Sana Hamileyken alıp verdiği bir nefes...

Tarihci

Marmara Tarih
ayetle sabittirki
validenye yani ana babaya
üff bile denemez
ana ya babaya itaat Allah a itaatten sonra gelir..
ana babanızın rızası Benim rızamdır
bir adam
anasını
sırtına alıp
kabenin etrafında
tavaf etitriyor
sonra gelip
efendmi,ze
diyorki
ben anamı tavaf ettirdim sırtımda taşıyarak
şimdi onun hakkını ödemiş oldumu
efendmi,z diyorki
sana hamileyken
alıp verdiği bir nefesin bile hakkı değildir
bu yaptığın
bir genc
cani ruhlu bir kızı sever
kız derki annenin kalbini getirmssen sana varmayacağım
bunun uzerine
çocuk gider
annesine kıyar
kalbini söker
kalbi elinde kıza doğru koşar
koşarken bir an düşer
canı yanar
gayri ihtiyarı ağzından anacım ladfı çıkar
evlat anacım deyince
elindeki ana yureği ellerine iyice sarılıp
yavrum der
işte ana kalbi böledir
bir adam evinde yaşlı babasınada bakıyor ailesyle birlikte
karısı çok şikayet ediyor
adam a götür babanı bi yere bırak diyor
adamda yaşlı babasını buyuk bir sepete koyup
dağbaşına götürüyor kendi küçük çocuğuyla birlikte
ve bırakıyor orda sepetle birlikte babasını
ve geri dönüyorlar
dönerken çocuk diyorki
baba sepeti unuttuk..
babası yoo unutmadık diyor
çocuk olurmu baba bende seni getireceğimya onunla diyor
orda adamın kafasına dank ediyopr
gidip alıyor babasını getiriyor geri evine
men dakka dukka ,derler
eden bulur
efendimiz diyorki
ana veya babasından birine yetşipte
yani onunla aynı zamanda yaşayıptya
cenneti kazanamayan evlada veyl olsun
burnu surtunsun diyor​

HAFIZ

Well-known member
vela tekullehuma uffin...... anne babaya üff bile demeyin.. allah razı olsun kardeşim.anne babanızı sızden razı eylesin..size razı olacağınız evlatlar ihsan eylesin

Elif_Gibi

Well-known member
efendimiz diyorki
ana veya babasından birine yetşipte
yani onunla aynı zamanda yaşayıptya
cenneti kazanamayan evlada veyl olsun
burnu surtunsun

bigün yukardaki hadis i şerifi okudum...sonra annemi düşündüm :) sonra aslında onu mutlu etmenin benden razı olmasını sağlamanın pekte zor olmadığını gördüm...son bikaç yıldır farkettim ki annem onunla vakit geçirdiğimde mutlu oluyor...yanında hiç bişey yapmasam bile onunla olmam ona yetiyor...bunu farketmeden önce bense odama çekilip kendi işlerimle yada bilgisayarla kitapla vs meşgul olurdum...annem sürekli isyan halinde "bu bilgisayarda ne varsa!!! bilgisayarla nikah kıycaz artık sana !!! :D gibi "iğneyeyici sözler söyler dururdu...

velhasıl ı kelam :)

anne babanın istediği tek şey evladından sevgi saygı muhabbet görmek...onları kaybetmeden önce değer bilmek gerek...

GuL-i YaReN

Well-known member
bigün yukardaki hadis i şerifi okudum...sonra annemi düşündüm :) sonra aslında onu mutlu etmenin benden razı olmasını sağlamanın pekte zor olmadığını gördüm...son bikaç yıldır farkettim ki annem onunla vakit geçirdiğimde mutlu oluyor...yanında hiç bişey yapmasam bile onunla olmam ona yetiyor...bunu farketmeden önce bense odama çekilip kendi işlerimle yada bilgisayarla kitapla vs meşgul olurdum...annem sürekli isyan halinde "bu bilgisayarda ne varsa!!! bilgisayarla nikah kıycaz artık sana !!! :D gibi "iğneyeyici sözler söyler dururdu...

velhasıl ı kelam :)

anne babanın istediği tek şey evladından sevgi saygı muhabbet görmek...onları kaybetmeden önce değer bilmek gerek...

Ne kadar haklisiniz... Aynen bende ayni durumdaydim, ama geçen gece annemle ilgili gordugum ruyadan sonra kafama bir tas dustu sanki... Ruyam o kadar etkileyiciydi ki o gunden beri annemin basina MELEK kesildim:) (en azindan daha sabirliyim...)
ANNELERIMIZIN VE BABALARIMIZIN DEGERLERINI BILIYORUZDUR INSALLAH...:023:

ALLAH'im Basimizdan eksik etmesin INSALLAH....;

ALLAH razi olsun abi konu için. :gül:

nimet06

Well-known member
ALLAH(CC) razı olsun kardeş.Ama malesef babamı küçük yaşta kaybettim.ALLAH rahmet eylesin. Annem de uzakta.ama telefonla sürekli arayıp da soruyorum hatırını.ahhh ah keşke yakında olsa da ...zaten en çok özlediğim beraber içtiğimiz ikindi çayı.biraz komik bir anımız ama ...Hatta bir keresinde yine çayımızı yudumlarken Büyük Adana depremi olmuştu da.ama bayağı bir sallandık.Annem korkudan dondu kaldı çıkamadık dışarı ALLAH tan ev yıkılmadı da kurtulmuştuk .Ah annem seni ne çok özledim bilsen.Anneleri yanında olup ta kıymetini bilmeyenlere duyurulur...

Tarihci

Marmara Tarih
Ne kadar haklisiniz... Aynen bende ayni durumdaydim, ama geçen gece annemle ilgili gordugum ruyadan sonra kafama bir tas dustu sanki... Ruyam o kadar etkileyiciydi ki o gunden beri annemin basina MELEK kesildim:) (en azindan daha sabirliyim...)
ANNELERIMIZIN VE BABALARIMIZIN DEGERLERINI BILIYORUZDUR INSALLAH...:023:

ALLAH'im Basimizdan eksik etmesin INSALLAH....;

ALLAH razi olsun abi konu için. :gül:

Ecmain olsun, okuduğunuz için teşekkür ederim.. Bir de şu konuyu okuyun da tekrar teşekkür edeyim.. :)

http://www.tevhid.gen.tr/arapca/20820-insaallah-i-dogru-kullaniyor-muyuz/

Tarihci

Marmara Tarih
ALLAH(CC) razı olsun kardeş.Ama malesef babamı küçük yaşta kaybettim.ALLAH rahmet eylesin. Annem de uzakta.ama telefonla sürekli arayıp da soruyorum hatırını.ahhh ah keşke yakında olsa da ...zaten en çok özlediğim beraber içtiğimiz ikindi çayı.biraz komik bir anımız ama ...Hatta bir keresinde yine çayımızı yudumlarken Büyük Adana depremi olmuştu da.ama bayağı bir sallandık.Annem korkudan dondu kaldı çıkamadık dışarı ALLAH tan ev yıkılmadı da kurtulmuştuk .Ah annem seni ne çok özledim bilsen.Anneleri yanında olup ta kıymetini bilmeyenlere duyurulur...

Evet yanlarında olmak büyük nimet ve fırsat.. İlk mesajda yazmıştım yine yazıyorum, Efendimizin hadisi var, ana babasından birine yetişip (yani biri en az biri ile aynı zamanda yaşayıp) cenneti kazanamayan evlada veyl olsun burnu sürtünsün.. Bizlerden bazılarımız birlikte yaşıyoruz ancak kıymetini bilmiyoruz..

SaYa

Well-known member
Evet yanlarında olmak büyük nimet ve fırsat.. İlk mesajda yazmıştım yine yazıyorum, Efendimizin hadisi var, ana babasından birine yetişip (yani biri en az biri ile aynı zamanda yaşayıp) cenneti kazanamayan evlada veyl olsun burnu sürtünsün.. Bizlerden bazılarımız birlikte yaşıyoruz ancak kıymetini bilmiyoruz..

gerçekten büyük nimet ve olanlar lütfen kıymetini bilin... :( ... hayatta çok istediğim şeylerden biri babamın yaşlılığında ona hizemte edebilmekdi.. Rabbim nasip etmedi.... ama annem yanımda ona elimden geldiğince hizmet etmeye çalışıyorum... onu kırmamaya incitmeyeye.. inşallah başarıyorumdur... çünkü öyle bir hak ki..