Nişanlıyken sürekli arardı ama ya şimdi!

Elif_Gibi

Well-known member
Nişanlıyken sürekli arardı ama ya şimdi!

İst SDHenüz 9 aylık evliyim Eşimle birbirimizi severek evlendik Bir an önce evlenmek ve iş vakitleri dışında bütün zamanlarımızı birlikte geçirmek istiyorduk Ayrıca telefon faturalarının da altından kalkamaz olmuştuk Eşim sürekli çalışıyor olsa dahi sürekli mesaj çekiyor ve bir şekilde aklında olduğumu bana hatırlatıyordu Ya da sık sık arıyor ve saatlerce konuşuyorduk Evlendik ve sanki rüya bitti Evliliğimizin ilk günlerinde eşim günde bir iki kez beni arardı Ama son birkaç aydır bana hiç mesaj çekmediği gibi çok çok seyrek arıyor Ve sadece bir şey lazım mı diye sormak için aramış oluyor Acaba bu aşk çabuk mu bitti?

Merhabalar; Oldukça duygusal bir e-mail göndermiştiniz E-mailinizde olduğu gibi evliliğinizde de çok duygusal yaklaşımlar sergiliyorsunuz Oysa evlilik tek başına duygu işi değildir Mantık süreçlerinin de devrede olması gerekir Öncelikle nişanlılık ve evlilik birbirinden farklı şeylerdir Tamamen benzer süreçlerin olması imkansızdır Nişanlılıkta ağırlıklı olarak özlem ve kavuşma arzusu gibi meseleler paylaşılırken, evlilikte bunların yanında ağırlıklı olarak hayatın realiteleri paylaşılır Ve aslında çoğu zaman bu realitelerin paylaşımı evli çiftleri birbirine sıkı sıkıya bağlar Öncelikle aranızdaki aşk sadece telefona bağlı bir aşk değildir eminim ki Bu ilk aylarınızda eşinizin yapmadıklarından ziyade yaptıklarını görmeye çalışın Mesela ev içi iletişiminizde yaşadıklarınızı düşünebilirsiniz Olumlulukları düşünerek eşinize karşı soğuk tavırlar takınmanızı engelleyebilirsiniz İlk ayların pozitif olması, ileriki yaşamınız için çok gereklidir Bunun dışında eşinize beklentinizi ve sizi niçin arayamadığının sualini iletin Ve aldığınız cevaba inanın Mesela çok yoğun olması ona göre geçerli bir neden olabilir Eşinizin gerekçesine saygı duymalısınız Nişanlıyken daha az görüşüyor olmanız, özlemin ağır basması ve farklı duygusal nedenlerden dolayı sizi sık arayabilir Ama evliyken konum değişmiş olabilir, ama bu duyguların değiştiği anlamına gelmez Ayrıca eşiniz aramıyorsa siz onu arayın veya mesaj çekin Yalnız sitem için değil sadece hatırlamak için

YASEMİN YALÇIN AKTOSUN
Ailem Dergisi
Sayı:88

Tambur

Well-known member
Duygusal ilişkilerde paylaşımların görevleştirilmesinden dolayı kaynaklanan bir durum daha: ) ve alışkanlıklar da cabası...Bekarlık sultanlıktır,lakin bu da züğürt tesellisinden başka bir şey de değildir: )

elfaz

Well-known member
Ask ve şefkat ayrımında prüz var sanırım..

Askın devamlı kalmasını istiyor adaylar, ama bu mümkün değildir.Şefkate bırakır yerini zamanla bu muhabbet.Böyle olunca aday, beni sevmiyor zannına kapılır ama iş, hakikatte öyle değildir..

İş başda olmayınca kolay dersin tabi diyenler olur mu bilmem, ama böyle buyruluyor teoride :)