En Güzel Dualar...

uður1

Well-known member

Mü'minler İçin Duâ

Ebû Hüreyre radıyallahu anh'den rivâyet olunduğuna göre, Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle dua etmişlerdir:
147_1.gif
"Yâ Rabb! Ben hangi bir mü'mine onu üzecek ve gönlüne ağır gelecek bir söz söylemişsem kıyamet gününde o sözü onun için sana kurbiyyet eyle; yani o sözden müteessir olduğu kadar onu sana yaklaştır. " (18)AMİN ECMAİN İNŞ.........

(18) Müslim, Birr, 88, 89 vd.; Darimî, Rikak, 53; İbn Hanbel, Müsned, 3/390.

Huseyni

Müdavim

Ey Cami-u Rahîm!

Kışımızı bahara çevir!
Baharımızı cennete tahvil eyle!
Bize küfran-ı nimet verme!
Gönlümüzü şükran-ı nimet ile tezyin eyle!
Kalplerimizde merhamet kıl!
Aklımıza muhakemeyi hâkim eyle!
Ehl-i imanı fitne ve fesattan muhafaza kıl!
İslâm’a ve Müslümanlara inayetini lütfeyle!

Âmin!

SÜLEYMAN KÖSMENE

Huseyni

Müdavim

Ey Kuddûs-i Bâkî!

Sana kırık dökük yönelişlerimi tamamla ve kemale erdir!
Zikrimi makbul kıl!
Sa’yimi meşkûr kıl!
Amelimi mağfur kıl!
Günahlarımı bağışla!
Hatalarımı ört!
Ayıplarımı setreyle!
Beni Sana mutî kıl!
Ben Seni unutursam, Sen beni unutma!

Âmin!

SÜLEYMAN KÖSMENE

Huseyni

Müdavim

Ey Rabb-i Rahîm’im!

Bizi Kitabına itaatkâr kıl!
Bizi isyankâr kılma!

Bizi işlerimizde adaletli kıl!
Bizi zalim kılma!

Bizi can taşıyanlara merhametli kıl!
Bizi katı yürekli kılma!

Bizi Kendine kul eyle!
Bizi başkalarına kul eyleme!

Amelimizi rızana yol eyle!
Kahrına, gazabına yol eyleme!

Bizi birr’e, hayra, sevaba nâil eyle!
Bizi şerre, kötülüğe, ucba mail eyleme!

Bize meleklerinin sesini işittir!
Bize dessasların desiselerini işittirme!

Âmin!

SÜLEYMAN KÖSMENE

Huseyni

Müdavim

Ey Rahman-ı Hannan!

Kulluğumda kirler var!
Merhamet et!

İbadetim kusurlu!
Mağfiret buyur!

İtaatim noksan!
Medet et!

İnkıyadım hafif!
İnayet buyur!

Amelim günahlı!
Affet!

Dünyam hatarlı!
Siyanet buyur!

Ahiretim tehlikede!
Himayetine al!

Yüzüm parlak değil!
Rahmetini esirgeme!

Mahcubiyetim çok!
Şefkatini eksik etme!

Hatalarım bitecek değil!
Seyyiâtımı hasenata tebdil eyle!

Âmin!

SÜLEYMAN KÖSMENE

uður1

Well-known member
"Yâ Rabb sana hamdediyoruz, ve bu hamdimizi kâfi görmüyoruz; îfâ edilmiş saymıyoruz ve nankörlük etmiyoruz, ni'metlerinin hiç birinden müstağnî değiliz." "Ey Rabbim! Senin ezelî ilminde bir iş benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında hayırlı ise onu bana takdir et ve müyesser kıl. Sonra onun bereketini ver." "Allah'ın her biri noksansız ve tam bulunan kelimelerine O'nun gadabından, îkabından, kullarının şerrinden, şeytanların hücûmlarından ve benim yanıma gelmelerinden sığınırım." "Ey Rabbim bütün varlığımı sana teslîm ettim, işimin tasarrufunu sana havale ettim, yönelişim sanadır, korkum da ancak sendendir, senin azâbından kaçıp sığınılacak ancak yine senin rahmetindir. İndirdiğin kitabına ve gönderdiğin resulüne îmân etdim ey Rabbim!"bağışla beni.amin amin amin ecmain inş.

uður1

Well-known member
"Allah'ım! Kabir azâbından sana sığınırım. Ateş azâbından Sana sığınırım. Hayatın ve ölümün fitnelerinden sana sığınırım. Deccâlin fitnelerinden sana sığınırım"amin amin amin ecmain inş...

uður1

Well-known member
"Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun azameti önünde küçük kalmıştır. Hamdederim Allah'a ki her şey O'nun izzeti karşısında zelîldir.Hamd ederim Allah'a ki her şey O'nun mülk ü saltanatına boyun eğmiştir. Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun kudretine teslîm olmuştur."amin.........

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim! Senden bildiğim ve bilmediğim hayrın hem çabuk, hem geç olanını istiyorum" "Seni hamdinle tesbîh ederim ey Rabbim! Senden başka bir ilâh bulunmadığına ve yalnız sen olup şerikin olmadığına şehâdet eder, senin mağfiretini diler, sana tevbe ederim." "Ey kalbleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimi dînin üzere sâbit kıl.""Ey Rabbim! Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım.""Bize tatlı soğuk su içiren ve günâhlarımız sebebiyle onu içilmez tuzlu su yapmayan Allah'a hamdederiz." AMİN "Ne iyinin ne kötünün tecâvüz edemeyeceği Allah'ın tam kelimelerine yarattığı şekil verdiği ve ektiği herşeyin şerrinden sığınırım" AMİN AMİN AMİN ECMAİN İNŞ......

uður1

Well-known member
"Ey Hayy u Kayyum olan Rabbim! Rahmetine tevessül ediyorum ve benim her hâlimi ıslâh etmeni istiyorum. Göz açıp yumuncaya kadar da olsa beni kendime (nefsime) bırakma."AMİN.........

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim! Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum."AMİN ECMAİN İNŞ.AMİN AMİN AMİN............

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim! Kitabımı sağ elime ver ve hesabımı kolay gör." "Seni hamdinle tesbîh ederim ey Rabbim! Senden başka bir ilâh bulunmadığına ve yalnız sen olup şerikin olmadığına şehâdet eder, senin mağfiretini diler, sana tevbe ederim." "Yâ Rabb! Kalbimi nurlandır, gözümü nurlandır, kulağımı nurlandır, sağımı nurlandır, solumu nurlandır, üstümü nurlandır, altımı nurlandır, önümü nurlandır, arkamı nurlandır ve beni nur eyle" "Ey Rabbimiz, bize dünyâda da iyilik, güzellik ver, âhirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azâbından koru." "Senin isminle ey Rabbim yanımı yere koydum. Yine senin yardımınla kaldırırım. Eğer ruhumu alıkorsan rahmet eyle, eğer tekrar verirsen onu sâlihleri muhafaza etdiğinle muhafaza eyle." "Ey Rabbiml Şükrünü edâya, Seni zikretmeye ve Sana güzel ibâdet etmeğe bana yardım et!" "Bana ruhumu geri veren, vücûdumu afiyette kılan ve kendisini zikretmeğe müsaade eden, Allah'a hamd olsun."amin amin amin ecmain inş.selametle.....ve dua ile.......

Huseyni

Müdavim

Ey Kuddûs-u Rahîm!

Nefsimi günahlarda bırakma!
Kalbimi kirlerden arındır!

Gönlümü dünyada bırakma!
Ruhumu evhamdan arındır!

Aklımı hevesâtta bırakma!
Duygularımı vesveselerden arındır!

Yüzümü affınla tathir eyle!
Amel defterimi seyyiâtlarımdan arındır!

Seyyiâtımı hasenata tebdil eyle!
Ömrümü dalâletlerden arındır!

Yoluma hidayetini refik eyle!
Sırrımı gazab edeceğin fesadattan arındır!

Gözümü görmez, kulağımı işitmez, aklımı kavrayışsız kılma!
Kalbimi hakaika mühürleme!

Âmin!

SÜLEYMAN KÖSMENE

risaleþakirdi

Active member
رَبَّنَا اَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ اَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرٖينَ
Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sağlam bastır ve şu kâfir kavme karşı bize yardım et.” ( Bakara 250)

uður1

Well-known member
"Allahım, tenbellikten, bunaklık vâki' olacak derecede ihtiyarlıktan, ihtiyarlık çöküntüsünden, ma'sıyet mahallerinde bulunmakdan, borçluluktan, kabir fitnesinden, kabir azâbından, ateş fitnesinden, ateş azâbından ve zenginlik fitnesinden sana sığınırım."AMİN ECMAİN İNŞ........

uður1

Well-known member
"Yâ Rabb, muhakkak ki ben kendime çok zulmettim; yani çok günâh işledim. Günahları ise ancak sen afv ü mağfiret edersin. Hakkıyle gafûr ve rahîm ancak sensin. Beni kendi indinden bir fazl u keremle afv ü mağfiret eyle ve bana lutf u ihsanınla merhâmet eyle." "Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum." "Ey Rabbim Resûlünün senden istediğini istiyorum. Resûlünün sana sığındığı şeyden ben de sana sığınıyorum." Ey Rabbim! Senin ezelî ilminde bir iş benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında hayırlı ise onu bana takdir et ve müyesser kıl. Sonra onun bereketini ver."AMİN AMİN AMİN ECMAİN İNŞ..........