakokulu

New member
merhabalar.. sizlere fikir danışmak istedim.. ben 9 ay sonunda erkek arkadaşım ile severek nişanlandım. üç aydır nişanlıyız fakat; nişanlımla sorunlarımız başladı. şöyleki nişanlım sinirlendiğinde salak vs. hakaret ediyor. yine üç aylık sürede üç kez gel yüzüğünü al defol git dedi tabi ben yalvardım bitmesin diye barıştık. yine yengesi yanında çakmağı kafana fırlatırım dedi, üç kez düğüne gitti hiç birinde teklif dahi etmedi. en son olayda ise anneme yüksek ses ile saygısızlık etti annemin gözleri doldu oysa ailem onu el üstünde tuttu en ufak istekleri olmadı. şimdi ise anneminn gönlü kırık kabul edemiyor. sizce napmalıyım nolur akıll veriniz...:confused:

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Şimdiden size ve ailenize karşı saygısı yoksa ileride daha büyük kırgınlıklar ve üzüntüler yaşanmaması için anlattıklarınızdan ayrılmanız faydalı görünüyor. Tabiki siz nişanlınızı daha iyi tanırsınız, ama yinede aile ile alakalı bir uzmandan psikologdan yardım isteyebilir aileniz ile bu hususu açık ve net konuşup tecrübelerinden faydalanmalısınız..

lavantakokulu

New member
çok kırıcı oluyor ben yapma dedikçe de kimsenin ailesine evlat olamam ben sen gelin geliyrsun diyor. ve ben o söyledikçe şaşırıyorum dahası anneme saygısızlık ettikten sonra kimse benle emrivaki konuşmaz diyor bunlar sanki çok korkutucu geliyor bana ben üç ayda çok uğraştım bitmemesi için ama içine annenin kalbi kırılması girdi razı değil suanda annem..

kenz-i mahfi

Sorumlu
Evlilikte % 100 veya % 100'e yakın uzlaşma veya anlaşma ihtimali çok düşüktür. Onun için eksileri ve artıları bir tarafa koyup öyle tartmak lazımdır. Şahsi kanaatim % 70-80 olumlu ise o iş yürür. Yoksa yürümez. Fakat unutmayın ki bir evlilik nasıl başlarsa öyle devam eder. Kavga ile başlayan bir evlilikte kavgalar hiç eksik olmaz. Kırgınlık ile başlayan bir evlilikte kırgınlıklar hemen hemen hiç geçmez. Fakat birbirinin kusurunu kabul edip birbirini anlayışla karşılayan bir evlilik de aynı şekilde karşılıklı anlayış içerisinde devam edip gider.

Þakird_43

New member
Öncelikle gecmis olsun. Başlangic aşamasinda bu sorunlarin olmasi bir cihete iyi olmus. Eşler arasinda samimi hürmet ve saygi olmali ancak bu şu an karşi tarafta görünmüyor. Nikahtan once bu tur kotü karakterini göstermesi evlendikten sonra bunlarla karsilasmanizdan daha iyi olmus.

lavantakokulu

New member
Ayrildim zaten. Ailesi hep duzelir dugun stresi bunlar normal dedi ama bana gore normal degil.. Hadi bana kufurune hakaretins katlaniyrdum sinirli olunca ediyr diye.. Ama annemin gozelrini doldurmasini af edemedim ve butti bohcasini da verdim

lavantakokulu

New member
Öncelikle gecmis olsun. Başlangic aşamasinda bu sorunlarin olmasi bir cihete iyi olmus. Eşler arasinda samimi hürmet ve saygi olmali ancak bu şu an karşi tarafta görünmüyor. Nikahtan once bu tur kotü karakterini göstermesi evlendikten sonra bunlarla karsilasmanizdan daha iyi olmus.

Ayrildim.. Ablasi gil duzelir dugun stresi her nisanlilikta olur falan dedilsr ama bana gore olmamasi lazimdi daha simdiden yiyip bitiyrdu saygi..bana hakaretlerine bir nebze sinirliyken soyluyr diye alttan aliyrdum fakT annemin gozlerinin dolmasi son nokta oldu af edemefim

lavantakokulu

New member
Evlilikte % 100 veya % 100'e yakın uzlaşma veya anlaşma ihtimali çok düşüktür. Onun için eksileri ve artıları bir tarafa koyup öyle tartmak lazımdır. Şahsi kanaatim % 70-80 olumlu ise o iş yürür. Yoksa yürümez. Fakat unutmayın ki bir evlilik nasıl başlarsa öyle devam eder. Kavga ile başlayan bir evlilikte kavgalar hiç eksik olmaz. Kırgınlık ile başlayan bir evlilikte kırgınlıklar hemen hemen hiç geçmez. Fakat birbirinin kusurunu kabul edip birbirini anlayışla karşılayan bir evlilik de aynı şekilde karşılıklı anlayış içerisinde devam edip gider.

Zaten %100 anlasm olmadigini biliyrm inanin sinirlndgin af edersiniz pic bile demisti disarida tokat aymaya kalkti haa onun tek savunmasi sinirlendiginde yapmasyd herseyde o dogru o hakli baska bisi kabul ettigi yoktu. Ama en son annemin gizlerinu doldurunca bu evliliktrn hayr gelmeyecgini gordum ve ayrildim iyi ji ayrildim ayrildiktan bir kac hafta snra yigenin en yakib arkadsi ile sevgili oldu ve oyke birinden iiyiki ayrildim