yasar alptekin NAMAZLA YENİDEN DOĞDUM…

Eyvàh!

Well-known member
NAMAZLA YENİDEN DOĞDUM…
MANKEN YAŞAR ALPTEKİN’İN MUHTEŞEM DEĞİŞİM HİKAYESİ…​
Üç yaşındayım. Namazdan önceki yıllarımı yaşanmış saymıyorum.”
“Eski hayatımdan bugüne pişmanlıklar, günahlar ve acılar kaldı.”
“Hidayet yolunda ilerlemek, Rabbimin bana bağışladığı en büyük lütuf…”
“Namaz, muhteşem bir ibadet, En Büyük Sevgili’yle buluşma.”

Ünlü manken ve sinema oyuncusu Yaşar Alptekin, gözyaşıyla kıldığı ilk namazında nasıl değişim yaşadı?

Birçok gencin hayalini kurduğu şöhret, para ve eğlencenin zirvesindeyken neden hepsini terk etti?
Manken Yaşar Alptekin, Dost Tv’de Hidayet Öyküsünü Anlattı
Geçtiğimiz yıllarda hidayete erip namaza başlayan manken ve dizi oyuncusu Yaşar Alptekin, Dost TV’de dönüş öyküsünü anlattı.

Ünlü iş adamı Sakıp Sabancı’nın cenaze namazına gittiğinde ölümden çok etkilenip kendisini sorgulayarak namaza başlayan Yaşar Alptekin, Cemil Tokpınar’ın “Müminin Miracı Namaz” programında soruları cevapladı.

“Kendimi üç yaşında kabul ediyorum. Namazsız geçen yıllarımı yaşanmış saymıyorum. 42 yıl suya yazı yazmışım ve ömrümü boşa harcamışım” diyen Alptekin, programda, namaza başlama süreci, hidayetin ilk günleri, eski hayatıyla yeni hayatın mukayesesi, gençlere tavsiyeler, namazı dosdoğru kılmanın önemini anlattı.

Program hakkında konuşan Yaşar Alptekin, şunları söyledi:

“Bana bir gül bahçesi miras kalmadı. Maalesef ben çöplükte yetiştim. Bunun için bu güzel bahçenin gülünü, dikenini, yaprağını koklayarak seviyorum, kıymetini biliyorum. Yıllardır bu gül bahçesinin içinde veya yanında olan, belki hakkıyla kıymetini bilmeyen veya çöplüğü merak edenlere söyleyecek çok şeylerim var. Şunu unutmayalım ki, dinimiz yaşanmak içindir. Tek başına namaz bile, bize verilen en büyük nimettir. Rabbimizle birlikte olmak, Ona imanımızı yenilemek, adeta tekrar bağlanmaktır.”

80 dakika süren program 6 Mayıs 2007 Pazar günü, Dost TV’de, saat 22:00'de yayınlandı.