Senden Sonra Kim Acaba?

mihrimah

Well-known member
Cevap: Benden Sonra Kim Yazar

Zeyhak gelmedi kabul edersen nurum ben geldim:eek:

benden sonra gelecek kardesim tum hasta olanlara dua etsin insallah
hoşgeldin abla bende seni bekliyodum inan...
Geçmiş olsun yazını okudum bugün Ya Şafi özledim senisen demirbaşsın inş. sitede gözler arıyor :)
her zaman dualarımdasın inş. selam ve dua ile..

NuruAhsen

Sonsuz Temâþâ

Allah razi olsun mihrimahim bende cok ozledim seni sizleri sitemi dayanamadim geldim :) suan dayanabildigim kadar burdayim insaAllah

benden sonra sitede olan bir kardesim gelsin gonlunden ne geciyorsa onuda getirsin :)

ebrar172

Well-known member

Allah razi olsun mihrimahim bende cok ozledim seni sizleri sitemi dayanamadim geldim :) suan dayanabildigim kadar burdayim insaAllah

benden sonra sitede olan bir kardesim gelsin gonlunden ne geciyorsa onuda getirsin :)

ben geldim o zaman...:)

gönlümden çok şey geçiyor ....ama dua getireyim ve bu ramazan bereketi içinde geçen günlerimizde Rabbim herkesi özlem çektiği insanlarla, canlarla kavuştursun diyeyim...

Tarihci

Marmara Tarih

İnsan, ipi boğazına dolanıp yeryüzünde otlamaya bırakılmış başıboş bir varlık değildir. diyor üstadımız, en favori sözlerimden birisidir..

benden sonra HAFIZ yazsın..

ýþýkk

Well-known member

ben yazsam :(
çok özledim sizleri uzaktaydım ama yakınınızdaydım çünkü hep dualarımdaydınız:)
benden sonra dualarımda en çok aklımda olan yazsın

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

ben yazsam :(
çok özledim sizleri uzaktaydım ama yakınınızdaydım çünkü hep dualarımdaydınız:)
benden sonra dualarımda en çok aklımda olan yazsın

Dualarınızda en cok olduğumu sanmam ama sizi burada gördüğüme en cok sevinenlerden olduğumu söliyebilirim...

Benden sonrada Arif abi yazsa :)

ARİF

Well-known member

Siz hem birbirinizi teselli hem kuvve-i mâneviyeyi takviye, hem tatlı sohbetle müzakere-i ilmiye, hem Nurların yazması ve mütalâalarıyla bu geçici zahmetin noktasını siler rahmet yapmaya, bu fâni saatleri bâki saatlere çevirmeye muvaffak olursunuz inşallah. 13. şua (hep beraber olalım inş.)
geç oldu ama kusura bakmayın artık benden sonrada mihrimah yazsın...

ýþýkk

Well-known member

Dualarınızda en cok olduğumu sanmam ama sizi burada gördüğüme en cok sevinenlerden olduğumu söliyebilirim...

Benden sonrada Arif abi yazsa :)
rabbim ebeden razı olsun bende aranızda olmaktan o kadar mutluyum ki sitenin kurucularından olarak en çok akılda kalanlardan olduğunuza emin olabilirsiniz
mihrimah yazmamış ben yazayım benden sonra yazsın:cool:

efe43

Well-known member

gönlü en güzel demişsiniz ama nasibinize biz denk geldik...benden sonrada nurhadimi yazsın ...

nurhadimi

üye Sorumlusu

ALLAH razı olsun muhabbet çok güzel evet geldik ve yazdık inşaallah

hımmm benden sonra ramazan risalesinden bir bölümü paylaşmak isteyen biri yazsın;)

Gül-i İkra

Well-known member

Allah razı olsun :)

Mün'im-i Hakikî(hakiki nimetlenderici), o esbabdan hadsiz derecede, o nimet vasıtasıyla şükre lâyıktır. İşte Ona teşekkür etmek, o nimetleri doğrudan doğruya Ondan bilmek, o nimetlerin kıymetini takdir etmek ve o nimetlere kendi ihtiyacını hissetmekle olur.
İşte, Ramazan-ı Şerifteki oruç, hakikî ve hâlis, azametli ve umumî bir şükrün anahtarıdır. Çünkü, sair vakitlerde mecburiyet tahtında olmayan insanların çoğu, hakikî açlık hissetmedikleri zaman, çok nimetlerin kıymetini derk edemiyor.

Kuru bir parça ekmek, tok olan adamlara, hususan zengin olsa, ondaki derece-i nimet(nimetin kıymeti) anlaşılmıyor. Halbuki, iftar vaktinde, o kuru ekmek, bir mü'minin nazarında çok kıymettar bir nimet-i İlâhiye olduğuna kuvve-i zâikası(tad alma duyusu) şehadet eder. Padişahtan tâ en fukaraya kadar herkes, Ramazan-ı Şerifte o nimetlerin kıymetlerini anlamakla bir şükr-ü mânevîye mazhar olur.

Benden sonra yazacak olan kardeşimiz Lahikalardan bir bölüm yazabilir mi?

nurhadimi

üye Sorumlusu

Evet İslâmiyet gibi bir âlî tarikatım, acz ve fakrı Allah'a karşı bilmek gibi bir meşrebim, Seyyidi'l-Mürselîn gibi bir rehberim, Kur'ân-ı Azîmüşşân gibi bir mürşidim, bir dakikada mertebe-i velâyete erişmek gibi ulvî bir netice almak mümkün olan askerlik gibi bir mesleğim var.
(Sh: B-15)
Üstadım bana ve dinleyen her zevil akla, tarikat zamanı değil, imanı kurtarmak zamanıdır, beş vakit namazını hakkıyla edâ et, namazın nihayetindeki tesbihleri yap, ittiba'-ı sünnet et, yedi kebâiri işleme dersini vermiştir. Ben gerek bu derse, gerek Risaletü'n-Nur ile verilen derslere, Kur'an'dan istinbat buyurarak gösterdiği hakîkatlere karşı Allah'ın tevfikiyle can ü dilden belî dedim, tasdik ettim ve bana böylece hakikat dersini veren bu zâta da ömrümde ilk defa olarak Üstad dedim. Hatâ etmedim, isabet ettim.
Hulûsi

barla lahikasından