Senden Sonra Kim Acaba?

mihrimah

Well-known member
Cevap: Benden Sonra Kim Yazar

Evet İslâmiyet gibi bir âlî tarikatım, acz ve fakrı Allah'a karşı bilmek gibi bir meşrebim, Seyyidi'l-Mürselîn gibi bir rehberim, Kur'ân-ı Azîmüşşân gibi bir mürşidim, bir dakikada mertebe-i velâyete erişmek gibi ulvî bir netice almak mümkün olan askerlik gibi bir mesleğim var.
(Sh: B-15)
Üstadım bana ve dinleyen her zevil akla, tarikat zamanı değil, imanı kurtarmak zamanıdır, beş vakit namazını hakkıyla edâ et, namazın nihayetindeki tesbihleri yap, ittiba'-ı sünnet et, yedi kebâiri işleme dersini vermiştir. Ben gerek bu derse, gerek Risaletü'n-Nur ile verilen derslere, Kur'an'dan istinbat buyurarak gösterdiği hakîkatlere karşı Allah'ın tevfikiyle can ü dilden belî dedim, tasdik ettim ve bana böylece hakikat dersini veren bu zâta da ömrümde ilk defa olarak Üstad dedim. Hatâ etmedim, isabet ettim.
Hulûsi

barla lahikasından

Allah razı olsun sultanım sizi burada görmek çok güzel...

Gül-i İkra

Well-known member

Bismillahirrahmanirrahim...

ivn_hand_with_key.jpg

Layemut değilsin..
Başıboş Değilsin..
Bir Vazifen Var..
Gururu Bırak..
Seni Yaradanı Düşün..
Kabre Gireceğini Bil..
Öyle Hazırlan..
(Bedizzaman Said Nursi)

Üstadımın bir sözü ile ben yazmak istedim.. :) benden sonra yazacak olan Tarihci abi Şualardan bir bölüm yazabilir mi?

Tarihci

Marmara Tarih

sonuncu ben olurum biliyorum sevilmiyorum ve nerden geldi bu uşak diyorsunuz benim adıma...

yahu neden böyle düşünüyorsun, bizim düşündüklerimizi bırak da biz düşünelim :) Allah için seni ve burdaki diğer kardeşlerimizi seviyoruz.. lütfen sui zann etmeyelim.. mesela beni sevmeyen ölsün deyin :p

Tarihci

Marmara Tarih

ben de seni Allah için çok seviyorum, diğer kardeşlerimi de aynen öyle.. gidip netteki nefse hitab eden binlerce malayani işle uğraşmıyorlar da burda Allah için bizimle birlikte bulunuyorlar.. Allah hepinizden razı olsun..

nurhadimi

üye Sorumlusu

eeee kim yazacak ????????

maşaallah muhabbet fedaileri muhabbeti artırmışsınız ALLAH daim etsin

bende n sonra muhabbeti bol biri yazsın

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ

Canim kurban yoluna,Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed...

Nurum bazen birseyler durtuyor bak su konuya diye bakiyorum en son yazan sensin :)

ebrar yazsin benden sonra birde temel fikrasi isterim ama :p

ebrar172

Well-known member

siz dersinizde ebrar yazmazmı ? mübarek Ahsen...:)

temel fıkralarını bilmeyen kalmadı ki...ne anlatayım...kuzenimin başından geçen bir hadiseyi anlatayım olurmu ?...:p:p

şimdi benim kuzen cumaya gidiyor...cumayı kılıyorlar.yanındaki adam uyuyakalıyor...kuzen ne yapsın yazık diyor bari uyandırayım...adamı başlıyor dürtmeye...ilk bir kaç dürtüşte adam bakmıyor...heralde adam sıkışıklıktan oluyor zannediyor neyse...kuzen sonunda öyle bir dürtüyorki adam sinirli bir şekilde bir dönüyor yüzünü...bizim kuzen şokkkk...meğerse adamcağız uyumuyor...tek gözü yok...tabi yüzünü dönünce kuzen mosmor...adam soruyor ne var kardeşim ne istiyorsun...bizimki diyor ki ....abi saat kaç.....:D:D:D:D

gerçek bir olaydır çalmayınız tüm hakkı gizlidir....:p:p

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ

oyyyy ebrar tek gozlu haaa :D:D:D Allahda seni guldursun zaten sinirden catliyordum bu iyi geldi Allah razi olsun