Günün Sözü

Muvahhid1

Well-known member
Benim övünülecek bir tarafım YOK,çünkü ben bir NUTFEden yaratıldım,sonunda da kokmuş bir LEŞ haline geleceğim,sonrada KIYAMET GÜNÜ terazi başına gideceğim,sevabım agır gelirse İYİ insanım,günahım ağır gelirse KÖTÜ insanım...
SELMAN-I FARİSİ

_vatan_

Well-known member
"Suizan etmeyin. Suizan, yanlış karar vermeye sebep olur. İnsanların gizli şeylerini araştırmayın, kusurlarını görmeyin, münakaşa, haset ve düşmanlık etmeyin, birbirinizi kardeş gibi sevin ve çekiştirmeyin.”
(Buharî; Müslim)

_vatan_

Well-known member
Bir gün üstada sorarlar:Üstad kimileri Allah ,kimileri TANRI diyor.siz ne diyorsunuz.Üstad:Allah tanrının belasını versin(NFK)

harp

Well-known member
Resûl-ü Ekrem Aleyhissalât-ü Vesselâm buyurdular ki:

"Allah katında imanlı insandan daha değerli hiçbir varlık yoktur."

(Taberani, Evsat)

harp

Well-known member
Cevap: gunun sozu

. : Kur'an'dan Bir Mesaj : . . . "İnkâra koşuşanlar sana kaygı vermesin, Onlar Allah'ın dînine asla zarar veremezler. Allah onlara âhirette nasip vermemek istiyor. Onlara büyük bir azap vardır." [Al-i İmran Suresi 3,176]. :
Kur'an'dan Bir Mesaj : . . . "İmana bedel inkârı tercih edenler Allah'ın dînine hiç bir zarar veremezler ve onlar için gayet acı bir azap vardır." [Al-i İmran Suresi 3,177]

_vatan_

Well-known member
Siz Bana Gerçekten "Yok" Olan Bir Şeyi Gösterebilir Misiniz Ki "Yok" u İspat Edebilesiniz? Gösterebilecek Olsanız O Şey Zaten "Yok" Değil "Var" Olur, Gösteremeyince de "Yok" Demeye Fırsatınız Kalmaz... Allah’a "Yok" Diyebilmeniz Ayrıca İspat Ediyor Ki; O, "Var" ın Ta Kendisidir, "Yok" un Da Yaratıcısı... N.F.K.

_vatan_

Well-known member
dayan be gönlüm!. bîçâre değilsin, yaradan sana yâr.. kimsesiz değilsin, yanında kimsesizler kimsesi var! biliyorum, sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla, dünya sana dar! ama dayan gönlüm! dayan ki her gecenin mutlaka bir sabahı var..((mevlana))

nurul reþha

Well-known member
stdadm.jpg

BENİMLE GELEN PİŞMAN OLMAZ,

BENİMLE GELEN PİŞMAN OLURSA, RUZ-İ

MAHŞERDE SIRTIMIN YÜKÜ OLSUN, AN

ŞART Kİ BU DAVAYA KARŞI SEBAT VE

SADAKATİNİ BOZMASIN!

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)

_vatan_

Well-known member
şeyh sadi derki :aşka uçma kanatların yanar..mevlana der ki ; aşka uçmadıktan sonra kanat neye yarar...yunus emre de der ki ; aşka vardıktan sonra kanadı kim arar..

nurul reþha

Well-known member

Aşk... Bir Meryemdir... Sus-pus olmaktır.... Teslimiyettir... Adı; nar-ı
aşk... Bir yare-i hicrandır... Hüzündür... Gözyaşıdır... Adı; nar-ı
aşk... Bir Züleyhadır... Yusuf-i lisandır... İffettir... edeptir... Adı;
nar-ı aşk... Bir derd-i mübteladır... Sabırdır... Ahdır... Adı; nar-ı
aşk... Bir ahu yu ceylandır... Yardı...r... Canandır... Adı; nar-ı aşk...
Bir mecnundur... Ayrılığı vuslattır... Adı; nar-ı aşk..