Cemaatteki insanların çoğu masum ve biçare..

Huseyni

Müdavim
[h=1]CHP'ye oy vermek Bediüzzaman'a ihanettir[/h]
Abdulkadir Badıllı, yerel seçimlere 3 gün kala, CHP’ye oy vereceğini açıklayan Gülen hareketine sert uyarılarda bulundu


İsa Tatlıcan'ın röportajı:


Bediüzzaman’ın yaşayan son talebelerinden Şanlıurfalı Abdulkadir Badıllı, yerel seçimlere 3 gün kala, CHP’ye oy vereceğini açıklayan Gülen hareketine sert uyarılarda bulundu.

BEDİÜZZAMAN "CHP ARTIK İKTİDARA GELEMEYECEK" DEMİŞTİ

-Hocam, Bediüzzaman'ın hizmetinde bulunmuş, tanıma imkanına sahip olmuş birisiniz. Hayatını da kaleme almış biri olarak Bediüzzaman'ın CHP'ye bakışını özetler misiniz?

-Üstad'a soruyorduk "Niçin demokratları tutuyorsunuz" Üstad cevaben "Demokratlar düşerse CHP gelir diyor" diyor ve CHP gelirse olacakları sıralıyordu. "Onun için bu millet ittihatçıların bozuk kısımlarının bütün günahlarını CHP'ye yüklemiştir" diyordu. Urfa'ya geldiğinde "Küfrün beli kırılmıştır, artık belini doğrultamaz" diyordu. Ayrıca "CHP bir daha halkın oyu ile iktidara gelemeyecek" diyordu.

DEMOKRAT PARTİ MİSYONU GÜNÜMÜZDE AK PARTİ'DE

Peki günümüzde Demokrat Parti misyonunu sizce kim temsil ediyor?

-Demokrat Parti'den sonra Adalet Partisi çıkmıştı. O dönemde Demirel'den daha iyisi yoktu. Demirel'den sonra Turgut Özal geldi. Turgut Özal da demokrattı. Risale-i Nur talebelerinin önemli bir kısmı Özal'ı tuttu. Şimdi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geldi. Üstad Bediüzzaman Ankara'da talebelerini toplamıştı. Orada ben de vardım. "Bir partinin az bir faydası varsa ona dokunmayın, hatta iyiliğiniz dokunsun" diyordu. Başbakan Erdoğan bu ülke için birçok şey yaptı. Bizim yapamadıklarımızı yaptı. Risale-i Nur külliyatı artık devlet eliyle basılmaya başlandı.

CHP'YE OY VERMEK BEDİÜZZAMAN'A İHANETTİR

-Peki günümüzde Nur talebesi olduğunu iddia edenlerin CHP'ye oy vermesi size normal geliyor mu?

Bugün CHP'ye oy vermek Bediüzzaman'a karşı gelmek, bir yerde ihanet etmek demektir. Onun yolunda olmadığını göstermek demektir. Başbakan Erdoğan'ı sevmeyebilirsiniz ama Üstad hazretlerinin CHP'ye bakış açısı çok mühimdir. CHP hep zulümlerin mimarı olmuştur. CHP döneminde birçok af çıkmıştı. Hiçbir aftan Bediüzzaman hazretleri yararlandırılmadı. CHP hiçbir zaman dine hürmetkar olmadı. Bugün de yalan söylüyor.

YASADIŞI DİNLEME CHP'YE OY VERMEKTEN DAHA BÜYÜK GÜNAH!

-Bu hareketin içinde olan birçok isim sosyal medya üzerinden bütün gün boyunca yasadışı dinlemeleri, özel hayatla ilgili dinlemeleri, kurgu kayıtları paylaşıyor. Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz?

-Yasadışı dinlemeler CHP'ye oy vermekten daha büyük bir kabahat. O kasetlerin yalan, kurgu olduğunu söylüyorlar. Amaç Başbakan'ı devirmek olduğu çok açık. Peki Başbakan'ı devirince ne olacak hiç düşünüyor musunuz? Demek ki dünya yansın yıkılsın, dünya küfür olsun, yeter ki biz bu Başbakan'dan kurtulalım. Böyle insanlık, böyle siyaset olur mu? Çok yanlış yapıyorlar. Üstad Bediüzzaman'a ihanet ediyorlar.

FETHULLAH GÜLEN BAŞBAKAN'DAN ÖZÜR DİLESİN!

-Gülen'in takipçilerine ve özellikle gençlere bir tavsiyeniz olacak mı?

Cemaatteki insanların çoğu masum ve biçare. %85'i masum, hocanın evliya olduğuna iyi bir adam olduğuna inanmışlar. Hatta mehdi, Mesih olduğuna da inanıyorlar. Esas bu işin beyni, organize edenleri %15'tir.

-Son olarak Fethullah Gülen'e bir çağrı yapmak ister misiniz?

-Fethullah Hoca mertlik yapsın çıksın televizyona "Ben bu yapılan işlerden, dinlemelerden, böceklerden, operasyonlardan haberdar değilim, bir kusur olmuşsa özür diliyorum, Başbakan'a bundan sonra dua edeceğim, yapılan olaylar benim bilgim dışındadır" desin. Bir fazilet göstermiş olur. Ama televizyon ve gazetelerden sürekli saldırıyor. Kendisinin şahsi beddualarını da duyuyoruz. Mertse, doğruysa, insansa gelsin memleketine bu şaibeden kurtulsun. ABD'den gelmiyor, çünkü bırakmıyorlar.


Sabah

CHPye oy vermek Bediüzzamana ihanettir
 

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici
Öncelikle hiç yumuşak konuşmaya gerek yok; Ustad Bediüzzaman'a her daim ihanet içinde olanlar O'nun sözlerine de elbet kulak asmayacaktır.

Cehalet cehalet cehalet..
 
Üst