Necip Fazıl Kisakürek ve ölüm

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ
- Her fikir, her inanış, tek mevsimlik vesselam; Zaman ve mekan ustu biricik rejim, İslam

- Her ağızda, her telde fanilik dırıltısı, Sonunda yek şarkı; tabutun gıcırtısı.

- Aşk korkuya peçedir, korku da aşka perde, ALLAH`tan nasıl korkmaz, insan Onu sever de.

- ALLAH dostu odur ki, nefsine tek pay biçmez; Kırk yıl bir ekşi ayran özler de onu içmez.

- Büyük randevu… Bilsem nerede, saat kaçta? Tabutumun tahtası, bilsem hangi ağaçta?

- Doğu derki Batıya, güneşi fethetsen de, Ruh gerçeği bendedir, madde yalanı sende

- Gecekondu yapısı, bir üfürüklük eser… Elbet beklenen rüzgar bir gün Kıbleden eser!

- Ölüm güzel şey budur perde arkasından haber Hiç güzel olmasaydı ölürmüydü peygamber.

- O demde ki, perdeler kalkar, perdeler iner, Azrail `hoş geldin!` diyebilmekte hüner.

- Kader, beyaz kağıda sütle yazılmış yazı; Elindeyse beyazdan, gelde sıyır beyazı!

- Eğer medeni olmak açmaksa bedeni, demekki hayvanlar senden daha medeni.

- Öleceğiz; müjdeler olsun, müjdeler olsun! Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun!

- An oluyor bir garip duyguya varıyorum, Ben bu sefil dünyada acep ne arıyorum?

- Anladım işi, sanat ALLAH`ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış.

- Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es.

- Tam otuz yıldır saatim islemiş ben durmuşum; Gökyüzünden habersiz, uçurtma uçurmuşum.

nimet06

Well-known member
Tam otuz yıldır saatim islemiş ben durmuşum; Gökyüzünden habersiz, uçurtma uçurmuşum.

fazla söze ne hacet....