En Güzel Dualar...

uður1

Well-known member
Allah’ın Af ve Merhametine Sığınarak Ağlamak
Evet Sultanım! “Sultana sultanlık, nitekim gedâya da gedâlık yaraşır” Bu bakımdan, bir defa daha Sen’den diliyor ve dileniyoruz:
Gözlerimize yaş ver ve bizi ağlat! Merhamet etmen için, Sen’den uzak kalış hasretini duyamayışımıza ağlat! Gönüllerimizin ayrılık ızdırabı ve kavuşma hasretiyle şâk şâk olamayışına, ağyar ateşine yanışına öyle ağlat ki, sîneler kebap olsun; ondan bir feryat çıksın, meleği ve feleği velveleye versin Kararmış ruhlarımıza şefkat et de ağlat! Ağlamalarımıza dahi ağlamamız lâzım geldiği için ağlat! Bükülmüş şu kaddime, dağılmış kâkülüme, solgun ve ölgün rengime, burulmuş boynuma ve kırık kalbime merhamet et de ağlat! Şu en sakin anda, sızlanışlara cevap verdiğin dakikalarda, Sen’den başkasına secde etmeyen başımla Sana dönüyor, titreyen dudaklarımla, bu çöllerde bizi perişan etmemeni ve göz yaşlarımızla bu beyâbânı gülzâra çevirmeni diliyorum.Allah’ım! Bizim uzaklığımız itibarıyla değil, Senin yakınlığın hürmetine kalbimize rikkat ver ve bizi öyle ağlat ki, kendimizi kaybedelim, yolunda ar ve haysiyetten geçelim, tâ ki “Bunlar delirmiş” desinler…

Amin.. Amin.. Amin!..

Fethullah Gülen, Sızıntı, Şubat 2001

Huseyni

Müdavim

14.jpg

uður1

Well-known member
Allahım!
Ey alemlerin Rabbi!
Ey sevgiyi sevgiyle yaratan!
Ey seven, sevdiren ve sevindiren!
Ey rahmetin sonsuz kaynağı!
Ey merhametlilerin en merhametlisi!
Ey gönüllerin mutlak hakimi!
Ey zâtını hamd ile azîz olduğum!
Ey zâtını hamdden âciz olduğum!
Ben, layıkıyla övemem Seni!
Sen, övdüğün gibisin kendini!
Seni, layıkıyla ancak Sen tanırsın!
Seni, layıkıyla ancak Sen översin!
Hamd’im Sana mahsustur, senâm Sanadır!
Umudum, korkum ve sevdam Sanadır
Özümü Sana çevirdim, Sana tutundum!
Elimi Sana açtım, gönlümü Sana sundum!
Beni kovmaz diye kapına geldim
Affı boldur diye affına geldim
Tuttum günahımdan yüzüme perde
Kulluk edemedim, lütfuna geldim!

Allahım!
Ey Vedud olan!
Hem seven, hem de sevilmeyi dileyensin.
Ey varlığı sevgi olan, ey sevginin sonsuz kaynağı!
Biz var ettiğini severiz, Sen sevince var edersin.
O sonsuz hazinenden bizim için de bir sevgi var et!
O sonsuz sevgi selinin içine bizi de kat; sev bizi!
Sen seversen sevdirirsin; sevdir bizi!
Sevdiğini cennetinle sevindirirsin; sevindir bizi!Allahım!
Maddedeki her atomun tesbih ettiği Sensin.
Nefes alan her canlının zikrettiği Sensin
Akıl emanet ettiğin her varlığın aklettiği Sen
Duyan ve duyuran her duyunun hissettiği Sensin.
Kadr ü kıymet bilenlerin şükrettiği Sen
Varlığı nimet bilenlerin hamd ettiği Sensin!
Allahım!
Yalnız Senden yardım diler yalnız Sana kulluk ederiz.
Seni sığınak, barınak, tutamak bilir Ya Allah deriz.
Şeytandan Sana sığınır e’uzü billah deriz
Her işe Seninle başlar bismillah deriz.
Nimet verdiğinde gönülden şükrederiz.
Versen de alsan da elhamdülillah deriz
Hayran kaldığımızda maşallah,
Pişman olduğumuzda estağfirullah deriz.
Sevindiğimizde Allahüekber,
Üzüldüğümüzde inna lillah deriz.
Canımız sıkıldığında fe-sübhanallah,
İlendiğimizde katelehumullah deriz
Zafer kazandığımızda nasrun minallah,
Rızık kazandığımızda er-rızku ala’llah deriz
Bir işi arzu ettiğimizde inşallah
Bir işi başardığımızda bi-izni’llah deriz
Güçlük karşısında la-havle ve la-kuvvete illa billah
Söz verdiğimizde vallah ve billah deriz.Allahım!
İmanı olanın imkanı tükenmez
İmandan ve Kur’an’dan ayırma!
Kur’an’dan mahrum kalana ışık erişmez
Kitaba uyanlardan kıl, kitabına uyduranlardan kılma!
Kur’an’ı bizden razı, bizi Kur’an’dan razı kıl!
Hesap gününde Kur’an’ı şahit kıl, şekvacı kılma!
Kur’an’ı bize aç, bize Kur’an’ı aç
Susuz yüreklere vahyi ellerimizle saç!
İnsanlık zaman çölünde bu suya muhtaç Ya Rabbi!Allahım!
Beni Allah’la aldatanlardan etme!
Allah’la aldatanlara aldananlardan etme
Şeytanın eylemlerimizi süslemesine izin verme!
Şeytanın süslediği emellerimize izin verme!
Bana Hz Adem’in tevbesini, Hz Nuh’un direncini ver.
Hz İbrahim’in imanını, Hz İsmail’in teslimiyetini ver.
Hz Yakup’un dirayetini, Hz Yusuf’un iffetini ver
Hz Musa’nın celadetini, Hz Harun’un sadakatini ver.
Hz Davud’un sadasını, Hz Süleyman’ın gayretini ver.
Hz Eyyub’un sabrını, Hz Lokman’ın hikmetini ver.
Hz Zekeriyya’nın hizmetini, Hz Yahya’nın şahadetini ver.
Hz Meryem’in adanmışlığını, Hz İsa’nın safiyetini ver.
Ve Hz Muhammed’in muhabbetini ver Ya Rab!Allahım!
Ağlamayan gözden, sızlamayan özden, kızarmayan yüzden Sana sığınırım.
Şirkten, küfürden, müşrikten,
Cahilden, gafilden, kafirden Sana sığınırım.
Harama dayalı servetten,
Hak edilmemiş şöhretten Sana sığınırım.
Korkaklıktan, pısırıklıktan, kıskançlıktan Sana sığınırım.
Hasetten, fesattan, kesattan, nifaktan,
Fısktan, fücurdan Sana sığınırım.
İftiradan, ihanetten, cimrilikten, kincilikten
Sana sığınırım.
Allahım!
Benliğimin yaktığı ateşte yakma beni!
Beni nefsime kul etme, kul et nefsimi Sana
Bir lahza dahi bana bırakma beni!
Sen bana yetersin, yetmem ben bana
Bilmediğimi bildir, görmediğimi göster!
Sen bildirmezsen bilemem, göremem göstermezsen.
Gönlüme huzur, gözlerime nur, dizime derman ver!
Sen “Ol!” deyince olur, olmaz “Ol!” demezsen.
Canana can, cana canan, kalbe ferman ver!
Al işte ellerim, uzattım Sana
Ne olur, ne olur bırakma beni bana!
Sen bana yetersin, yetmem ben bana
Allahım, ellerimi bırakma!
Allahım
Bırakma bizi..
Tut elimizi!..

*AMİN.. AMİN.. AMİN!..*

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim! Saçımı ve yüzümü ateşten koru. Senin himâyenden başka bir himâyenin bulunmadığı günde beni Arş'ının gölgesi altında gölgelendir." "Yâ Rabb, muhakkak ki ben kendime çok zulmettim; yani çok günâh işledim. Günahları ise ancak sen afv ü mağfiret edersin. Hakkıyle gafûr ve rahîm ancak sensin. Beni kendi indinden bir fazl u keremle afv ü mağfiret eyle ve bana lutf u ihsanınla merhâmet eyle." "Bize yemekten yediren, sudan içiren, çıplak iken giydiren, dalâlette iken hidâyet veren, görmezken gösteren ve bizi yarattıklarının pek çoğuna üstün kılan Allah'a hamd ederiz, çünkü hamd âlemlerin Rabbi Allah'a mahsusdur."AMİN AMİN AMİN ECMAİN İNŞ....

uður1

Well-known member
Ey Hayy, ebedî diri olan Rabbim!*

*Taleb ve duâ üzerine nasıl olur da kerem etmezsin. Sen kerem sâhibisin.Ey mahlûkâtın, yaratıkların canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim! Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.*
*
Yâ Rabbî!
Rûhumda bir ilim katresi var. İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.
Ey ihsânı çok olan Rabbim!
Cefâ içinde geçip giden ömre merhamet et.
Ey affetmeyi seven Rabbim!
Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.
Ey yardım isteyenlerin yardımcısı!
Bizi hidâyete çıkar.*

*Yâ Rabbî!
Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur.
Çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin.*
*Ey âlemin yaratıcısı!
Kasvetli, kararmış, katılaşmış âdetâ taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryâdımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin.
Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al.
O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti).*
*Yâ Rabbî! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin…*
*Hz. Mevlâna son demlerinde iken, dostu Siraceddin Tatari yi yanına çagırarak, kendisine su duayı ögretmis ve sıkıntılı zamanlarında okumasını tavsiye etmistir ..Ya Rabbi!
Bana ne senin zikrini unutturacak,
sana şevkimi söndürecek, seni tesbih ederken duyduğum lezzeti kesecek bir hastalık; ne de beni azdıracak, şer ve kötülüğümü artıracak bir sıhhat ver.*
*Ey Merhamet edenlerin merhametlisi!
Merhametinle bu duamı kabul et.*
*

Amin Amin Amin!..
*

ASHAB-I BEDR

Well-known member
303539_10150330657269672_696779671_7805275_1893102468_n.jpg

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve benim imanımı en kâmil iman, yakinimi en üstün yakin kıl; niyetimi niyetlerin, amelimi amellerin en güzeline ulaştır.

Allah’ım, lütfunla niyetimi halis kıl; katındakine (rahmetine) yakinimi doğrult; kudretinle bozulan durumumu düzelt.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve beni meşgul edecek sorunların çözümünde bana yet;

yarın hesabını soracağın şeylerle uğraştır beni;

günlerimi yaratılışımın amacı olan ibadetle geçirmemi sağla; beni zenginleştir;

rızkımı bol eyle; rızkı beklemekle beni imtihan etme;

beni aziz kıl;

kibre duçar eyleme; sana kul olmaya muvaffak eyle; kulluğumu, ibadetimi ucb (kendinden ve yaptığından hoşlanmak) ile fasit etme;

benim elimle insanlara hayır ulaştır; minnet edip de onu batıl etmeme engel ol; yüce huyları bana ihsan et ve övünmekten beni koru.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve beni insanların gözünde bir derece yükselttiğinde kendi gözümde bir derece düşür;

bana insanlar arasında açık bir izzet verdiğinde kendi yanımda aynı ölçüde gizli bir zillet ver.

Allah’ım, Muhammed ve âl-i Muhammed’e salat eyle ve beni (başka hiçbir şeyle) değiştirmeyeceğim güzel bir hidayet, asla vazgeçmeyeceğim hak bir yöntem ve şüphe etmeyeceğim doğru bir niyet ile faydalandır.

Ömrüm sana itaatle geçtiği sürece beni yaşat.

Ömrüm şeytanın otlağı olduğunda, öfkene yakalanmadan, gazabın kesinleşmeden ruhumu kabzet.

Allah’ım, ayıplandığım kötü hasletimi ıslah et; kınandığım çirkin huyumu güzelleştir ve eksik olan güzel sıfatımı tamamla.

Allah’ım,

Muhammed ve âl-i Muhammed’e salat eyle ve düşmanların bana olan buğzunu muhabbete, zulüm ehlinin hasedini sevgiye, iyilerin kötü zanlarını güvene,

yakınlarımın düşmanlığını dostluğa, akrabalarımın kötü davranışlarını iyiliğe, dostların ilgisizliğini yardıma, müdara edenlerin zahirî dostluklarını gerçek dostluğa,

muaşeret edenlerin yüz ekşitmelerini güler yüzlülüğe ve zalimlerden korkmanın acılığını emniyet tatlılığına dönüştür.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve bana zulmedene karşı kendimi müdafaa edecek bir el;

bana husumet edene karşı kendimi savunacak bir dil,

bana inat edene karşı bir zafer, bana hile yapana karşı bir hile, beni ezene karşı bir güç,

beni yerene karşı yalanlama cesareti, beni tehdit edene karşı bir esenlik ver bana; ve beni doğru yola davet edene itaat etmeye, gerçeği gösterene uymaya muvaffak eyle.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve beni;

beni aldatana karşı dürüst ve samimi davranmaya; beni terkedene iyilikle karşılık vermeye;

benden esirgeyeni bağışla ödüllendirmeye;

benimle ilişkisini keseni, ilişkide bulunmakla mükâfatlandırmaya; gıybetimi edene, güzellikle anmakla muhalefet etmeye ve iyiliğe teşekkür edip kötülüğe göz yummaya muvaffak eyle.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve adaleti yaymada, öfkeyi yutmada,

kin ve adaveti söndürmede, ayrılıkçıları birleştirmede, kırgınların arasını bulmada, iyilikleri ortaya çıkarmada,

kötülükleri gizlemede, yumuşak huylulukta, alçakgönüllülükte, güzel muaşerette,

ağırbaşlılıkta, insanlarla iyi geçinmede, erdemlere doğru koşmada,

(her halükârda)

iyilik etmeyi yeğlemede, insanların kabahatini yüzlerine vurmamakta, müstahak olmayana bağışta bulunmamakta, güç de olsa hakkı söylemede, çok da olsa iyi söz ve fiillerimi az bulmada,

az da olsa kötü söz ve işlerimi çok bulmada salihler gibi olmaya, onların süsüyle süslenmeye, muttakilerin ziynetini kuşanmaya muvaffak eyle beni.

İtaatimin devamlılığı, cemaattan ayrılmayışım ve kendi uydurdukları görüşlerle amel eden bid’at ehlinden uzak duruşumla da bu sıfatları bende kâmil eyle.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve bana en bol rızkı yaşlandığım zaman ve en kuvvetli gücü bitkin düştüğüm zaman ver.

Beni, sana kullukta tembelliğe, yolunu bulmakta körlüğe, sevginden başka bir şeyi talep etmeye, senden uzaklaşanla bir arada olmaya ve seninle birlikte olandan ayrılmaya müptela etme.

Allah’ım,

beni zor durumda kaldığımda senin (gücün)le hamle eder, ihtiyacım olduğunda senden ister ve düşkünlüğümde sana yalvarır kıl.

Beni, zor durumda kaldığım zaman senden başkasından yardım dilemekle, ihtiyacım olduğu zaman senden başkasından istemeye tenezzül etmekle ve korktuğum zaman senden başkasına yalvarmakla sınama.

Yoksa, beni yardımsız bırakmanla, ihsanını benden esirgemenle ve benden yüz çevirmenle karşı karşıya kalırım; ey merhametlilerin en merhametlisi.

Allah’ım,

şeytanın kalbime attığı arzu, zan ve hasedi; büyüklüğünü anmaya, kudretin hakkında düşünmeye, düşmanlarına karşı tedbir almaya dönüştür.

Onun (şeytanın) dilime akıttığı çirkin ve saçma lafları, ırz sövüşünü, haksız tanıklığı, bir mü’minin arkasında ettiğim gıybeti,

birinin yüzüne karşı ettiğim küfrü ve bunlara benzer şeyleri senin hamdini dile getirmeye, seni çokça övmeye,

seni yüceltme çabasına, nimetlerine şükretme gayretine, ihsanını itiraf etmeye, nimetlerini saymaya çevir.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle. (Allah’ım,) Bana yönelik zulmü defetmeye kadir olduğundan asla zulme uğramayayım! Benden intikam almaya gücün yettiğinden asla zulmetmeyeyim!

Beni kolayca hidayet edebileceğin için asla sapmayayım!

Rızkımın bolluğu senin katında olduğundan hiçbir zaman fakir olmayayım! Gücüm senden olduğundan asla haddimi aşmayayım!

Allah’ım,

mağfiretine yönelmiş, affını umarak yola koyulmuşum.

Lütuf ve keremine güvenerek günahlarımı bağışlamanı istiyorum.

Ancak mağfiretini gerektirecek bir şeyim, affını hakkedeceğim bir amelim yoktur.

Dolayısıyla sadece senin fazl-u keremine güvenebilirim.

O halde, Muhammed ve âline salat eyle ve fazl-u keremini benden esirgeme.

Allah’ım,

dilime, kullarının hidayetine vesile olacak sözleri cari kıl; bana takvayı ilham et; beni en temiz şeye muvaffak et ve en beğenilen işe ata.

Allah’ım,

beni örnek yola sevket; dinin üzere ölüp, dinin üzere dirilmeyi hakkımda kararlaştır.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve beni ifrat ve tefrite düşmekten koru, itidalli olmaya muvaffak et.

Beni dürüstlük ehlinden, doğruluk kılavuzlarından ve salih kullarından kıl.

Kıyamette felahı ve cehennemden kurtuluşu bana nasip et.

Allah’ım,

kurtuluşuma sebep olacak şeyi kendin için benden al; ıslah olmama vesile olacak şeyi de bırak bana kalsın. Senin koruman olmazsa, hiç şüphesiz ben helak olurum.

Allah’ım,

üzüldüğüm zaman hazırlığım sensin; mahrum edildiğim zaman ihsanını umacağım sensin; gamlanıp kederlendiğim zaman imdada çağıracağım sensin.

Kaybedilenin yerini dolduracak;

bozulanı düzeltecek ve hoşlanmadığını değiştirecek olan, senin yanındadır.

O halde, beladan önce afiyet, istemeden önce zenginlik, sapıklıktan önce hidayet nimetiyle minnet et bana. Kulların eziyetlerine karşı bana yet;

dönüş (kıyamet) gününün emniyetini bana ihsan et ve irşad (doğruya ve kemale iletme) görevini iyice yerine getirmeye muvaffak et beni.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve lütfunla tüm kötülükleri benden uzaklaştır; nimetinle beni besle; kereminle beni ıslah et; ihsanınla beni tedavi et; rahmetinin gölgesine al beni;

rızanla kuşat beni; işler karıştığı zaman en doğrusunu, ameller benzeştiği zaman en temizini yapmaya, yollar çeliştiği zaman en beğenilmişini seçmeye muvaffak et beni.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve bana ihtiyaçsızlık tacını giydir;

beni üstlendiğim görevleri layıkıyla yerine getirmeye muvaffak et; bana gerçek hidayeti merhamet et;

zenginlikle azdırma beni; güzel bir yaşantı nasip et bana; yaşantımı zorluklarla dolu bir yaşantı kılma ve duamı geri çevirme. Çünkü ben senin karşında birini tanımıyor, seninle birlikte birini çağırmıyorum.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve israf etmeme engel ol; rızkımı zayi olmaktan koru; malımı bereketlendirerek çoğalt ve ondan infak ettiklerim hususunda iyilik etmenin yolunu göster bana.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve para kazanmanın zorluklarına karşı bana yet; hesaba katmadığım, sanmadığım yollardan rızkımı ver; rızk peşinde koşarak ibadetinden geri kalmayayım, geçimimi sağlamak için vebal altına girmeyeyim.

Allah’ım,

kudretinle aradığımı bana ver ve izzetinle korktuğumu başıma getirme.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve rızkımı bol ederek haysiyetimi koru;

rızkımı daraltarak rızklarını senden alan kimselerden rızk isteme, kötü insanlardan bağış talebinde bulunma bayağılığına düşürüp verenleri övme, esirgeyenleri yerme durumunda bırakma beni.

Çünkü gerçekte veren de, esirgeyen de sensin, onlar değil.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve sana ibadette yararlanacağım sıhhat, dünyaya meyilsizlikte faydalanacağım boş vakit, amele dönüştüreceğim ilim ve itidalli olmamı sağlayacak takva ver bana.

Allah’ım,

ömrümü affınla sona erdir; emelimi rahmetini ummaya yönelik kıl; rızana ulaşma yollarını benim için kolaylaştır ve bütün hallerimde amelimi güzelleştir.

Allah’ım,

Muhammed ve âline salat eyle ve gaflet ettiğim zamanlarda seni anmak için beni uyar; mühlet verdiğin günlerde (dünya hayatında) beni, sana itaatte kullan; sevgine doğru düz bir yol göster bana;

o yolda yürümekle dünya ve ahiret hayrını tastamam ver bana.

Allah’ım,

Muhammed ve âline, ondan önce yaratıklarından herhangi birine ettiğin ve ondan sonra herhangi birine edeceğin en üstün salat ile salat eyle.

Dünyada bize güzellik ver, ahirette de güzellik ver ve rahmetinle beni cehennem azabından koru.

Amin...

uður1

Well-known member
Bir Cuma Duası

Ey Âlemlerin Rabbi olan Allah’ım

Herkesin gönlünü yaratıp da
o gönüllerin isteklerini veren Sensin.

Adını konuşmaya başlayan çocuğa öğreten,
Sonra o çocuğa adını andıracak rızıkları veren yine Sensin.

Biz o çocuk gibi Sen’in lütfuna talip olduk,
Bizleri de o gibi layık olabilenlerden kıl.

Ömrümüzü, günlerimizi ve bu Cumamızı mübarek kıl.
Bizleri doğru olabilen ve de kalabilenlerden eyle!

Adının rahmetini öğrenen ve de öğretenlerden kıl
Huzuruna varırken bir çocuk timsali gibi çıkabilmeyi nasib eyle.

Dualarda buluşmak dileğiyle,
Hayırlı Cumalar..........

uður1

Well-known member
"Sana hamd ederiz ey Rabbimiz! ni'metinden müstağnî değiliz. Her dâim senin in'âm ve itâmına; yani bize ni'met verip yedirmene muhtacız. Bu taâm da veda' taâmımız olmayıp daha çok hayırlı ömürler ihsan ile, nankörlük edilmeyen, dâima şükür edilen ni'met ver ey Rabbimiz." "Ey Rabbim bütün varlığımı sana teslîm ettim, işimin tasarrufunu sana havale ettim, yönelişim sanadır, korkum da ancak sendendir, senin azâbından kaçıp sığınılacak ancak yine senin rahmetindir. İndirdiğin kitabına ve gönderdiğin resulüne îmân etdim ey Rabbim!" " Allah'ım benim için kaza ettiğin şeyin âkibetini doğru yola ulaştır." "Başka bir ilâh yok, ancak Allah var. O'nun şerîki yoktur. Mülk O'nundur, hamd de O'nundur. O her şeye kaadirdir. Allah'ım, Senin verdiğine engel olacak da yoktur, vermediğini verecek de yoktur. Ve servet sahibi olanlara servetleri sana karşı bir menfaat veremez." "Allah'ın adıyla! Allah bana kâfidir. Allah'a tevekkül ettim. Allah'a dayanmaktan başka kudret ve kuvvet yoktur." "Ey Rabbim! Acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan cimrilikten, eli kolu dökülür derecede takatsızlıktan kasvetten, gafletten, zilletten, azlıktan, meskenetten sana sığınırım." "Ey Rabbim! Nice yüzlerin beyaz, nice yüzlerin kara olacağı günde yüzümü nurunla beyaz kıl, nurlandır." "Ey Rabbim! Senin ilmine müracaat ederek hayrı senden istiyorum ve kudretine sığınarak senden kudret istiyorum ve senin büyük fazlından diliyorum; çünkü sen, her şeye kadirsin, ben bir şeye kadir değilim. Sen bilirsin, ben bilmem, Sen gaybleri bilirsin." "Bizi öldürdükten sonra dirilten Allah'a hamd olsun. Ölümden sonra dirilmek haşr ü neşr olmak da yine Allah'ın huzurunda olacaktır."amin amin amin amin ecmain inş......

uður1

Well-known member
http://www.dinibilgiler.gen.tr/resim/kelam/besmele.jpg

Ey kurtuluş isteyenlerin tahassungahı olan *Allah’ım*
Beni şeytani şehvetlerden kurtar; beşeriyetin kazuratından temizle;

Nebin olan *Muhammed’i (s.a.v.)* sıddıkiyet muhabbetiyle bana sevdirmek suretiyle beni gaflet paslarından ve cehalet vehimlerinden ter temiz kıl -öyle ki, enaniyet fena bulsun ve *Allah*‘ın minnet bahrinde… *Allah*‘ın nimetlerine gark olmuş, *Allah*‘tan alıkoyan her meşgaleye karşı *Allah*‘ın kılıcıyla mansur, *Allah*‘ın inayetiyle mahzuz ve *Allah*‘ın himayesiyle mahfuz olarak herşey *Allah* için, *Allah* ile, *Allah*‘a ve *Allah*‘tan olsun.

Ey Nurların Nuru, ey bütün sırların Âlimi, ey gecenin ve gündüzün Müdebbiri,* ey Melik, ey Aziz, ey Kahhar, ey Rahim, ey Vedüd, ey Gaffar*, ey gayb alemlerini her haliyle bilen, kalbleri ve gözleri dilediği gibi halden hale çeviren, ey ayıpları örten ve ey günahları bağışlayan, *Günahlarımı bağışla*; esbabın tazyikatına maruz ve bütün kapılar yüzüne kapanmış ve doğru yolda gidenlerin tarikine sülük etmek ona zorlaşmış ve bir kazanç elde edemeden ömrünü ve nefsini gaflet ve masiyet meydanlarında bad-ı hava harcamış olan kuluna merhamet et.

Ey dua edildiğinde cevap veren, ey hesapları sür’atle gören, *ey Kerim, ey Vehhab,* Hastalığı büyük ve şifası zor, çaresi zayıf ve belası kuvvetli olan ve Senden başka melce ve ümidi bulunmayan kuluna merhamet et.

*İlahi!* Derdimi, üzüntümü ve şikayetimi Sana arz ediyorum.
*İlahi!* Senin dergahında hüccetim, hacetimdir; azığım ise fakrım ve çaresizliğimdir.
*İlahi*! Senin cüd bahirlerinden bir katre bana yeter; Senin af nehirlerinden bir zerre bana kafi gelir,* ey Vedüd, ey Vedüd, ey Vedüd,* ey şan ve şerefi herşeyden yüce olan Arş-ı Mecid Sahibi, *ey Mübdi’, ey Muid,* ey herşeyi dilediği gibi yapan* Fa’alün lima Yürid!* Arşının rükünlerini kaplayan nur-u veçhin hürmetine, bütün mahlükatını hükmüne ram ettiğin kudretin hürmetine ve herşeyi kuşatan rahmetin hürmetine Senden istiyorum.

Senden başka ilah yoktur,* ey Muğis*, bize imdad et. *Ve bütün ömrüm boyunca işlediğim bütün günahları ve lisanımın hatalarını rahmetinle bağışla, ey Erhamü’r-Rahimin.

Âmin!...*

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim! Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım." "Yâ Rabb, muhakkak ki ben kendime çok zulmettim; yani çok günâh işledim. Günahları ise ancak sen afv ü mağfiret edersin. Hakkıyle gafûr ve rahîm ancak sensin. Beni kendi indinden bir fazl u keremle afv ü mağfiret eyle ve bana lutf u ihsanınla merhâmet eyle."

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim, Ümmet-i Muhammed'in cümlesine umûmî bir rahmetle merhamet et" "Yarattıklarının şerrinden Allah'ın tam kelimelerine sığınırım" "Ey Rabbimiz, bize dünyâda da iyilik, güzellik ver, âhirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azâbından koru."

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim! Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum." "Allah'ım pislikten ve pis şeylerden sana sığınırım"

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Cevap: Dua Ufku

299911_195782067159196_143962669007803_421808_1907489034_n.jpg

اَلْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا وَنَبِيِّنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ صَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
أَسْأَلُكَ يَا إِلٰهِنَا عَافِيَةً جَامِعَةً فِي الدُّنْياَ والْآخِرَةِ مَنًّا مِنْكَ وَطَوْلاً ياَ ذاَ الْجَلاَلِ وَالإكْرَامِ، فَإنَّكَ عَلىَ مَا تَشَاءُ قَدِيرٌ. اَللَّهُمَّ مَنْ أَرَادَناَ سُوءًا فاَرْدُدْهُمْ وَمَنْ كَادَناَ بِكَيْدٍ فَكِدْهُمْ وَمَنْ مَكَرَ بِنَا فَامْكُرْ بِهِمْ وَمَنْ بَغىَ عَلَيْناَ ِبمَهْلِكَةٍ فَأَهْلِكْهُمْ. اَللَّهُمَّ فَأَعِنَّا حَدَّ مَنْ نَصَبَ لَناَ حَدَّهُ، فَأَطْفِ عَنَّا نَارَ مَنْ شَبَّ لَناَ وَقْدَهُ، وَاكْفِناَ شَرَّ مَنْ دَخَلَ عَلَيْناَ هَمُّهُ، وَأَدْخِلْناَ فيِ حِصْنِكَ الْحَصِينِ مِنْ شَرِّ خَلْقِكَ أَجْمَعِينَ، وَاكْفِنَا مَكْرَ الْمَاكِرِينَ، وَادْفَعْ عَنَّا عُتُوَّ الْكَفَرَةِ وَكَيْدَ الْفَجَرَةِ ومَكْرَ الظَّلَمَةِ، وَاجْعَلْناَ فِي سِتْرِكَ الْوَافِي وكَنَفِكَ الْبَاقِي.
وصَلَّى اللهُ عَلىَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى إِخْوَانِهِ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالْمُرْسَلِينَ وَعَلَى الْمَلاَئِكَةِ الْمُقَرَّبِينَ وَعَلىَ عِبَادِكَ الصَّالِحِينَ مِنْ أَهْلِ السَّمَاوَاتِ وأَهْلِ الْأَرَضِينَ.

* * *

Varlığı canlarımızın cânı, nûru gözlerimizin ziyası Yüce Rabbimiz'e,

üzerimizdeki lütufları adedince hamd ve şükür, gönüllerimize aşk u heyecan salan, gözlerimize ışıklar çalan,

bizleri ebedler ülkesine hazırlayan Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'ya da hasenâtı sayısınca salât ü selam ediyor, küfrün ve küfranın başını alıp yürüdüğü,

her yanda zalimlerin hay-huyunun duyulduğu, ar damarı çatlamış,

utanma hissini yitirmiş din,

diyanet ve insanlık düşmanlarının ellerini, kollarını sallayarak sokaklarda dolaştığı şu ifritten dönemde,

aczimizi vesile yapıp bir kere daha 'Lâ havle vela kuvvete illâ billâhi'l-azîm' hazinesinin sahibi Rabbimiz'in sonsuz merhametine iltica ediyoruz:

Ey celâl ve ikram sahibi Yüce Rabbimiz!

İhsan ve keremine sığınarak bize dünyada da, ukbâda da afv u afiyet vermeni diliyoruz.

Hiçbir şeyi gerçekleştirmek Sen'in için zor değildir; ne olur, başka gidecek kapıları olmayan zayıf ve âciz kullarının bu taleplerini kabul buyur!

Rabbimiz!

Allah tanımaz, Peygamber bilmez,

Din'e, diyanete saygı duymaz nâdanların yapıp ettikleri kötülükler ve zulümler tahammül edilmez bir hal aldı.

Senin bu masum kulların hakkında kötülük düşünüp onlara zarar vermek isteyenlerin emellerini gerçekleştirmelerine müsaade etme.. tuzak kuranların tuzaklarını başlarına çevir..

komplo peşinde olanları maksatlarının aksiyle tokatla..

haklarımıza tecavüz eden ya da etmeyi düşünen ne kadar haddini bilmez varsa, onların hepsini Sana havale ediyoruz; haklarından gel!

Mallarını ve canlarını Rabbilerinin yoluna adayan muhabbet fedailerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Kudreti Sonsuz Rabbimiz!

Hayatını Din'e hizmete vakfetmiş masum insanlara karşı kinle, nefretle, hasetle, adavetle diş bileyen amansız zalimlerin yapmak istedikleri şerlere karşı Sen'in inayetine sğınıyoruz.

Ehl-i iman hakkında kötülük düşünen ne kadar şerîr insan varsa,

Sen bizi onların şerlerinden ve tuzaklarından koru..

zararları bize ulaşabilecek tahrip temsilcilerinin oyunlarını boz ve emellerini gerçekleştirmelerine fırsat verme..

sağlamlardan daha sağlam himayene bizi de al ve bütün şerîrlerin şerlerinden, komplo kuranların komplolarından sıyanet buyur..

kâfirlerin, fâcirlerin ve zâlimlerin entrikalarını başlarına geçir ve bütün inananları ebedlere kadar devam edecek ve başka hiçbir korumaya muhtaç bırakmayacak olan hıfzınla muhafaza et!

Rabbimiz! Münacaatımızın nihayetinde Efendimiz Hazreti Muhammed'e, kardeşleri olan enbiya ve mürselîne, Sen'in mukarreb kulların olan meleklere,

insanlardan ve rûhânîlerden salih kullara salât ve selam ederek dileklerimizi gerçekleştirmeni istirham ediyoruz.

Bize re'fetinle, rahmetinle, merhametinle,

şefkatinle muamele eyle ve bizi haybet ve hüsrana dûçar bırakmak suretiyle imtihan etme!.

ASHAB-I BEDR

Well-known member

317099_195783120492424_143962669007803_421812_820869129_n.jpg

َلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ،
وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَآلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
يَا مَنْ لُطْفُهُ لِعِبَادِهِ عَامٌّ، وَعَفْوُهُ وَكَرَمُهُ لِلْمُذْنِبِينَ شَامِلٌ،
أَعْطِنِي سُـؤَالِي، وَحَقِّقْ مُنَائِي، وَلاَ تَجْعَلْنِي مِنَ الْخَائِبِينَ الْخَاسِرِينَ،
وَآمِنِّي مِنْ كُلِّ مَا أَخَافُ بَلْ مِمَّا لاَ أَخَافُ.
اَللَّهُمَّ أَمَرْتَنِي، فَعَصَيْتُ كَثِيرًا، وَنَهَيْتَنِي فَلَمْ أَكُ مُسْتَقِيمًا،
فَهَا نَاصِيَتِي بِيَدَيْكَ، وَسَرَائِرِي مَعْلُومَةٌ عِنْدَكَ،
فَإِنْ تُعَذِّبْنِي فَإِنِّي عَبْدُكَ، وَإِنْ تَغْفِرْ لِي فَأَنْتَ أَهْلٌ لِذَاكَ،
فَطَهِّرْنِي مِنَ الْقَاذُورَاتِ الْبَشَرِيَّةِ وَالْجِسْمَانِيَّةِ، وَنَوِّرْ حَوَاسِّيَ الظَّاهِرَةَ وَالْبَاطِنَةَ بِأَنْوَارِكَ.
وَصَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
Bizleri varlığa erdiren ve iman sayesinde gönüllerimize yeni bir diriliş lutfeden Güzeller Güzeli Rabbimize O'nun ilmi adedince hamd ü senâ ediyor;

varlığın özü ve nüvesi,

yaradılış ağacının meyvesi ve tevhid hakikatinin en gür sesi Efendimiz'e sonsuz salât ü selâm gönderiyor ve bir kere daha Yüce Yaratıcı'nın huzurunda ellerimizi açıyoruz:

Ey her varlığa ihsan deryasından nimetler yağdıran ve ikramı her ikram sahibinden sonsuz derece üstün olan..

ey herkesi ve her şeyi merhametle kuşatan ve kerem ü lutfundan günahkarları dahi mahrum bırakmayan Rabbim!

Benim istediklerimi de ver, cömertlik ve merhametinle beni de sevindir;

ikram ve rahmet yağmurların neticesinde benim emelimi de gerçekleştir.

Şu âciz bendeni eli boş, ümidi kırık
,

zavallı ve perişan bırakma.

Sadece korktuğum tehlikelerden değil, hiç sezemediğim, tahmin bile edemediğim ve dolayısıyla da endişe duymadığım musibetlerden de beni emin eyle.

Evet, itiraf ediyorum Rabbim;

Sen bana hep güzellikleri emir buyurdun ama ben pek çok defa isyan ettim..

Sen bana kötülükleri yasakladın ve onlardan kaçınmam hususunda beni uyardın,

heyhat ki ben masiyetten uzak durma mevzuunda da istikamet üzere olamadım;

bazen hayır yolunda koştum, fakat, kimi zaman da isyan deryasında debelenip durdum.

İşte şimdi, perçemim ellerindedir, huzurunda boynum kıldan incedir, bütün sırlarım nezd-i ilahinde bir bir bilinmektedir;

ne ki, ümidim sadece Sendedir.

Şayet beni azapla cezalandırırsan, Sana kim itiraz edebilir, zira bu kul Senindir;

fakat, eğer bendeni bağışlarsan, bu Sana daha çok yakışır, çünkü mağfiret etmek Senin şe'nindir.

Hâlim Sana ayan, söylediklerim bildiklerinin bir kısmını beyan.

Beklentim ise maddî-manevî dertlerime derman.

Duama icabet buyur ey Rahîm ü Rahmân!

İcabet buyur ve beni beşerî kirlerden, cismanî lekelerden, ötede utandıracak hallerden temizle..

iç ve dış duyu organlarımı, bütün melekelerimi ve latifelerimi Zat'ının nurlarıyla münevver eyle.

Efendimiz Hazreti Muhammed'e, aile fertlerine ve Ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz;

dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..

ASHAB-I BEDR

Well-known member

302475_194836280587108_143962669007803_419144_543796994_n.jpg

اَلْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ صَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
اََللَّهُمَّ افْتَحْ قُلوُبَناَ بِأَنْوَارِ ذَاتِكَ وَعَلِّمْناَ مِنْ عِلْمِكَ وَفَهِّمْناَ عَنْكَ كَمَا فَهَّمْتَ عِبَادَكَ الصَّالِحِينَ وَأَسْمِعْناَ مِنْكَ وَاَبْصِرْناَ كَمَا أَسْمَعْتَ وَاَبْصَرْتَ أَوْلِيَائَكَ وَعَرِّفْناَ الطَّرِيقَ إِلَيْكَ وَيَسِّرْ لَناَ بِفَضْلِكَ وَأَلْبِسْناَ لِباَسَ التَّقْوَى مِنْكَ، إِنَّكَ عَلىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ. رَبَّناَ اجْعَلْ لَناَ مِنْ كُلِّ هَمٍّ وَغَمٍّ وَضِيقٍ فَرَجًا وَمَخْرَجًا.
وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ صَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
* * *

Âlemlerin Rabbi Yüce Allah'a sonsuz hamd ü sena, habîb-i ekremi, efendimiz Hazreti Muhammed'e, âline ve ashabına da nihayetsiz salât ü selam ediyor,

bizlere, bizi aşan istidatlar ve o istidatlarda inkişaflar bahşedeceği recasıyla, Rahmet Sultanı Rabbimizin, gönüllere itminan, sinelere de inşirah veren yüce huzurunda bir kez daha ellerimizi kaldırıyoruz:

Ey yücelerden yüce Sultanımız!

Senden, ulu ve münezzeh Zât'ının nurlarıyla kalblerimizi ulvî hakîkatlere açmanı dileniyoruz.

Salih kullarını aynı zamanda birer idrak ve anlayış kahramanı haline getirdiğin gibi bizi de nezd-i ulûhiyetinden göndereceğin marifet vesilesi ilimle donat ve idrak ufku açık kullarından eyle..

dostlarının duyuş ve görüş hislerini nasıl inkişaf ettirmişsen,

bizleri de öyle, sadece Sen'i görüp Sen'i duyan ve başka şeylere bakarken de yine Sen'in işaret ve emir

buyurduğun çerçevede bakan bahtiyar kullardan kıl!

Ey Mevlâ-yı Müteâl!

Gelip Sana ulaşan yolları biz şaşkın kullarına da göster..

fazlınla işlerimizi kolaylaştır ve bizi başka değil sadece "libasların en hayırlısı olan" takva elbisesiyle zinetlendir.

Bütün bunları Sen'den diliyoruz Ya Rabbenâ; diliyoruz, çünkü Sen her şeye gücü yeten, kudreti sonsuz yegane zâtsın.

Rabbimiz!

Ne olur, bize de rahmet, şefkat ve merhametinle muamelede bulun; bulun da her türlü tasa, gam ve darlıktan çıkış yolları nasip eyle!

Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine,

yıldızlar kadar parlak ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz,

Rabbimiz!

ASHAB-I BEDR

Well-known member

162845_10150090616109672_696779671_5861567_7514393_n.jpg

َلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى رَسُولِنَا مُحَمَّدٍ النَّبِيِّ الصَّادِقِ الْوَعْدِ اْلأَمِينِ، وَعَلَى آلِهِ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ، وَأَصْحَابِهِ اْلأَكْرَمِينَ، وَعَلَى التَّابِعِينَ لَهُمْ بِإِحْسَانٍ إِلَى يَوْمِ الدِّينِ.

رَبَّنَا اشْغَلْنَا عَنْ كُلِّ شَاغِلٍ يَشْغَلُنَا عَنْكَ فَجُدْ بِنَا بِأَلْطَافِكَ الْخَفِيَّةِ وَأَغْنِنَا عَمَّنْ سِوَاكَ، أَنْتَ الْمُعْطِي وَنَحْنُ الْفُقَرَاءُ بِبَابِكَ وَاشْرَحْ صُدُورَنَا وَاسْلُكْ بِنَا سَبِيلَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَاكْفِنَا هَمَّ وَغَمَّ وَخَوْفَ كُلِّ شَيْءٍ وَمِنْ كُلِّ سُوءٍ وَعَذَابٍ مِنْ فَوْقِنَا وَمِنْ تَحْتِنَا إِنَّكَ عَلَى مَا تَشَاءُ قَدِيرٌ وَبِاْلإِجَابَةِ جَدِيرٌ؛ يَا مَنْ يُجِيبُ السَّائِلِينَ وَيَسْتَجِيبُ الدّاعِينَ اِسْتَجِبْ دُعَائَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى مَنْ عَادَى لَنَا وَأَنْزِلَنْ سَكِينَةً عَلَيْنَا حَتَّى لاَ نَخَافَ غَيْرَكَ وَلاَ نَرْجُوَ سِوَاكَ.
وَصَلَّى اللهُ عَلَى رَسُولِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعيِنَ.

Âlemlerin Rabbi Yüce Allah'a kainatın zerreleri adedince hamd ü sena,

kulları içinden seçip zirve payelerle şereflendirdiği en doğru sözlü ve en güvenilir elçisi Hazreti Muhammed'e, tertemiz, pırıl pırıl hane halkına,

mükerrem ashabına ve kıyamete kadar gelip geçecek insanlar içerisinde ihsan şuuruyla onlara ittiba edenlere de sonsuz salât ü selam olsun!

Rabbimiz!

Sen'in fikr ü zikrinden uzaklaştıracak ne kadar meşguliyet varsa onların hepsinden bizi uzak tut..

bu acz ü fakr içindeki kullarını hiçkimseye muhtaç olmayacağımız,

başka hiçbir kapının önünde el açmak sefaletine düşmeyeceğimiz ölçüde fevkaladeden lütuflarınla zenginleştir; zenginleştir Ya Rab, zira hakîkî veren yalnız Sen'sin,

biz ise Sen'in kapının önünde bir "nigâh-ı âşina" bekleyip duran kapıkullarıyız.

Rabbimiz! Sinelerimize inşirah salmanı, yolumuzu, peygamberan-ı izamın, sıddıkların,

şehitlerin ve salihlerin yolu eylemini istirham ediyoruz.

Sen her şeye gücü yeten, her istediğini gerçekleştiren ve yakarışlara mukabelede bulunmak şanına çok yakışan yegane Zat'sın;

ne olur, bizim dualarımıza da icabet eyle ve sağımızdan-solumuzdan, önümüzden-arkamızdan, üstümüzden-altımızdan gelebilecek bütün tehlikelerden ve Sen'in azabına uğramaktan; aynı zamanda bunların hasıl edeceği korku, gam ve kederden de sıyanet buyur!

Ey isteyenlere cevap veren ve dua dua yalvaranların dualarını kabul buyuran Yüceler Yücesi Rab!

Bizim niyazlarımızı da kabul buyur..

kinle, nefretle oturup kalkan ve hep düşmanlık duygularıyla köpüren imansız ve amansızlara karşı yardımcımız ol..

bir de üzerimize sekine yağdır, yağdır ki, Sen'den başka kimseye karşı hiçbir korkumuz, hiçkimseden de en küçük bir beklentimiz kalmasın!...

Efendimiz Hazreti Muhammed'e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz,

Rabbimiz!...