Günün Sözü

Active member
Cevap: gunun sozu

Denizden katre mesabesindeki bu Kur'anî hizmetten dolayı, bu bîçareye bir kıymet atfetmeyiniz. Çünki maalesef hiç liyakatım olmadığını ben çok iyi biliyorum. لاَ تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ âyet-i celilesi ümid vermemiş olsa, isyanımın nihayetsizliği karşısında çıldırmak işten bile değil.

Hulusi

(Barla Lahikası - 217)

Leyli_Efruz

Well-known member

Zaman zaman tökezlemek, ara sıra sürçmek, yer yer devrilmek ve bazen şeytana aldanıp bir günah çukuruna düşmek nebîler haricinde her insan için söz konusudur.
Ne var ki, iyiliğe kilitlenmiş bir yiğit, daha günaha kapaklandığı ilk anda seccadesine koşar, cürmüne hiç hayat hakkı tanımaz, onu hemen tevbe ile boğar ve en kısa sürede namaz, oruç, sadaka, iman hizmetine müteallik meşguliyetler gibi salih ameller vesilesiyle günah kirlerinden arınır.

Fethullah Gülen

ebrar172

Well-known member

arkadaşlar bütün yazdıklarınızı keyifle okuyorum...eyvallah...
hepsi çok güzel fakat konu başlığı günün sözü...
fakat çok uzun yazılar ekleniyor günün sözü olmaya müsait olmayan...
günün sözü olma vasfına uygun yazılar eklenmesi ümidiyle selamlar...:027:

" Rabbim En Sevdiğini En sevdiğim Eyle Değmesin Sana Yaklaştırmayacak Sevgi Yüreğime ...
----------------------------------------------------

hakikaten günün sözü olmuş HuSRaN eyvallah mübarek...:048:

Active member

"Size böyle nimet eden bir zât, sizi başıboş bırakmaz ki, kabre girip kalkmamak üzere yatasınız."
(Sözler - 115)

GuL-i YaReN

Well-known member

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]İnsan bir yolcudur, yolcunun klavuzu rasulullah, haritası kur'an, pusulası akıl, sermayesi iman, azığı amel, yakıtı sevgi, karakteri ahlak, aksesuarı edep, sıfatı merhamet, adı şeref ve izzet, modeli müebbet, parolası sabır ve sebat olmalıdır.[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

Cahil birisini görürsen, "Bu bilmeyerek günah işler, ben ise bile bile günah işlerim, bu benden efdaldir" de.​

Bir fakiri görürsen "Bu imân ve saadetle gider. Ben ise nasıl gideceğimi bilmiyorum. Bu benden efdaldir" diye düşün.​

Eğer bu şekilde kendini herkesten aşağı görmezsen Allah katında yüce olamazsın.

(İmam-ı Gazali)​