En Güzel Dualar...

K

kordon

Misafir
:"Ya Rabbi zidna ilmen amelen salihen hamden ve şükra. (Ya Rabbi ilmimizi, salih amellerimizi,hamdimizi ve şükrümüzü arttır)" (Taha Suresi;20-114 den)AMİN.AMİN.AMİN.

NİSANUR

Well-known member
Ey sıkıntı ve dara düştüğümde medet edicim ve dayanağım olan
Ey musibet zamanında yegane ümit kaynağım olan
Ey yalnız ve kimsesizlik anımda beni ilahi huzurunda olduğumu hissettirmekte yalnızlıktan kurtaran
Ey gurbet ve yalnızlık anımda yegane sahibim olan
Ey tattığım her çeşit nimet, yalnız Kendi kudret ve rahmetinin eseri olan
Ey kader ve sıkıntılar altında ezildiğimde onları üzerimden kaldıran
Ey muhtaç hale düştüğümde bana yardım eden
Dar ve zor durumlara düştüğümde yegane sığınağım olan
Ey korkulu anlarımda bana yegane yardım eden
Ey hayret ve şaşkınlığa düştüğümde bana yol gösteren rabbim
Sen her türlü noksan ve kusurdan münezzehsin,
Senden başka ilah yok ki bize imdat etsin.

El-aman el-aman !
Bizi Cehennem azabından muhafaza eyle.

AMİN.

ASHAB-I BEDR

Well-known member
247108_216502455049088_151398704892797_702373_2953598_n.jpg

Ya Allah, sen benim Rabbimsin. Senden gayrı hiçbir ilah yoktur.

Ben senin kulunum, gücüm yettikçe senin ahdin ve vaadin üzerindeyim. İşlediğim şeylerin şerrinden sana sığınıyorum.

Bana olan nimetlerini de, günahlarımı da itiraf ediyorum. Artık beni yarlığayıver. Şu bir gerçektir ki: günahları senden başka yarlığayacak yoktur.

Bu duanın faydası:

Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bu duayla ilgili şu müjdeyi vermiştir:

"Bir kimse bu istiğfarı gece okur sabah olmadan önce vefat ederse veya sabah okuyup akşamdan önce ölecek olursa ona cennet vacip olur."

heysem

Well-known member
Ya Rabbi… Kapında bir mücrim biçare,
boynu günahtan bükük, gönlü rahmetinden umutlu
İrfan deryandan zerre kadar ümit beklerken,
kalbi pas tutmuş bir kıtmırin cızırtısı ile der ki:
Ey gönülleri terbiye eden Rabbim!
Var ettiğin bu can, aşkın ateşi ile harab olup cemalini özlerken,
hılkiyetini bilmeden varlığınla var olmanın sevdasını ister..

K

kordon

Misafir
Allahım ürpermeyen kalpten korkaklıktan pısırıklıktan sana sığınırım...allahım sen bize yardım et amin ecmain inş.selametle...

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Cevap: Dua Ufku

247392_10150221974869672_696779671_6953634_3095531_n.jpg

اَلْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالمَِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلىَ آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
رَبَّنَا اكْشِفْ عَنَّا السُّوءَ وَخَلِّصْنَا مِنَ الْغَمِّ وَاجْعَلْ لَنَا فَرَجًا وَمَخْرَجاً فِي أَقْرَبِ الزَّمَانِ وَزَحْزِحْنَا عَمَّا تُوَسْوِسُ أَنْفُسُنَا وَشَيَاطِينُ اْلإِنْسِ وَالْجِنِّ وَعَنْ نَارِ الشَّهْوَةِ وَزِلَّةِ الْغَفْلَةِ وَاكْسُنَا مِنْ رَحْمَتِكَ جَلاَبِيبَ الْعِصْمَةِ وَهَبْ لَنَا قُوَّةَ الْمُشَاهَدَةِ تَصْحَبُهَا الْمَخَافَةُ وَالْمَهَابَةُ وَافْتَحْ أَسْمَاعَنَا وَأَبْصَارَنَا وَلاَ تَتْرُكْنَا فِي غَيَابَةِ الْجَهَالَةِ.
وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِهِ وَ صَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.​
* * *​
Değişik zorluklar içinde sıkıntı çekenlerin bütün dertlerini gideren, gamlı ve kederli olanlara nefes aldırıp onları ferahlandıran, mahzunların hüznünü mutluluk ve sevince çeviren Güzeller Güzeli Rabbimize sonsuz hamd ü sena,

Cenab-ı Hakk'ın O'na itaati Kendine itaat kabul ettiği biricik kıblenümâ Efendimiz'e, onun pak ailesine, tertemiz ashabına salât ü selam ediyor, günahlarımızın rahmet deryasında eriyip gideceği recasıyla el açıp yalvarıyoruz:

Merhameti sonsuz biricik Rabbimiz! Sıkıntılarımızı izale buyur ve bizi içinde bulunduğumuz gamdan, kederden kurtar..

En yakın bir zamanda biz aciz kularına nezdinden bir ferec ve mahrec (çıkış yolu ve ferahlık) nasip eyle..

Bu mücrim bendelerini nefislerimizin, insî ve cinnî şeytanların ilkâ etmeye çalıştıkları vesveselerden, şehvet ateşinden, gaflet zilletinden uzak tut..

Rahmetinle muamele buyur da, bizi günahlardan koruyacak elbiselerle donat..

Bize mehafet ve mehabet duygularıyla beraber müşahede imkanı lutfet, lutfet de bütün varlığın Senin birliğine şeffaf bir ayna olduğu hakikatini görebilelim..

Kulaklarımıza ve gözlerimize de hakkı görmeyi ve hakikati duymayı müyesser kıl.

Bizi cehalet vadilerinin dar ve boğucu atmosferine de terketme!

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile efradına ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..

AMİN...

Huseyni

Müdavim

edbd6a5dcead01a5a549a7c2a6ed20cd_1272008700.jpg

Ya Mücibe’d-Daavât!

Aklımı ve kalbimi hıfzeyle!
Dualarımı saat-i icabede yapılan dualar arasına al!
Dilimi, gönlümü, hissiyatımı hayırlı isteklere yönlendir!
Şerli isteklerden berî kıl!
Bana hakkı nasip et!
Hak olmayandan uzak kıl!
Beni rızana yönlendir!
Razı olmadığından muhafaza eyle!
Hakta, hayırda ve hidayette bana istikamet ver!
Dualarımı kabul eyle!

Âmin!

Huseyni

Müdavim

Ey Âlim-i Hakim!

Faydasız ilimden,
zararlı bilgiden,
lehviyattan,
sehviyattan,
seyyiattan,
taksirattan,
süfliyattan,
malayaniyattan Sana sığınırım!

İlmimi arttır!
Gönlümü nuruna aç!
Kalbimi hidayetinle dirilt!
Bütün iman ehlini ilminle,
hikmetinle,
nurunla,
hidayetinle müzeyyen kıl!

Âmin!

NİSANUR

Well-known member
"El-aman, el-aman! Ya Rahmân! Yâ Hannân! Yâ Mennân! Yâ Deyyân! Beni çirkin günahlarımın arkadaşlıklarından kurtar! Yerimi genişlettir! İlâhî, Senin rahmetin melceimdir ve Rahmeten li'l-Âlemîn olan Habibin, Senin rahmetine yetişmek için vesilemdir. Senden şekvâ değil, belki nefsimi ve halimi Sana şekvâ ediyorum.
"Ey Hâlık-ı Kerîmim ve ey Rabb-i Rahîmim!
Senin Said ismindeki mahlûkun ve masnuun ve abdin, hem âsi, hem âciz, hem gafil, hem cahil, hem alîl, hem zelîl, hem müsi', hem müsin, hem şakî, hem seyyidinden kaçmış bir köle olduğu halde, kırk sene sonra nedamet edip Senin dergâhına avdet etmek istiyor. Senin rahmetine iltica ediyor. Hadsiz günah ve hatîatlarını itiraf ediyor. Evham ve türlü türlü illetlerle müptelâ olmuş, Sana tazarru ve niyaz eder. Eğer kemâl-i rahmetinle onu kabul etsen, mağfiret edip rahmet etsen, zaten o Senin şânındır. Çünkü Erhamürrâhimînsin. Eğer kabul etmezsen, Senin kapından başka hangi kapıya gideyim? Hangi kapı var? Senden başka Rab yok ki dergâhına gidilsin. Senden başka hak mâbud yoktur ki ona iltica edilsin."

Âmin!

ASHAB-I BEDR

Well-known member
247419_10150225324499672_696779671_6994130_3597627_n.jpg

SIKINTI SIRASINDA OKUNACAK DUA

Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) sıkıntı ve meşakkat olduğunda şu zikri yapardı:

"Halim, Kerim olan Allah'tan başka ilah yoktur. Ben azametli Arş'ın Rabbı olan Allah'ı tesbih(noksanlıklardan tenzih) ederim. Ben yedi göğü Rabbı ve güzel Arş'ın Rabbı olan Allah'ı tesbih ederim."

(Buhari, Müslim, Tirmizi, Nesai, İbni Mace, hd: 3883)

NİSANUR

Well-known member
Ya Rab! Günahlarımızı mağfiret buyurmanı, kusur ve ayıplarımızı örtmeni, bizi sevip razı olduğun amelleri işlemeye muvaffak kılmanı,

Sana gönül bağlamış bütün Müslüman kullarını, haddini aşıp saldırganca davranan, düşmanlık duygularıyla oturup kalkan ve her zaman komplo peşinde koşan insanlık mahrumlarına karşı nusretinle teyid buyurmanı istirham ediyoruz. Efendiler Efendisi'ne, O'nun nezih aile fertlerine ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabb'imiz!

amin...

ASHAB-I BEDR

Well-known member

263144_10150230189514672_696779671_7034737_4400250_n.jpg

َلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ، وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
اَللَّهُمَّ كَمْ مِنْ مَرَّةٍ صَدَّقْتَ رَجَائِي، وَوَفَّقْتَنيِ إِلَى مَا تُحِبُّ وَتَرْضَى، وَأَشْفَيْتَ أَمْرَاضِي وَلَمْ تُشْمِتْ بِي أَعْدَائِي، أَشْكُرُكَ يَا مَنْ هُوَ الْمَشْكُورُ وَالْمَحْمُودُ فِي ذَاتِهِ. اَللَّهُمَّ إِنِّي أُرِيدُ أَنْ أُسَبِّحَكَ بِأَلْوَانِ التَّسْبِيحِ وَالتَّقْدِيسِ، خَالِصًا لِوَجْهِكَ وَمَرْضِيّاً لَكَ، فَوَفِّقْنِي اللَّهُمَّ وَلاَ تَرُدَّنِي خَائِباً، وَاجْعَلْنِي مِنَ التَّوَّابِينَ، وَالْمُسْتَغْفِرِينَ فِي اْلأَسْحَارِ، وَطَهِّرْنِي مِنَ الذُّنُوبِ وَالْعُيُوبِ وَالْمَعَاصِي وَالنَّقَائِصِ وَالْخَطَرَاتِ، يَا أَكْرمَ مَنْ سُئِلَ، وَيَا خَيْرَ مَنْ أَعْطَى، أَسْأَلُكَ أَنْ تَغْفِرَ لِي مَا أَخْطَئْتُ وَمَا تَعَمَّدْتُ، وَأَدْخِلْنِي فِي حِرْزِكَ وَ فِي عِنَايَتِكَ، وَاكْشِفْ لِي عَنْ حَقِيقَةِ الْعُبُودَةِ لَكَ، وَاهْدِنِي طَرِيقَ اْلأَنْبِيَاءِ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ.
وَصَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

Gönlümü dua etme ihtiyaç ve iştiyakıyla donatan Rabb-i Rahim'e kendisine yapılan münacâtların harfleri adedince hamd ü senâ ediyor,

tazarru ve niyaz âdâbını talim buyuran Rehber-i Ekmel Efendimiz'e, mübarek hanesinin seçkin fertlerine ve Ashab-ı güzînine ağzı dualı kulların nefesleri sayısınca salât ü selam gönderiyor;

Şefkat Peygamberi'nin hak nezdindeki kıymetini şefaatçi edinen bir merhamet dilencisi olarak bir kere daha Cevâd ü Kerîm'in dergahına el açıyorum:

Allahım nice ümit ve emellerimi gerçekleştirdin, onca beklenti ve taleplerime cevap verdin..

Beni kaç kere sevdiğin ve hoşnut olduğun işlere muvaffak eyledin.. hastalıklarıma şifa lutfettin.. ve bendeni hasımlarının ellerine ve dillerine düşürmedin.

Ey bu lütf u ihsanlarda bulunmasa bile, Zatı itibarıyla bütün hamd ve senâlar hakkı olan Meşkûr u Mahmud, şükürler olsun Sana.

Allahım, i'tikad, söz ve amel bakımından şanına lâyık olmayan her türlü kusurdan Zatını yüce tutma ve Sana layık olan sıfatları da isbat etme adına dile getirilen sözlerin en güzelleriyle, renk renk, desen desen tesbîh ü takdîs ifadeleriyle Seni anmak istiyorum.

Sırf Senin hoşnutluğunu gözeterek ve rızana ermiş bir kul olma ümidi besleyerek Seni tesbîh ü takdîs etmeyi arzuluyorum.

Bu talebimi gerçekleştirmeyi nasip eyle Allahım, beni bu devletten mahrum kılma, rahmetine açılan ellerimi boş koyma.

Bendeni, hatalarını itiraf edip pişmanlıkla kıvranan, herhangi bir inhiraftan sonra yeniden toparlanıp dergahına yönelen, büyük-küçük her gaflet karşısında himmet kanatlarını açıp Senin inâyetine sığınan "tevvâbîn" unvanlı kullarının arasına kat.

Bu perişan kulunu bilhassa seher vakitlerinde istiğfara sarılarak Senin mağfiretini dileyen Hak erlerinin safına dahil et; beni günahlardan, ayıplardan, isyanlardan, kusurlardan ve hakka muhalefet etme tehlikelerinden arındır.

Ey kendisinden istekte bulunulanların en cömerdi ve ey talepleri yerine getirenlerin en hayırlısı Yüce Rabbim!..

Bilerek ya da bilmeyerek işlediğim günahlardan dolayı beni yarlığamanı ve hususi himayene, ilahî riâyetine almanı diliyorum.

Sana karşı her an kulluk şuuruyla yaşayabilmenin kapısını ve ihsan sırrını benim için aç; beni peygamberlerin, sıddîkların, şehitlerin ve sâir sâlih kulların yoluna hidayet eyle.

Efendiler Efendisi'ne, O'nun nezih aile fertlerine ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyorum, Rabbim!

AMİN !...​

ASHAB-I BEDR

Well-known member

264061_10150230215689672_696779671_7035144_2878301_n.jpg

اَلْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالمَِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلىَ آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
رَبَّنَا اكْشِفْ عَنَّا أُمَّةَ مُحَمَّدٍ السُّوءَ وَأَجِرْنَا وَخَلِّصْنَا وَنَجِّنَا مِمَّا كُنَّا فِيهِ. وَآتِنَا نِعْمَةً ظَاهِرَةً وَبَاطِنَةً وَاخْتِمْ لَنَا بِالسَّعَادَةِ الَّتِي أَسْعَدْتَ بِهِ عِبَادَكَ الصَّالِحِينَ الْمُقَرَّبِينَ. وَزَحْزِحْنَا فِي الدُّنْيَا مِمَّا لاَ تُحِبُّ وَلاَ تَرْضَى وَفِي اْلآخِرَةِ عَنْ عَذَابِكَ وَعِقَابِكَ وَأَدْخِلْنَا جَنَّتَكَ دَارَ الْخُلْدِ وَهَبْ لَنَا مُشَاهَدَةَ جَمَالِكَ وَشَرِّفْنَا بِمُكَالَمَتِكَ.
وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِهِ وَ صَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

***​
Her şeyin hakikî sahibi, âlemlerde dilediği gibi tasarrufta bulunan, mülkü dilediğine veren, dilediğinden de çekip alan, istediğini aziz istediğini de zelil kılan ve bütün iyilik ve güzellikler sadece Kendisinden olan Yüce Rabbimize sonsuz hamd ü senâ;

O'nun sevgili Habibi, varlığın hem çekirdeği hem de meyvesi, Efendiler Efendisi'ne, ehline ve ashabına salât ü selam ediyor, bu vesileyle bir kez daha gönlümüzü ellerimizin arasına alıp yakarışa geçiyoruz:

Rabbimiz!

Ümmet-i Muhammed'in başında dönüp duran kara bulutları kaldır.. içinde bulunduğumuz elîm durumdan bizi halâs eyle..

Şu aciz kullarını gam, keder, zillet, tembellik, çaresizlik ve ye’s musibetlerinden muhafaza buyur!

Rabbimiz! Bizi zahir-batın nimetlerinle donat..

Kurbiyetin kahramanı salih kullarını o payeyle şereflendirdiğin gibi bizi de dünya ve ukba hayatında mesud eyle..

Dünyada sevip hoşnut olmadığın işlerden, ahirette de azabına ve ikabına maruz kalmaktan bizleri uzak kıl.. ebedî hayatın gerçek yurdu olan Cennetine al..

Cemâlini müşahede ile lütuflandır ve Sana muhatap olma payesiyle şereflendir!..

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz...

Müstefid

Member

Ey beni en en çok sevenim..

Ey beni en en çok kollayıp-gözetenim..
Ey sesimi hep duyanım! Yaralarımı saranım..
Eyy hiç darılmayanım! Çağırınca koşarak gelenim!

Ey bana benden yakınım! Ey beni en çok bilenim!
Ey en çirkinimden sonra bile “gel” diyenim!
Eyy! Dünya terketse, hiç terketmeyenim!
Ey en en vefalım..Ey Sevgili, en sevgili! Meded!..

Ahh.. Ey kadrini hiç bilemediğim!
Ahh.. Ey nefsimin ilk şahlanışında bir kenara ittiğim..
Ahh.. Ey “Sendeyim” deyip, ülfetlerde kaybettiğim!
Ahh.. Ey “Yalnız Sana..” deyip, gayrısına kulluk ettiğim..

Ahh Sevgili! En en Sevgili..
Ahh ya Vedud! Ya Rahim! Ya Sabur...
Ahh ya Tevvab! Ya Afuvv..
Ahh ya Rabbi! Ahh Allah’ım Af Allah’ım!
Tut sana müştak yüreğimi, affet beni....

ASHAB-I BEDR

Well-known member
247855_192482510802665_166430370074546_575242_8194875_n.jpg

İMAM-I AZAM'IN DUASI

O yüceler yücesine isyan ettim. Günahlar içine düştüm. Biliyorum yapmamam gerekirdi. O gerçek bir sahiptir. O terbiye edendir.

O çok merhametli olandır.

O bağışlayandır.

Allah her şeye gücü yetendir ve kul muhtaç oldukça çokça verendir.

Ey Mennan olan Rabbim!

İstemeden de veren sensin, kul sıkışmasa da veren sensin.

Ey beni yaratan!

Bak senin için gözlerim yaşarıyor.

Senin için ağlıyorum. Sen de tevbemi kabul et. Hatalarımı bağışla.

Ya Rabbi… isyanımla, nefsime mağlup oldum.

Bilemiyorum ki bunun sonunda kurtulacak mıyım? Yoksa helak mı olacağım?

Evet evet günahlarım günden güne artıyor. Diğer yandan ömrüm günden güne azalıyor… farkındayım.

Sana yöneldim.

Allah'ım!

İşte şimdi ölüm yatağında insanların önünde uzanmışım. Bu zayıf kuluna merhamet et, Ey Merhamet edicilerin Sahibi!​

Huseyni

Müdavim

Ey Fatır-ı Hakim!

Aczimi kuvvetinle,
fakrımı gınanla,
hayretimi hikmetinle,
cehlimi ilminle,
açlığımı rızkınla,
hâcâtımı rahmetinle,
günahlarımı mağfiretinle,
taksiratımı affınla gider!

Duâlarıma icabet buyur!
Bizi salih kullarına ilhak et!
Bizi fıtratımızı yoğurduğun din-i mübin üzere haşret!

Âmin!

hayýrlýinsan

New member
Cevşen-ül Kebir'den... Ey her şeye kâfi,
Ey her şeyi idare eden kaim,
Ey hiçbir şey kendisine benzemeyen,
Ey mülkünde, irâdesi dışında hiçbir şey artmayan,
Ey hazînelerinden hiçbir şey eksik olmayan,
Ey hiçbir şey kendisine gizli bulunmayan,
Ey misli ve benzeri hiçbir şey bulunmayan,
Ey her şeyin anahtarı elinde olan,
Ey rahmeti her şeyi kuşatan,
Ey her şey fâni olduğu halde kendisi bâkî kalan,

Bütün kusurlardan uzaksın. Senden başka ilâh yok! Affet bizi. Bizi Cehennemden kurtar.amin amin amin.ecmain inş.