Günün Sözü

zeyhak_

Well-known member
Cevap: gunun sozu

Tiyatroda görevli birisi vazifesine gelmese, bütün ekibin çalışması meyvesiz kalır, zulüm olur. Aynen bunun gibi, ubudiyet ve hamd vazifesini yapmayan bir insan, bütün bir kâinata karşı büyük bir zulüm yapmış oluyor.

zeyhak_

Well-known member

‘Geleceği parlak’ diyorlar. Dünyanın ahiretin tarlası olduğunu farkeden, ahireti düşünen bir insan için geleceği parlak demeli. Zira, gelecek, ahirettir.

zeyhak_

Well-known member

‘Yetime şefkat’ âyetlerinden şu zamanın insanlarının da hissesi olduğunu düşünüyorum. Şu zamanda insanlar manen yetim hükmünde çünkü... Televizyon, şu, bu gibi üvey annelerin ellerine bırakılmış durumda.

Gül-i İkra

Well-known member

Allah Yok Diyenlere Bir Sözüm Var! :
Siz Bana Gerçekten "Yok" Olan Bir Şeyi Gösterebilir Misiniz Ki "Yok" u İspat Edebilesiniz? Gösterebilecek Olsanız O Şey Zaten "Yok" Değil "Var" Olur, Gösteremeyincede "Yok" Demeye Fırsatınız Kalmaz... Allah’a "Yok" Diyebilmeniz Ayrıca İspat Ediyor Ki; O, "Var" ın Ta Kendisidir, "Yok" un Da Yaratıcısı...

N.F.K

zeyhak_

Well-known member

Râzıkı rızık veren Rezzak [sürekli ızık veren, rızık vericiliği daimî olan] olarak tanırsan, rızık endişesi taşımazsın artık. Ama yalnızca Râzık olarak bilirsek, rızık vermede kesintiler akla gelebilir.
1642839150dt4.gif

Gül-i İkra

Well-known member

“Bir kız öğrenciyi, başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek

İstiklal Savaşı başlarında ve Maraş'ta, düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir."

N.F.K

zeyhak_

Well-known member

Hırslı insan kanaatsiz olur. Elde ettiğine memnun olmaz. Sık alan değiştirir, sebat edemez. Sabır ve sebat ise, uzun vadede çok şey kazandırır.