Tuzlu kahve

zeyhak_

Well-known member
TUZLU KAHVE

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Kıza bir partide rastlamıştı.. Harika birşeydi. O gün peşinde o kadar[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]delikanlı vardı ki... Partinin sonunda kızı kahve içmeye davet etti.[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Kız parti boyu dikkatini çekmeyen oğlanın davetine şaşırdı ama tam bir [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]kibarlık gösterisi yaparak kabul etti. Hemen köşedeki şirin kafeye oturdular.[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Delikanlı öyle heyecanlıydı ki, kalbinin çarpmasından konuşamıyordu.[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Onun bu hali kızın da huzurunu kaçırdı...[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]“Ben artık gideyim” demeye hazırlanırken, delikanlı birden garsonu çağırdı.[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]“Bana biraz tuz getirir misiniz” dedi. “Kahveme koymak için.”[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Yan masalardan bile şaşkın yüzler delikanlıya baktı. Kahveye tuz! Delikanlı[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]kıpkırmızı oldu utançtan ama tuzu kahvesine döktü ve içmeye başladı. [/FONT]

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Kız, merakla “Garip bir ağız tadınız var.” dedi.. Delikanlı anlattı: “Çocukken[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]deniz kenarında yaşardık. Hep deniz kenarında ve denizde oynardım. [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Denizin tuzlu suyunun tadı ağzımdan hiç eksilmedi. Bu tatla büyüdüm ben.[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Bu tadı çok sevdim. Kahveme tuz koymam bundan. Ne zaman o tuzlu tadı[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]dilimde hissetsem, çocukluğumu, deniz kenarındaki evimizi ve mutlu [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]ailemi hatırlıyorum... Annemle babam hala o deniz kenarında oturuyorlar. [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Onları ve evimi öyle özlüyorum ki...” [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Bunları söylerken gözleri nemlenmişti delikanlının... Kız dinlediklerinden [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]çok duygulanmıştı. İçini bu kadar samimi döken, evini, ailesini bu kadar[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]özleyen bir adam, evi, aileyi seven biri olmalıydı. Evini düşünen, evini [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]arayan, evini sakınan biri... Ev duyusu olan biri... Kız da konuşmaya [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]başladı. Onun da evi uzaklardaydı. Çocukluğu gibi... [/FONT]

[FONT=comic sans ms,sans-serif]O da ailesini anlattı. Çok şirin bir sohbet olmuştu... Tatlı ve sıcak. [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Ve de bu sohbet öykümüzün harikulade güzel başlangıcı olmuştu tabii...[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Buluşmaya devam ettiler ve her güzel öyküde olduğu gibi, prenses, [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]prensle evlendi. Ve de sonuna kadar çok mutlu yaşadılar. Prenses [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]ne zaman kahve yapsa prensine içine bir kaşık tuz koydu, hayat boyu...[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Onun böyle sevdiğini biliyordu çünkü... [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]40 yıl sonra, adam dünyaya veda etti. “Ölümümden sonra aç” diye [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]bir mektup bırakmıştı sevgili karısına. Şöyle diyordu, satırlarında: “Sevgilim,[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]bir tanem. Lütfen beni affet. Bütün hayatımızı bir yalan üzerine kurduğum [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]için beni affet. Sana hayatımda bir tek kere yalan söyledim.. Tuzlu kahvede.[/FONT]

[FONT=comic sans ms,sans-serif]İlk buluştuğumuz günü hatırlıyor musun? Öyle heyecanlı ve gergindim ki, [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]şeker diyecekken ‘Tuz’ çıktı ağzımdan. Sen ve herkes bana bakarken,[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]değiştirmeye o kadar utandım ki, yalanla devam ettim. Bu yalanın bizim[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]ilişkimizin temeli olacağı hiç aklıma gelmemişti. Sana gerçeği anlatmayı[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]defalarca düşündüm. Ama her defasında korkudan vazgeçtim. [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Şimdi ölüyorum ve artık korkmam için hiçbir sebep yok...[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]İşte gerçek: Ben tuzlu kahve sevmem! O garip ve rezil bir tat.[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Ama seni tanıdığım andan itibaren bu rezil kahveyi içtim.[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Hem de zerre pişmanlık duymadan. Seninle olmak hayatımın [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]en büyük mutluluğu idi ve ben bu mutluluğu tuzlu kahveye borçluydum. [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Dünyaya bir daha gelsem, herşeyi yeniden yaşamak, seni yeniden [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]tanımak ve bütün hayatımı yeniden seninle geçirmek isterim, [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]ikinci bir hayat boyu daha tuzlu kahve içmek zorunda kalsam da...”[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Yaşlı kadının gözyaşları mektubu sırılsıklam ıslattı. Lafı açıldığında [/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]birgün biri, kadına “Tuzlu kahve nasıl bir şey?” diye soracak oldu.. [/FONT]

[FONT=comic sans ms,sans-serif]Gözleri nemlendi kadının...[/FONT]
[FONT=comic sans ms,sans-serif]Çok tatlı!.. dedi...[/FONT]