Günün Sözü

AYNELHAYAT

Well-known member
Aşk, dehadan çok daha nadir. Bunun için bin bir ihtimal bir araya gelecek. Arzda hayatın başlaması gibi bir şey. İnsanın maymundan üremesi gibi bir şey. Ben görmeyeceğim, sen yaşamamış olacaksın.
Ve bütün muhitimiz bakar kör olacak. Ne seni fark edecekler, ne beni. Ben kimseye benzemeyenim. Sen kimseye benzemeyensin.” cemil meriç

AYNELHAYAT

Well-known member
Batılılar geldiklerinde ellerinde incil, bizim elimizde topraklarımız vardı. Bize, gözlerimizi kapayarak dua etmesini öğrettiler. Gözümüzü açtığımızda ise; Bizim elimizde incil, onların elinde topraklarımız vardı.

Kenya Kurucu Devlet Başkanı: Jomo Kenyatta

K

KUBİLAYSAHİN

Misafir
Cevap: gunun sozu

[FONT=arial,sans-serif]BEN HAYATIMA DAHA FAZLA GÜN KATAMAM, AMA GÜNÜME DAHA FAZLA HAYAT KATABİLİRİM! [/FONT][FONT=arial,sans-serif]GÖZ YAŞLARI MERHAMETE DELİLDİR.GÖNÜL,KALP,YÜREK YANMADIKÇA GÖZ YAŞARMAZ. ÖZ AĞLAMADIKÇA, GÖZ DE AĞLAMAZMIŞ...(Hz.MEVLANA) [/FONT]

AYNELHAYAT

Well-known member
Evrenin en uzak köşelerini teknolojiyle keşfe çıkan insan ,içindeki evreni keşf etmeyi hiç mi hiç düşünmez ne garip değil mi ?

bu sözü görünce aklıma makına blg dersı veren hocam geldi.
ögrencının bırı makınaya bakarak _hocam ne müthiş bir makına ,ben bunun üstne tanımam demişti.
hocamız ise sen hiç kendine bakmadın mı dedı ; hangı makına kendi içimizdeki organlardan daha mükemmel olabılır ki ..