Gülşen-i Mehdi...

bardak

Well-known member
1) Hüsrev gibi bir Nur kahramanından benim yerimde ve Nur'un şahs-ı manevîsinin çok ehemmiyetli bir mümessili olmasından hiç bir cihetle gücenmemek elzemdir. (Şualar-527)

2) Gizli düşmanlarımız iki plânı takib ediyorlar. birisi beni ihanetlerle çürütmek ikincisi mabeynimize bir soğukluk vermektir. Başta Hüsrev aleyhinde bir tenkid ve itiraz ve gücenmek ile bizi birbirimizden ayırmaktır. Ben size ilân ederim ki: Hüsrev'in bin kusuru olsa: ben onun aleyhinde bulunmaktan korkarım. Çünki: şimdi onun aleyhinde bulunmak doğrudan doğruya Risale-i Nur aleyhinde ve benim aleyhimde ve bizi perişan edenlerin lehinde bir azîm hıyanettir (Şualar-540)

3) Bilhassa Medreset-üz Zehra erkânlarının, hususan Hüsrev'in bu vatan ve millet ve âlem-i İslâm'a hizmet-i imaniyeleri ve tahribçi dinsizlerin desiselerine sed çekmeleri o kadar büyük bir hasenedir ki, farz-ı muhal binler seyyie olsa afvettirir. Öyle ise, başta Hüsrev olarak o erkânların hiçbir hareketini tenkid etmemek ve kemal-i ihlas ve samimiyet ile onlara tesanüd ve tam kardeş olmak lâzımdır (Emirdağ-2-42)

5) Hüsrev münasib görmediği kısmı ta'dil, tebdil, ıslah edebilir. (Şualar-596)

6) Risale-i Nur, Kur'ânın bir mu'cize-i manevîsi olduğu gibi; Hüsrev'in kalemi de, Risale-i Nur'un pek kuvvetli bir kerameti olduğunu buraca hergün tasdik ediyoruz. (Kastamonu- 55)

7) Asr-ı saadetten beri böyle hârika bir surette mu'cizeli olarak yazılmasına hiç kimse kadir olmadığı halde Risale-i Nur'un kahraman bir kâtibi olan Hüsrev'e yaz emri buyurulmasıyla, Levh-i Mahfuz'daki yazılan Kur'ân gibi yazılması.. (Asa-yı Musa-78)Risale-i Nur'da ismi en çok zikredilen talebe....
Gül Fabrikası...
Gülşen-i Mehdi...
Üstad-ı Sani...
Ahmed Hüsrev ALTINBAŞAK (r.a)