ONA BİR DAHA SARILIN!(Hala sizinleyse!!!)

ARİF

Well-known member
1 yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı. Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz.

2 yaşınızdayken size yürümeyi öğretti. Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz.

3 yasınızdayken
size özenle yemekler hazırladı. Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz.

4 yaşınızdayken elinize rengârenk kalemler tutuşturdu. Evin bütün duvarlarına resim yaparak teşekkür ettiniz.

5 yaşınızdayken sizi cici kıyafetlerle süsledi. Gördüğünüz ilk çamur birikintisine atlayarak teşekkür ettiniz.

6 yaşınızdayken okula kadar sizinle yürüdü. Sokaklarda 'GITMIYCEEEEEEEM' diye ağlayarak teşekkür ettiniz.

7 yaşınızdayken size bir top hediye etti. Komşunun camini kırarak teşekkür ettiniz.

9 yaşınızdayken size dualar öğretti, siz her seferinde unutarak teşekkür ettiniz.

11 yaşınızdayken sizi arkadaşınızla sinemaya götürdü 'Sen bizimle oturma' diyerek teşekkür ettiniz.

12 yaşınızdayken zararlı TV programlarını seyretmenizi istemedi. O evde değilken hepsini izleyerek teşekkür ettiniz.

19 yaşınızdayken okul masraflarınızı karşıladı, sizi arabayla kampusa götürdü ve eşyalarınızı taşıdı.

Arkadaşlarınız alay etmesin diye kampus kapısında vedalaşarak teşekkür ettiniz.

21 yaşınızdayken iş hayati ve kariyerinizle ilgili size fikir vermek istedi. 'Ben senin gibi olmayacağım' diyerek teşekkür ettiniz.

22 yaşınızdayken kep giyme töreninizde size gururla sarıldı. Avrupa seyahati için para isteyerek teşekkür ettiniz.

25 yaşınızdayken düğün masraflarınızı karşıladı, sizin için hem mutlu oldu hem çok duygulandı. Siz dünyanın bir ucuna taşınarak teşekkür ettiniz.

30 yaşınızdayken bebek bakimi hakkında size akil vermek istedi. 'Artik bu ilkel yöntemleri bırak' diyerek teşekkür ettiniz.

40 yaşınızdayken sizi arayıp bir akrabanızın doğum gününü hatırlattı. 'Anne işim başımdan aşkın' diyerek teşekkür ettiniz.

50 yaşınızdayken o çok hastalandı, hafta sonunda onu görmeye gittiğinizde mutlu oldu.
Ona yaşlıların çocuk gibi nazlı olduğunu söyleyerek teşekkür ettiniz.

Derken bir gün..... o öldü.
O güne kadar onun için yapmadığınız ne varsa, o anda kalbinize bir yıldırım gibi duştu....

VE BİR HİKAYE:

'Evin telefonu sabaha karşı üç buçukta çaldı. Uyku sersemi adam telefonu açtı.
Telefondaki ses annesine aitti.
Telaşlandı, korktu başlarına bir şey mi gelmişti?
Annesi 'nasılsın oğlum iyi misin?' diye sordu.
Oğlu şaşkın bir ifadeyle 'iyiyim anne hayırdır bir şey mi oldu siz iyi
misiniz?' dedi.
Annesi 'biz iyiyiz bir şeyimiz yok sadece sesini duymak istedim' dedi.
Oğlu da 'anne bunun için mi aradın saat sabahın üçbuçuğu yarında
konuşabilirdik' diyince annesi de 'rahatsız mı ettim oğlum?' dedi.

Oğlu 'evet anne rahatsız ettin' diyince annesi

'30 sene önce sen de beni bu
saate rahatsız etmiştin, doğum günün kutlu olsun'

EĞER HALA SİZİNLEYSE, ŞİMDİ ONU HER ZAMANKİNDEN DAHA COK SEVİN....

:043::043::043:
ONA BİR DAHA SARILIN!

drana.jpg

Hala sizinleyse!!!

1 yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı. Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz.

2 yaşınızdayken size yürümeyi öğretti. Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz.

3 yasınızdayken size özenle yemekler hazırladı. Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz.

4 yaşınızdayken elinize rengârenk kalemler tutuşturdu. Evin bütün duvarlarına resim yaparak teşekkür ettiniz.

5 yaşınızdayken sizi cici kıyafetlerle süsledi. Gördüğünüz ilk çamur birikintisine atlayarak teşekkür ettiniz.

6 yaşınızdayken okula kadar sizinle yürüdü. Sokaklarda 'GITMIYCEEEEEEEM' diye ağlayarak teşekkür ettiniz.

7 yaşınızdayken size bir top hediye etti. Komşunun camini kırarak teşekkür ettiniz.

9 yaşınızdayken size dualar öğretti, siz her seferinde unutarak teşekkür ettiniz.

11 yaşınızdayken sizi arkadaşınızla sinemaya götürdü 'Sen bizimle oturma' diyerek teşekkür ettiniz.

12 yaşınızdayken zararlı TV programlarını seyretmenizi istemedi. O evde değilken hepsini izleyerek teşekkür ettiniz.

19 yaşınızdayken okul masraflarınızı karşıladı, sizi arabayla kampusa götürdü ve eşyalarınızı taşıdı.

Arkadaşlarınız alay etmesin diye kampus kapısında vedalaşarak teşekkür ettiniz.

21 yaşınızdayken iş hayati ve kariyerinizle ilgili size fikir vermek istedi. 'Ben senin gibi olmayacağım' diyerek teşekkür ettiniz.

22 yaşınızdayken kep giyme töreninizde size gururla sarıldı. Avrupa seyahati için para isteyerek teşekkür ettiniz.

25 yaşınızdayken düğün masraflarınızı karşıladı, sizin için hem mutlu oldu hem çok duygulandı. Siz dünyanın bir ucuna taşınarak teşekkür ettiniz.

30 yaşınızdayken bebek bakimi hakkında size akil vermek istedi. 'Artik bu ilkel yöntemleri bırak' diyerek teşekkür ettiniz.

40 yaşınızdayken sizi arayıp bir akrabanızın doğum gününü hatırlattı. 'Anne işim başımdan aşkın' diyerek teşekkür ettiniz.

50 yaşınızdayken o çok hastalandı, hafta sonunda onu görmeye gittiğinizde mutlu oldu.

Ona yaşlıların çocuk gibi nazlı olduğunu söyleyerek teşekkür ettiniz.

Derken bir gün..... o öldü.

O güne kadar onun için yapmadığınız ne varsa, o anda kalbinize bir yıldırım gibi duştu....

VE BİR HİKAYE:

'Evin telefonu sabaha karşı üç buçukta çaldı. Uyku sersemi adam telefonu açtı.

Telefondaki ses annesine aitti.

Telaşlandı, korktu başlarına bir şey mi gelmişti?

Annesi 'nasılsın oğlum iyi misin?' diye sordu.

Oğlu şaşkın bir ifadeyle 'iyiyim anne hayırdır bir şey mi oldu siz iyi

misiniz?' dedi.

Annesi 'biz iyiyiz bir şeyimiz yok sadece sesini duymak istedim' dedi.

Oğlu da 'anne bunun için mi aradın saat sabahın üçbuçuğu yarında

konuşabilirdik' diyince annesi de 'rahatsız mı ettim oğlum?' dedi.

Oğlu 'evet anne rahatsız ettin' diyince annesi

'30 sene önce sen de beni bu

saate rahatsız etmiştin, doğum günün kutlu olsun'

EĞER HALA SİZİNLEYSE, ŞİMDİ ONU HER ZAMANKİNDEN DAHA COK SEVİN....

UNUTULMAMAK DİLEĞİYLE...

Eyvàh!

Well-known member
ANNE

Düştüğüm sokaklardan koşup geldim

Sen çağırdın diye

4’te devre 8’de hava kararıyor

Geciktim ….

Özür dilerim

Elim,yüzüm kir,pas içinde

Ne olur kızma

Biraz daha kalayım böyle...

Yıkarsam çıkacak çocukluğum

İzin ver anne

Ne kadar kirliysem o kadar çocuğum

O kadar toprak hala sokaklar

Kat karşılığı dairelerle dolacak mahallemiz

Ekmek almaya gönderdiğin bakkalın yerinde plaza olacak

Gittiğimizde sevinçten deliye döndüğüm lunaparkın istimlak bedeli ödenmiş olacak

Kovulmuş atlı karıncalar

Çarpışmış düzen

Yola gidiyor çocukluğum

Yoldan çıkıyor yine açgözlük

Yalvarırım anne …

Anla beni…

Siyah okul önlüğüm biraz daha üzerimde kalsın

Sıradan bir okul günü olsun

Cuma şahane olur misal

Matematik defterimi gördün mü anne?

Çabuk anne çabuk

Zil çalacak beni senden

Geç kalıyorum anne

Bırakma beni korkuyorum sensizlikten

Yine sıkıca sar atkıyı camların buz tuttuğu bir kış günü

Her nefesimde boğulayım düşlerimle okul yolunda

Söz veriyorum tüyleri ağzıma girsede çözmeyeceğim atkıyı

Zaten ne zaman çözsem hiçbir zaman bağlayamadım senin gibi

Anne dur ne olur !

Gideceğim birazdan

Dondurmacıyı bekleyelim en azından

Ne zamandır uğramıyor anne

Toplanalım yine pasaklı arkadaşlarla dondurma arabasın etrafına

Ben balkonun altına geleyim para istemek için

Evde karpuz var, ne dondurması dediğinde anlamaya çalışacağım bu kez

Vaz geçtim dondurmadan anne

Karpuzda olur sen yeter ki kes

Telaş etme…

Yıkayacağım elimi yüzümü az sonra

Biliyorum benim iyiliğim için her söz

Bilmem ki üzdüm mü seni anne ?

Oyuna doyamadım diye

Sokaktan beriye gelmedim diye

Geceler yarısı kaldırdım diye

Ateşim vardı neyleyim anne

Üşütmüştüm titriyordum

Ki sen bilirsin anne

Üzdüysem seni

Affet

Affet ne olur anne

Hiç geçmeyecekti zaman

Hep yanımdaydın nasıl olsa

Ben çocuk kalacaktım

Sen anne

Hayat ekmek arası domates destekli gıdalar almak için eve uğrayabileceğim molalar verdirmedi

Daha sonra anne

Önce sınavlar,sonra iş

Bitmeyen projeler

Kahveyle ayakta durulan geceler

Hiç kimse ,hiçbir iş beklemezdi öyle ya

Sen neden mecburdun peki anne

Neydi bu sonsuz sabrının sebebi

İhmal ettiysem seni

Özür dilerim anne

Nazım sana geçiyordu kırdım

Hem seni

Hem porselenlerini

Affet beni anne

Affet

Gidiyorum şimdi
Çocukluğumdan,heveslerimden,gülüşlerimden
Uyuyanın üstüne karın yağdığı;üstümün açık kaldığı gecelerden
Biliyorum uyandırmadan örtersin yine
Aslında her defasında uyanmıştım
Fakat sen duruma uyanmamıştın
Keyfini çıkardım annem oluşunun
Şükrettim
Teşekkür ettim
ZEKİ KAYAHAN COŞKUN

Eyvàh!

Well-known member
kutsal vazifeyi, her mesakkatine ragmen direncle, onurla, bihakkin yerine getirme gayreti ierisinde olan ve olmus tum anneleri, sefkatleri kadar olamasa da kocaman sevgilerle ellerinden opuyorum ..

Hakkin rahmetine intikal eden annelerimize de bir Fatih yi hediye ile yerlerinin cennet-i mekan olmasini niyaz ediyorum...

Yeltegiyan

Elfidam
çok şükür RABBİMe, warlığını hissetmek,
kendimden razı olduğunu bilmek çok güzel:021:
bugün anneciğimin doğum günü,
nice beraber senelere inş.

amiiiinnn inş Münevver Anne çoookk şanslı Rabbim ona en güzel hediyeleri vermiş hiç bir doğum günü kutlaması ona bu değerde birşey veremez....3 tane süper ötesi evlat.... RAbbim hayırlı uzun ömürler nasip etsin annene ve sizlere.... canım dostummmm...

Eyvàh!

Well-known member
çok şükür RABBİMe, warlığını hissetmek,
kendimden razı olduğunu bilmek çok güzel:021:
bugün anneciğimin doğum günü,
nice beraber senelere inş.
annenin dogum gunu kutlu olsun..dilerim nice senelere hep beraber mutlulukla saglikla huzurla girersiniz...

[FONT=Trebuchet MS, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS, Arial, Helvetica, sans-serif]
abcd0001za3.jpg
[/FONT]​

Eyvàh!

Well-known member
4aad691dc169ce231dd98c39rd.jpg

Ateşe doğru yürürken arkama bakip gözyaşındaki sıcakliğini hissedebildiğim tek insan...kelimelerinin tanımlayamadıgı tek insan.bu konuyu açarken bile gözyaşlarıma hakim olamadığım insan...

397e0ad2a17966fe11d087e8nq.jpg

Her geçen gün ben bunun yokluğuna nasıl alışcam yaa şeklinde düşüncelere daldığımher gece Allah'ım nolur ölmesin die dua ettiğim kadin ...

Herşeyimi anlatabildiğim arkadaşım,vakit geçirmekten zevk aldığım sarılıp ağladıgım ,güldüğüm hayatımın vazgeçilmez parçası...

3fed9a01ee0fb46b971b1756nl.jpg

Var oldugu sürece aklımıza gelmeyen, gecenin bir vakti seni seviyorum, iyi uykular miniğim mesajıyla insanı gözyaşlarına boğan, sarılmak için can attıgım insan...

4b2a954fecc6f4eabf418e10kq.jpg

..............anlarsın dedi gözyaşlarını tutamayarak. Bir çocuk doğduğunda bir anne doğar demişti bir zamanlar.
dünya üzerinde benim için ölene dek ağlayabilecek tek insan...

Kendisinden önce ölmeyi dilediğim bir kaç varlığın başında gelen insan. sahip olup da canımdan çok değer verdiğim tek şey...

e247ee0b3d8a8c5b1256a044gs.jpg

Uykumdan uyandığımda attığım çığlığa kiyamayan, kaninin alyuvarinin akyuvarinin beni ben yapan katığıyla doyuran,hic gormedigim bebekliğimin,ilk kesilen tirnağımın,zaptedilmeyen ağlamalarimin en yakin şahidi..sıcak çorbam...

a238a2ed95867fe158cc3a35zs.jpg

Mukemmel iki gözle birsey beklemeden bakan, tatminini yuzundeki gulumsemeyle gosteren tek kadin. ona verdiginiz en değersiz hediyeyi bile saklamaktan asla vazgeçmeyecek kadinlarin en kutsali. hayatiniz boyunca tereddutsuz ona hep dönebileceginizi, uzulmenin olmek olmadigini size öğreten ilk kadin. ilk öğretmenim...

dd70815638342aa54d5973a9ly.jpg

Hiç bir zaman terketmiyeceğim her daim yanında olacağım benim için kendi hayatını ortaya koymuş ve şu anki durumundan kat kat fazlasını hakeden beni doğuran insan ...
en kızgın olduğumda bile sarılıp, çocukluğumdan beridir ezberlediğim o kokusunu içime çektiğimde sakinlestiğim kişi. en ümitsiz olduğumda bile sesini duyup rahatladığım kişi. en mutlu olduğumda dizinin dibine oturup mutluluğumu paylastığım kişi. seni seviyorum anne...

a866045233d8a73ae04a2a26ac.jpg

Bir bakışından birşeylerin ters gittiğini anlayan, en ufak bir sıkıntınızı tek kelimeye gerek duymadan hisseden, sizi dünyada karsılıksız ve en büyük sevgiyle seven tek insan... yeri doldurulamaz dost, sıcacık bir kucak... su an hayat mücadelesi veren, CAN DAMARIM....
Gül kokulu annem, sakın sensiz, sevgisiz ve duasız bırakma bizi…Senin sevgine ve duana çok ama çok ihtiyacımız var…Bu büyük ama hala senin miniklerin sensiz yaşayamaz...
SENİ ÇOK SEVİYORUZ…
alintidir

Eyvàh!

Well-known member
Allahumme salli ala Muhammedin ve ala cemi il Enbiyai velmurselin

Allahummagfirli ve li valideyye ve li-mesayihiyye ve lil mu minine vel mu minat vel muslimine vel muslimati el ahyai minhum vel emvat

Subhanellahi vel hamdu lillahi ve laliahe illallahu vellahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim

güllügönül

Well-known member
anne
zannetmeki günler geçti de
değişti evvelki hissim gitgide
bir hırçın çocuğum değişmez huyum
yıllar geçsede ben yine buyum
senden umuyorum teselli yine.
bugüm şevkatine muhabbetine
zannetmeki yok ihtiyacım
eskisinden daha muhtacım
dünyanın tükenmez kederlerinden