Günün Sözü

NeCoLaS

Member
Her nakıs şahsın kâmil tarafları da vardır. Sen "Her şeyin iyisini al, kötüsünü terk et" prensibiyle, şahısların ve Selefi Sâlihinin meziyetlerini al ve onlarla iftihar et.

Necdet İçel

tamasker1

Active member
Sözüm Sözden Anlayana, Gözüm Gözden Anlayana, Elim Elden Anlayana, Kılıcım Kılıçtan Anlayana ve Sevgim SEVGİMDEN Anlayana Ebeden Hediye Olsun. M.IIII.M

NeCoLaS

Member
Şahsı ölçü olan Zât'ın (sav) dışında, bütün şahıslar kusurlardan hâli değildir. Şahıslarla uğraşanlar, kusurlarla uğraşan insanlardır. Kusurları göre göre bir gün kendisinin de kusurlarla dopdolu olduğundan farkına varacaktır.

LEVLAK

Well-known member
Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesi.

J. D. Salinger

LEVLAK

Well-known member
Aşk benim için bir çaba, bir ödün, sürmenaj. Yalnız, Allahı sevmek öyle zor gelmiyor. Çünkü Allahı sevmek demek, ortaya çıkmak, gitmek, gelmek, dinlenmek, ve tüm bu işleri yaparken Allahın üstümüzdeki sevgisini duymak demek.

Rainer Maria Rilke

nurul reþha

Well-known member
«Bu zamanın bir hastalığı daha var o da benlik, enaniyet, hodfuruşluk, hayatını güzelce medeniyet fantaziyesiyle geçirmek iştahı, tiryakilik gibi hastalıklardır. Risale-i Nur’un Kur’ân’dan aldığı dersin en birinci esası benlik, enaniyet, hodfuruşluğu terk etmek lüzumudur.» (Emirdağ Lâhikası-ll sh: 245)

NeCoLaS

Member
Öteden beri bütün küfür
dünyası, cerbeze denen alçak bir silahla, şahısları çürütmekte,
şahısların temsil ettiği davayı çürütme yoluna gitmişlerdir. Sen şahsı
ön plana sürerse, çürüyen şahısla beraber, kudsi dava ve hakikatlerde
(onlarn nazarında) çürütülmüş olur.

memluk

Hatim Sorumlusu
Güzeli güzel yapan edeptir edep güzeli sevmeye sebeptir...
Allah bizleri edebden ayırmasın
Sevgimi Şu Üç Sevdiğimde Buldum;
Allahta, Peygamberde ve Mümin Kardeşlerimde.M.IIII.M
inş bunları bilenlerden ve bulanlardan oluruz.
Zihin 'FUKARA' Olunca , Fikir de 'UKALA' Olurmuş...!

Zihin 'FUKARA' Olunca , Fikir de 'UKALA' Olurmuş...!
bu sözü nefsime hediye ettim :030: