Senden Sonra Kim Acaba?

Tarihci

Marmara Tarih
Cevap: Benden Sonra Kim Yazar

sık kullanılanlar kurtmarmaz, home page yapman lazım ;)

hayırlı görevler inşallah Allah yardımcınız olsun..

nurhadimi

üye Sorumlusu

Amin. Amin.Amin.. Tarihci abi müsait olduğum vakitlerde mutlaka buradayım.. :)

ya kim yazacak

ben yazayım mı

benden sonra kim yazsın siz yazabilir misiniz hocam

Gül-i İkra

Well-known member

estağfirullah kardeşim ben hoca mevkisine ahh gelebilsem ama kırk fırın ekmek yemem gerekiyor ):

ben yazdım tarihci abi benden sonra yazsın ne yapalım...

efe43

Well-known member

allahümme salliala seyyidina muhammed.
ben yazdım ama nurhadimi araya girebilir
beklemesin yazsın biri banada dua etsin........

Garib

Well-known member

3472.jpg
ben geldimmmmm cok sor oldu gelmek nesse efe abi ettim bile Allah ne muradın varsa hayırlı olanı versin :D

Gül-i İkra

Well-known member

Allah'ım tevhid.gen.tr forum üyesindeki tüm kardeşlerimi affet.. Bağışla.. Cennetinle müjdele.. Sen kardeşlerimi hizmet dairesinden ayırma.. Büyük Allah'ım sen çok yücesin... Bize merhamet et.. Peygamber efendimizin şefaatiyle güldür yüzümüzü.. Forumdaki tüm kardeşlerimi sev ve her iki cihanda mutlu eyle.. Amin..

sıradaki kardeşim kelime-i tevhid getirerek yazabilirmi..

Gül-i İkra

Well-known member

(Amin)
Allah’ım, Muhammed ve âline salat eyle ve bize, kıyamet gününe kadar onu oruç tutanların, onda sana ibadet edenlerin tümüne vereceğin sevap kadar sevap yaz.

Allah’ım, mü’minler için bayram ve sevinç günü, İslam ümmeti için toplanma, bir araya gelme günü kıldığın bu iftar günümüzde, işlediğimiz tüm günahlardan, geçmişteki tüm kötü işlerimizden, gönlümüzden geçen tüm kötü düşüncelerden, tekrar günaha dönme düşüncesi olmayan, bir daha hata yapmamaya azmeden biri olarak, şek ve şüpheden arınmış, halis bir tövbeyle tövbe edip sana yöneliyoruz. Bu tövbeyi bizden kabul buyur; bizden razı ol ve bizi bu hal üzre sabit kıl.

Allah’ım, içimizde cehennem azabına karşı öyle bir korku, cennet sevabına karşı öyle bir özlem meydana getir ki, tüm varlığımızla ibadetin tadını, günahın üzüntüsünü duyalım. Katında bizi, sevgini kazanan, itaate dönüşlerini kabul buyurduğun tövbe edenlerden kıl, ey adillerin adili.

Allah’ım, babalarımızı, annelerimizi ve şimdiye kadar gelip geçen, kıyamete kadar gelecek olan tüm dindaşlarımızı bağışla.

Allah’ım, mukarreb meleklerine salat ettiğin gibi peygamberimiz Muhammed ve âline salat eyle. Mürsel peygamberlere salat ettiğin gibi ona ve âline salat eyle. Salih kullarına salat ettiğin gibi ona ve âline salat eyle. Onların hepsine ettiğin salattan üstün bir salatla ona ve âline salat eyle. Öyle bir salat ki, bereketi bizi kuşatsın, faydası bize ulaşsın ve sayesinde duamız kabul olsun. Hiç kuşkusuz, sen, kapısına gelinen en kerim, kendisine güvenilen en yeterli ve ihsanı dilenilen en cömert zatsın; ve sen her şeye kadirsin.

(Subhane rabbike rabbil izzeti amma yesifun veselamun alel murselin vel hamdülillahi rabbil alemin el fatiha)Amin..

Benden sonra yazacak kardeşim Ramazan ayı ile ilgili hadis-i Şerif yazabilir mi.Allah razı olsun

FaKiR

Meþveret Bþk.

- Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur.
(Müslim, Sıyam 2, (1079))

- Kim Ramazan orucunu tutar ve ona Şevval ayından altı gün ilave ederse, sanki yıl orucu tutmuş olur.
(Tirmizi, Savm 53, (759); Ebu Davud, Savm 58, (2432))

- Oruç perdedir. Biriniz birgün oruç tutacak olursa kötü söz sarfetmesin, bağırıp çağırmasın. Birisi kendisine yakışıksız laf edecek veya kavga edecek olursa "ben oruçluyum!" desin (ve ona bulaşmasın)
(Müslim, Sıyam 164, (1161))

- Cennette Reyyan denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer. Oruçlular girdiler mi artık kapanır, kimse oradan giremez." (Tirmizi"nin rivayetinde şu ziyade var: "Oraya kim girerse ebediyyen susamaz.)
(Tirmizi, Savm 5)

benden sonrada GUL IKRA yazsin, banada bi guzel dua etsin:)