En Güzel Dualar...

Huseyni

Müdavim
El-aman, el-aman!

Ya Rahmân!
Yâ Hannân!
Yâ Mennân!
Yâ Deyyân!

Beni çirkin günahlarımın arkadaşlıklarından kurtar!
Yerimi genişlettir!

İlâhî,

Senin rahmetin melceimdir ve Rahmeten li'l-Âlemîn olan Habibin, Senin rahmetine yetişmek için vesilemdir.
Senden şekvâ değil, belki nefsimi ve halimi Sana şekvâ ediyorum.

Bize bahşettiği iman ve İslam nimeti için yağmurun katreleri, denizlerin dalgalaları, ağaçların meyveleri, çiçeklerin nakışları, kuşların nağamatı ve nurların lemaatı sayısınca Allah’a hamdolsun. Ve her türlü halde bize in’am ettiği bütün nimetleri için, bütün çağlardaki bütün nimetleri adedince Allah’a şükürler olsun. Hem, iyilik ve hayır sahiplerinin efendisi Muhammedini’l-Muhtar (a.s.m.) efendimize, onun pak aline ve nur saçan hidayet yıldızları ashabına gece-gündüz devam ettiği müddetçe salat ve selam olsun.

ALLAH razı olsun akna kardeşim. Dua öylesine güzel ki not aldım. İnşaallah ezberleyip böyle dua edeceğim

Müstefid

Member
Sana ahvalimi arz etmeğe hacet mi var Ya Rab!
Günahkarım, recaya elde bir kuvvet mi var Ya Rab!

Bende sıklet, sende letafet...
Allah'ım affet!

Latiften af bekler kesafet...
Allah'ım affet!

Etten ve kemikten kıyafet...
Allah'ım affet!

Şanındır fakire ziyafet...
Allah'ım affet!

Acize imdadın şerafet...
Allah'ım affet!

Sen mutlaksın, bense izafet!
Allah'ım affet!

Ey kudret, ey rahmet, ey re'fet!
Allah'ım affet!

ASHAB-I BEDR

Well-known member
189621_10150150189008909_178343058908_6305554_2161854_n.jpg

Allah'ım! Sen benim Rabbimsin, ben ise Senin bir kulunum.
• Sen herşeyi yaratan Hâlık'sın, ben ise Senin bir mahlûkunum.

Sen rızık veren Rezzâk'sın, ben ise Senin rızkınla beslenen bir merzûkunum.
• Sen mülk sahibi Mâlik'sin, ben ise Sen...in kölen olan memlüküm.

Sen gerçek izzet sahibi olan Azîz'sin, ben ise âciz ve zelilim.
• Sen hazîneleri bitmeyen zenginlik sahibi Ganî'sin, ben ise Senin ihsanına muhtaç fakr-ı mutlak içinde bir fakirim.

Sen gerçek hayat sahibi Hayy'sın; ben ise, Senin hayat verişin olmasa, bir ölüyüm.
• Sen varlığı ebedî olan Bâkî'sin, ben ise gelip geçici bir fânîyim.

Sen sonsuz izzet ve şeref sahibi Kerîm'sin, ben ise zillet ve kötülükler içinde bocalayan bir leîmim.
• Sen sonsuz ihsan sahibi Muhsin'sin, ben ise günah ve kötülük işleyen bir âsiyim.

Sen günahları bol bol bağışlayan Gafûr'sun, ben ise bir günahkârım.
• Sen sonsuz azamet ve büyüklük sahibi Azîm'sin, ben ise küçük ve değersiz bir hakîrim.

Sen gerçek kudret ve kuvvet sahibi Kavî'sin, ben ise sınırsız acz içinde bir zaifim.
• Sen bağış ve ihsanı veren Mu'tîsin, ben ise lûtuf ve ikramına muhtaç bir dilenciyim.

Sen her türlü zarar ve korkudan uzak Emîn'sin, ben ise maddî ve mânevî korkular içinde biriyim.
• Sen cömertlik sahibi Cevâd'sın, ben ise Senin cömertliğine muhtaç bir miskinim.

Sen kullarının duâlarına cevap veren Mucîb'sin, ben ise ise Sana yalvaran duâcıyım.
• Sen şifâ veren Şâfî'sin, ben ise türlü türlü dertlere mübtelâ bir hastayım.

Öyleyse ise Sen benim günahlarımı affet, hatâlarımı bağışla, hastalıklarıma şifâ ver, ey bütün kemâl sıfatlarla muttasıf olan Allah, ey her şeye bedel, her şeye yeten Kâfi, ey mahlûkatını besleyip büyüten ve mânilerini def' eden Rab, ey va'dini mutlaka yerine getiren Vâfi, ey kullarına pek şefkatli olan Rahîm, ey maddî ve mânevî hastalıklara şifa veren Şâfî, ey ikram ve ihsânı bol olan Kerîm, ey belâ ve musîbetleri def' edip âfiyet veren Muâfi!

Benim bütün günahlarımı bağışla, her türlü hastalığa karşı bana âfiyet ver, beni ebediyen rızâna mazhar eyle. Bunu rahmetinle ihsân eyle ey Erhame'r-Râhimîn.

Onların duâları, "Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun" sözleriyle sona erer. (Yûnus Sûresi: 10.)

ASHAB-I BEDR

Well-known member
189421_10150131933453909_178343058908_6269317_4872199_n.jpg

Allahım!

"Kimsesiz kimse yok, herkesin var kimsesi,

Kimsesiz kaldık medet ey, kims...esizler kimsesi"

Güç ve kuvvet ancak kendisine has olan yüce ve büyük Allahım! Mahlukatın adedince, Zatının rızası, arşının ağırlığı ve kelimelerinin mürekkebince Hz. Muhammed (sas) ve O'nun ehli ve ashabı üzerine salat eyle.

Ey Merhametlilerin en Merhametlisi!

Bela ve musibetlerin sağanak sağanak üzerimize yağdığı, ardı arkası kesilmeyen depremlerle inim inim inleyip çaresiz kaldığımız şu günlerde, çaresizlerin yegane çaresi Sensin deyip Sana yalvarıyor, halimizi Sana arz ediyoruz.

Celalinden cemaline, kahrından lütfuna sığınıyoruz. Bizim Rabbimiz Sensin.

Sen, bizleri semavi ve arzi musibetlerin eline teslim etmeyecek kadar merhametlisin.

Bizleri her türlü kötülüklerden muhafaza buyur!

Amin.. Amin... Amin...

ASHAB-I BEDR

Well-known member
197910_10150129283028909_178343058908_6248085_1801803_n.jpg

"Allah'ın adıyla, Allah'a tevekkül ediyorum.

Allah'ım! sapıtmak ve saptırılmaktan, alçalmak ve alçaltılmaktan, zulmetmek ve zulmedilmekten,

bilgisizlikten ve bilgisiz bırakılmaktan Sana sığınırım." (Tirmizî)

harp

Well-known member
Esma-ül Hüsna

El-Muntakim: Emir ve yasaklarına karşı gelenleri, helâl dairenin dışına taşanları cezalandıran; din düşmanlarına, hakkı alçaltmak için çalışanları er veya geç, hatır ve hayale gelmez felâketlerle perişan eden.

El-Afuvv: Günahları silen, çok affeden ve affetmeyi seven.

Cevşen-ül Kebir'den...

Ey hiçbir ortak ve veziri olmayan,
Ey hiçbir benzeri ve dengi olmayan,
Ey güneş ve nurlu ayın yaratıcısı,
Ey şiddetli sıkıntıya düşmüş fakirleri zenginleştiren,
Ey küçük yavrulara rızık veren,
Ey düşkün ihtiyarlara merhamet eden,
Ey korku içinde kurtuluş isteyenlerin sığınağı,
Ey kullarının her halini gören,
Ey kullarının ihtiyaçlarından haberdar olan,
Ey her şeye gücü yeten,
Bütün kusurlardan uzaksın. Senden başka ilâh yok! Affet bizi. Bizi Cehennemden kurtar.
AMİN İNŞ.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
xx045dd.jpg

ALLAH'IM

Acizlikten,

Fakirlikten,

Cimrilikten,

Korkaklıktan,

Tembellikten,

Hilekar Dosttan,

Faydasız İlimden,

Kabir Azabından,

Ağlamayan Gözden,

Sıkıntı ve Hüzünden,

Ürpermeyen Kalpten,

Her Türlü Hastalıktan,

Hayatın Fitnelerinden,

Borç altında Kalmaktan,

Kabul Olunmayan Duadan,

Doymak Bilmeyen Nefisten,

İhtiyarlayıp Ele Avuca Düşmekten,

Zalim Olmaktan ve Zulme Uğramaktan,

İsyan Ettiren Fakirlikten ve Azdıran Zenginlikten,

Geçmişe Kederlenmekten ve Geleceğe Kaygılanmaktan,​

SANA SIĞINIRIM YA RABBİ... AMİN...DUAMIZA HEP BERABER AMİN.​

Muvahhid1

Well-known member
Kalp katılığından, gafletten, başkalarına bâr olmaktan, aşağılıktan, aşağılanmaktan, miskinlikten; cehaletten ve faydasız bilgiden; ürpermeyen gönülden, doyma bilmeyen nefisten, kabul edilmeyen duadan; nimetlerinin zeval bulmasından, ansızın bastıran azabından, gelip çatan gazabından Sana sığınıyoruz Allahım. Senden her zaman, yalvaran diller, haşyetle ürperen gönüller istiyoruz. Tevbelerimizi kabul buyur, bizi günahlardan arındır, dua ve isteklerimize cevaplar lütfeyle! Kalblerimizin ufkunu aç, dilimizi doğruluğa bağla ve gönül kirlerimizi temizle! Amin..

ASHAB-I BEDR

Well-known member
216225_10150176146689672_696779671_6547609_8171939_n.jpg

CEHENNEM AZABINDAN KORUNMAK İÇİN DUA

Allah'ım!...

Hamd Sana'dır.

Sen bütün gökleri,yeri ve onlardakileri ayakta tutansın.

Hamd Sana mahsustur.

Göklerin,yerin ve onlarda bulunanların Maliki Sensin.

Hamd Sana mahsustur.

Sen göklerin,yerin ve onlarda ne varsa hepsinin Nur'usun...

Hamd Sana mahsustur.

Sen Hakk'sın...

Sen'in va'din de Hak...

Sana kavuşmak da Hak....

Sözün de Hak...

Cennet de Hak...

Cehennem de Hak...

Peygamberler de Hak...

Muhammed de (s.a.v ) de Hak...

Kıyamet saati de Hak...

Allah'ım Sana teslim oldum.

Sana iman ettim.

Sana tevekkül ettim ve Sana yöneldim.

İnanmayanlara karşı, Sana dayanarak mücadele ettim.

Ve neticede ancak Seni Hakem olarak kabul ettim.

Benim evvel yaptıklarımı da...

Sonradan yapacaklarımı da...

Gizli yaptıklarımı da....

Bağışla mağfiret eyle!...

Öne alan da Sensin...

Geriye bırakan da Sensin...

Senden başka İlah yoktur Ya RABBİ!...Amin...

harp

Well-known member
Esma-ül Hüsna El-Câmi': Zât, sıfat, isim ve fiillerinde her türlü kemâli toplayan; en büyük mahlukâtindaki hikmet ve sanat numunelerini en küçüğüne de yerleştiren. Eser ve fiillerinde zıtları bir arada kullanarak büyüklüğünü gösteren; haşirde bütün mahlukâtı yüce divanında toplayan.
El-Ganî: Sonsuz zengin olan; hiçbir cihetle kâinata ve mevcudata ihtiyacı bulunmayan.

Cevşen-ül Kebir'den...
Ey güç ve havliyle nimet veren,
Ey geniş ve bol imkânlarıyla ikram eden,
Ey tekrar tekrar lütufta bulunan,
Ey kudretiyle her yerde izzetini gösteren,
Ey her şeyi hikmetiyle ölçüp biçen,
Ey tedbîriyle hükmeden,
Ey ilmiyle her şeyi idare eden,
Ey hilim ve yumuşaklığıyla kullarını cezalandırmaktan vazgeçen,
Ey yüceliğiyle beraber kullarına yakın olan,
Ey yakınlığında yüceliği tezâhür eden,

Bütün kusurlardan uzaksın. Senden başka ilâh yok! Affet bizi. Bizi Cehennemden kurtar.
AMİN AMİN AMİN ECMAİN İNŞ....

harp

Well-known member
Esma-ül Hüsna El-Muğnî: Bütün mevcudatın bütün ihtiyaçlarını tükenmez servet ve hazinelerinden karşılayan ve varlık sahibi her bir yaratığa servet ve zenginliği ihsan eden; kullarından dilediğini lütfü ile zengin kılan.

El-Mani': Varlıkları hadlerini aşmaktan ve saltanatına ortaklıktan men eden; zararlı ve tehlikeli sebepleri izni dışında yaratıklarına zarar vermekten alıkoyan; dilediğinden dilediği şeyi esirgeyen.

Cevşen-ül Kebir'den...
Ey dilediğini yaratan,
Ey dilediğini yapan,
Ey dilediğine hidayet eden,
Ey dilediğini saptıran,
Ey dilediğini bağışlayan,
Ey dilediğine azap eden,
Ey dilediğinin tövbesini kabul eden,
Ey anne rahimlerindeki yavruları dilediği gibi şekillendiren,
Ey yaratıklarında dilediği şeyi ziyade kılan,
Ey rahmetini dilediğine tahsis eden,

ASHAB-I BEDR

Well-known member
230667_145780462159357_143962669007803_254851_2982877_n.jpg

"Yâ Hayyu, Yâ Kayyûm Bi Rahmetike Esteğîsu "

Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle...dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

AMİN...

ASHAB-I BEDR

Well-known member
163276_487749677637_89361212637_6219754_6652068_n.jpg

Ya Allah!

Dünya ve ahirette karşılaşacağım her bir korku için 'lailaheillallah' ı,

Her keder ve üzüntü için 'maşa'allah'ı,

Her bir nimet için 'elhamdulillah'ı,

Hayret verici her şey için 'subhanallah'ı,

Her bir günah için 'estağfirullah'ı,

Her darlık için 'hasbiyallah'ı,

Her musibet için 'inna lillahi ve inna ileyhi raciun'u,

Her bir kaza ve kader için 'tevekkeltu alellah'ı

Her bir itaat ve isyan hareketi için 'la havle vela guvvete illa billahil aliyyul aziim'i, hazırladım.

Ey Rabbım!

Bize arttır da eksiltme, bizi şereflendir de hor ve hakir kılma, bize ver de mahrum bırakma, bizi seç de üzerimize ihtiyar etme.

Bizden razı oluver bizden kabul eyle.

Ey Kerem sahibi!

Ey esirgeyenlerin en merhametlisi!

Duamı kabul eyle. Hamd alemlerin Rabbın'a mahsustur.

EBUL VEFA HZ.'NİN DUASI...

Amin...Amin...Amin...

ASHAB-I BEDR

Well-known member
allahim-bizi-affet.png

Duayı kabul eden, dilekleri veren, vermeyi murad edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren, sevmediklerinin elini ve dilini bağlayan ve kendisine yönelmekten alıkoyan Allahım!..

Bizi affet!..

Biz, Sevgilinin nuruna lâyık olmaktan düştüğümüz için bu hale geldik.

O'na lâyık olabilmek kimsenin haddi değil!...

Fakat lâyık olunamayacağını bilmenin liyakati herkesin vazifesi...

İşte bu son inceliğe lâyık olamadığımız için bu hale geldik.

O nur öyle bir nur ki, lâyık olmakta, topyekûn zaman ve mekâna, bu dünyaya ve ötekilere malik olmak var.

Bu liyakatten düşmekte de, her türlü mahrumluk ve mahkûmluk...

Her türlü mahrum ve mahkûm olduk.

Bizi affet!..

O Nur'un vecd ve aşkı üzerimizdeyken, denizlere, yelkenleri ipekten ve çıpaları altundan kalyonlar indirdik;

karalara da, yolunu viraneye çevirmek yerine mamureye döndüren ordular saldık.

Padişahlara "Ayağa kalk, kanun huzurundasın"diye ihtar eden hâkimler yetiştirdik.

Müspet bilgiler, medenî aletler, keşifler ve buluşlar, hep o Nur'un kendi fert ve cemiyet aynalarımızda tecellisinden...

O Nur'u körleştirince de Şark'ın son 5 asırlık macerası içinde bir zamanlar yaban domuzu hayatı süren Garplının sürü hayvanı olduk.

Son yüz yıl içinde bizi bu halden kurtarmak isteyen hiçbir davranış şifa getiremedi.

Zira o Nur'a yeniden liyakat ve bu liyakati yeni zaman ve mekâna tatbik etmek Şuurlaştırılmadı.

Ters yollara sapıldı.

Bu ilerinin ilerisi şuurun sahiplerine "mürteci" dediler;

ve onları, asıl din gözünde suçlu, O Nur'a liyakati sıfıra indirici, vecd ve aşk mahrumu, din ve hikmet cahili kara yobazdan ayıramadılar.

Onları, bize böyle muamele ettikleri için değil, bizi, bu muamelenin altından kalkamadığımız için affet!..

Bizi, boynumuza geçirdikleri asırlık idam ipini kravat diye taktığımız için affet!..

Tek kelimeyle, "Müslüman" yaftası altında müslüman olamadığımız için affet!..

Ve bize; kendi öz yurdumuzda asırlardır lütfen iskâna tâbi muhacirlere benzeyen gerçek müslümanlara, O Nur'a liyakatin en ileri derecesini bahşet;

ve ebediyet bestesinden şarkımızı ateşten ahenk helezonlariyle gönüllere nakşet!..

Duamıza öyle bir tesir ver ki, kezzabın mermeri yediği gibi nefsimizin bütün oyuncak mabutlarını yakıp erittiğini, senin mücerret ve münezzeh birliğin etrafında hiçbir inanış pürüzü bırakmadığını görelim;

ve sun'î teneffüsle açılan bir baygın şeklinde bu milletin yavaş yavaş doğrulduğuna şahit olalım!..

Allah ım!.. Bizi hem af, hem adam et!..

Necip Fazıl Kısakürek

ASHAB-I BEDR

Well-known member
ey-yuceler-yucesi-rab-senden-baska-her-seyden-umidimizi-kes.jpg

Ey her şeyin perçemini elinde tutan ve bütün kapıların anahtarları sadece Kendi nezdinde bulunan Yüceler Yücesi Rab!

Senden, bizi masivanın bütün kayıtlarından azat etmeni ve en hayırlı kapıları biz muhtaç kullarına açmanı diliyoruz.

Bu pürkusur bendelerini sadece Sana, hem de en mükemmel bir şekilde kullukta bulunmakla serfiraz kıl..

Rahmet ve inayet tecellilerinle ihtiyaçlarımızı gidererek Sen’den başka her şeyden ümidimizi kes.

Kes ki, aradıklarımızı sadece Sen’in kapında arayalım.

M. Fethullah Gülen

Muvahhid1

Well-known member
Rahmetini hatıra getirdikçe reca duygularımızın daha da köpürdüğü âlemlerin Rabbi Yüce Allah’a sonsuz hamd ve şükür; Rabb-i Rahîmimizi bize tanıtan varlığın biricik vesilesi Efendimiz Hazreti Muhammed’e, âline, ashabına nihayetsiz salât ü selâm ediyor ve merhamet dilenmek üzere bir kere daha merhameti sonsuz olanın ulu dergahına iltica ediyoruz:

Yüceler Yücesi Rabbimiz! Cismaniyetin ve hayvaniyetin zulümatlı dehlizlerinde şaşkın ve âvare dolaşan bu âciz kullarının ve bütün ümmet-i Muhammed’in gönüllerini lutfedip marifetinin ziyasıyla ışıklandır.. irfan güneşin kalblerimizin ve akıllarımızın üzerine doğsun; doğsun ki, onun nuruyla yümn ü eman içinde Sana ulaşabilelim...

Ey bize her şeyden daha yakın olan Sultanlar Sultanı Rabbimiz! Ne olur, bir kısım evham perdeleri yüzünden kalb gözlerimizin hakkı-hakikati-göremez hale gelmesine müsaade etme.. bize, yakınlığının hakkını vermeyi müyesser kıl ve bizi Sen’den uzaklığın insanı yakıp kül eden azabıyla cezalandırma..

Ya Rahîm ü ya Rahman, ya Hannân ü ya Mennân! Ayaklarımızı her zaman istikamet üzere sabit eyle ve bizi selam ve esenlik yurdu olan Cennetinle şereflendir!..

Bizim de Efendimiz, bütün ebrar ve ahyârın da Efendisi olan Hazreti Mahmud u Muhammed Mustafa’ya (a.s), Peygamber hanesinin seçkin fertlerine ve ashâb-ı güzîne salât ü selam ederek bunları Sen’den dileniyoruz. Dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!.. Amin.

Muvahhid1

Well-known member
ALLAH'im ! beni; ihlasli ve ihlasa erdirilmis müttaki, senden hakkiyla korkan, zahid, senden razi ,senin kendinden razi oldugun, senin sevdigin ,seni seven,iyilerden,saf-temiz ve sana yakin kullarindan eyle. Senin sevdigin ve razi oldugun seyi yapmaya beni ve bizleri muvaffak kil. Göz acip kapatincaya kadar dahi olsa hosnutolmayacagin seylerle beni baş başa birakma!
ALLAH'im ! Beni Kur'an ahlaki ile ahlaklanan kullarindan eyle!
Dünyayi salih kullarina nasil gösteriyorsan banada öyle göster..Amin.

Muvahhid1

Well-known member
Yâ İlâhenâ! Kur’ân-ı Azîmüşşân’ı dünyada bize arkadaş, hem kabirde bizlere yoldaş, kıyâmette şefâatçi, hem sırât üzerinde nûr eyle! Cehennem ateşinden bizi muhâfaza edecek bir örtü, bir perde kıl! Cennete götüren bir yoldaş eyle! amin.