Mucizedir LA İLAHE İLLALLAH

Muvahhid1

Well-known member
Lâ ilâhe ill
Allah.gif
, Kelıme-i Tevhidinin anlamı; ‘’Allah’tan başka tapılacak kimse yoktur’’ anlamındadır. İslam dininin temel kurallarından birisidir. La ilahe ill
Allah.gif
Muhammedün Rasulüllah demeyen (dil ile ikrar kalp ile tasdik etmeyen ) kimse Müslüman olamaz. Lâ ilâhe ill
Allah.gif
kelimei tevhidini Muhammedün Rasulüllah kelimesi tamamlar. İkisi beraberdir. Hz Muhammed
Allah.gif
ın kulu ve rasulüdür, (elçisidir) anlamındadır.

Kelime-i Tevhîd kalplerin pasını siler ve nurlandırır. Kelimei Tevhîd ile Allah’ı zikir ve Allahı zikir ile de kalplerin huzur ve rahatı hakkında birçok ayetler ve hadisler mevcuttur.

♥ "Allah-u Teala buyuruyor: LA İLAHE İLLALLAH benim kalemdir. Bu kaleden içeri giren kişi benim azabımdan emin olur.

♥ "Allah'ı çokca zikreden erkekler ve Allah'ı çokca zikreden kadınlar; Allah bunlar için bir bağışlama ve büyük bir ecir hazırlamıştır." (Ahzab Suresi - 35)

♥ ‘Dikkat edin, Kalpler ancak Allah’zikretmekle tatmin olur’ (Rad suresi 28)

Müslümanın her fırsatta söylemesi gereken Kelime-i tevhidin fazileti, sevabı bereketi çoktur. Yine Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:

♥ (La ilahe ill
Allah.gif
diyen bela ve sıkıntılardan kurtulur.) [Bezzar]

♥ Allah katında amellerin en kıymetlisi ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ demektir.

♥ Allah’ı zikretmenin en faziletlisi ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ demektir.

♥ ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
demek doksan dokuz belayı önler, bunların en hafifi de üzerinizdeki sıkıntının kalkmasıdır.

♥ ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ diyen kimseyi işlediği günahlardan dolayı kafir diye suçlamayın. ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ diyen kimseye kafir diyenin kendisi kafir olur.

♥ ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’‘ diyen kimse bela ve sıkıntılarından kurtulur.

♥ ‘Kıyamet günü benim şefaatimle en ziyade saadete erecek olan kimse ihlasla (samimi olarak – içinden gelerek ) Lâ ilâhe il
Allah.gif
diyen kimsedir.

♥ ‘Benim ve diğer Peygamberlerin zikrettiği en üstün kelime, ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ sözüdür.

♥ La ilahe ill
Allah.gif
’ı çok söyleyerek imanınızı tazeleyin! [Taberani]

♥ (Günde yüz defa La ilahe illAllah diyenin yüzü kıyamette dolunay gibi parlar.) [Taberani]

♥ " Cenabı-ı Hak (C.C.) şöyle buyuruyor: İzzetim, Celalim ve Rahmetim hakkı için "Lâ ilâhe illalah" Diyen kimseyi ateşe koymayacağım."

♥ ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ diyen kimsenin günahları silinir ve yerine o kadar da sevap yazılır.’

♥ ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ kelimesi cennetin anahtarıdır.

♥ ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ diyen kimse sözünde sadık ise (samimi ve halis bir kalp ile söylerse) bütün günahları affedilir.

♥ Ölüm halindeki kimseye ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ söylemesini tavsiye ediniz ve onları Cennetle müjdeleyiniz. Şeytanın insana en yakın olduğu vakit bu andır.

♥ Ağır hastayı ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ demeye zorlamayın, sadece telkin edin.

♥ Son sözü ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’ olan kimse, ruhunu kolay teslim eder ve ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’‘ kelimesi kıyamet günü onun karşısına bir nur olarak gelir.

♥ ‘Lâ ilâhe ill
Allah.gif
’‘ zikri, derin bir ihlas ve samîmiyet ister. ‘Kırk gün ihlas ve samimiyetle ibadet eden kimsenin kalbinden diline hikmet pınarı akmaya başlar.’

La ilahe illallah

:044: :044:
LA İLAHE İLLALLAH

Lâ iLâhe iLLaLLah, Kelıme-i Tevhidinin anLamı; ‘’
iccon04.gif
’tan başka tapıLacak kimse yoktur’’ anLamındadır. İsLam dininin temeL kuraLLarından birisidir. La iLahe iLLaLLah Muhammedün RasuLüLLah demeyen (diL iLe ikrar kaLp iLe tasdik etmeyen ) kimse Müslüman oLamaz. Lâ iLâhe iLLaLLah keLimei tevhidini Muhammedün RasuLüLLah keLimesi tamamLar. İkisi beraberdir. Hz Muhammed ALLah'ın kuLu ve rasuLüdür, (eLçisidir) anLamındadır.

KeLime-i Tevhîd kaLplerin pasını siLer ve nurLandırır. Kelimei Tevhîd iLe ALLah’ı zikir ve ALLah'ı zikir iLe de kaLplerin huzur ve rahatı hakkında birçok ayetLer ve hadisLer mevcuttur.

♥ "
iccon04.gif
-u TeaLa buyuruyor: LA İLAHE İLLALLAH benim kaLemdir. Bu kaLeden içeri giren kişi benim azabımdan emin oLur.

♥ "ALLah'ı çokca zikreden erkekLer ve ALLah'ı çokca zikreden kadınLar; ALLah bunLar için bir bağışLama ve büyük bir ecir hazırLamıştır." (Ahzab Suresi - 35)

♥ ‘Dikkat edin, KaLpler ancak ALLah’ı zikretmekLe tatmin oLur’ (Rad suresi 28)

MüsLümanın her fırsatta söyLemesi gereken KeLime-i tevhidin faziLeti, sevabı bereketi çoktur. Yine Hadis-i şerifLerde buyuruLuyor ki:

♥ (La iLahe iLLaLLah diyen beLa ve sıkıntıLardan kurtuLur.) [Bezzar]

♥ ALLah katında ameLLerin en kıymetLisi ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’ demektir.

♥ ALLah’ı zikretmenin en fazilLetLisi ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’ demektir.

♥ ‘Lâ iLâhe iLLaLLah demek doksan dokuz beLayı önLer, bunLarın en hafifi de üzerinizdeki sıkıntının kaLkmasıdır.

♥ ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’ diyen kimseyi işLediği günahLardan doLayı kafir diye suçLamayın. ‘Lâ iLâhe iLLallah’ diyen kimseye kafir diyenin kendisi kafir oLur.

♥ ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’‘ diyen kimse beLa ve sıkıntıLarından kurtuLur.

♥ ‘Kıyamet günü benim şefaatimLe en ziyade saadete erecek oLan kimse ihLasla (samimi oLarak – içinden geLerek ) Lâ iLâhe iLLaLLah diyen kimsedir.

♥ ‘Benim ve diğer PeygamberLerin zikrettiği en üstün keLime, ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’ sözüdür.

♥ La iLahe iLLaLLah’ı çok söyLeyerek imanınızı tazeLeyin! [Taberani]

♥ (Günde yüz defa La iLahe iLLAllah diyenin yüzü kıyamette doLunay gibi parLar.) [Taberani]

♥ " Cenabı-ı Hak (C.C.) şöyle buyuruyor: İzzetim, CeLaLim ve Rahmetim hakkı için "Lâ iLâhe iLLaLah" Diyen kimseyi ateşe koymayacağım."

♥ ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’ diyen kimsenin günahLarı siLinir ve yerine o kadar da sevap yazıLır.’

♥ ‘Lâ iLâhe İLLaLLah’ keLimesi cennetin anahtarıdır.

♥ ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’ diyen kimse sözünde sadık ise (samimi ve haLis bir kaLp ile söyLerse) bütün günahLarı affediLir.

♥ ÖLüm haLindeki kimseye ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’ söyLemesini tavsiye ediniz ve onLarı CennetLe müjdeLeyiniz. Şeytanın insana en yakın oLduğu vakit bu andır.

♥ Ağır hastayı ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’ demeye zorLamayın, sadece teLkin edin.

♥ Son sözü ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’ oLan kimse, ruhunu koLay tesLim eder ve ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’‘ keLimesi kıyamet günü onun karşısına bir nur olarak geLir.

♥ ‘Lâ iLâhe iLLaLLah’‘ zikri, derin bir ihLas ve samîmiyet ister. ‘Kırk gün ihLas ve samimiyetLe ibadet eden kimsenin kaLbinden diLine hikmet pınarı akmaya başLar.’

♥ KeLime-i Tevhîdin hatmi 70.000 dir. Yetmiş bini tamamLamaya hatmi tehLiL denir. Ne niyetLe yetmiş bine tamamLanırsa Yüce MevLa icabet eder.

RABBİMİZ "LA İLAHE İLLALLAH'I" ANLAMAYI ve YAŞAMAYI İHSAN EYLESİN... Amin ...
:037: SELAM VE DUA İLE KALIN :037:

duygu_bulut

Well-known member
rabbim razı olsun öncelikle kelime-i tevhi ile ilgili bilgilendirmenizden dolayı...
vesile oldunuz kardeşim allah razı olsun.. bende 1000 tane alıyım inşallah...