Chavez İsrail elçiliğini sınır dışı ediyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SeYeLaN

Well-known member
bak kardeş benim gibi fıtratı tartışmaya yatkın insanlara boş bir mesaj bile yollasan tarışmaya sebebtir...:)
en iyisi hiç yazma
hasbinAllah ıda yazmana gerek yokdu Allah muhakka ki işitir ve görür..
yazıya dökme yani dökersen işte tartışmak istediğini anlarım..
yarın sınavım var ama ben beklerim yani

SeYeLaN

Well-known member
çok güzel anlatmışsın ama bende inanırmısın daha 2saat önce 1960 dan günümüzze diye belgeseli bitirdim 9saat sürdü...sınav arası iyiy gitti...
ama arada daha çok olay atladın ...ve günümüzdede atlıyorsun...
benim klasik tek sorum vardırr..
akp İSLAM adına ne yaptı..
yapcakları yada yapamadıkları değil yaptıkları ne..çok sordum çok kişiye ama bulamadılar...sustular..
eski hacali yeniyi hala etkiliyor...belli...
bediüzzaman dedi ya:Allahumme ecirna min şerri siyaset diye..
bence uyy...yoksa gittikçe siyasete girion..boşu boşuna..
siyasette anlatılmaz bir zevk vardır..kendi içişlerini unutursun diyor...

bence hiç bulaşma ama yok yapacam dersen yeni konu aç ora gelelim.bu konu başlığından kaydıda...

hacali

Well-known member
ufkun açılmıştır o zaman... benim anlatmama gerek yok orda herşey var. kimin ne davası uğruna mücadele ettği. dava adamı davasına ihanet etmez.

hacali

Well-known member
kardeş sağol ben almayayım o zevkten. düya zevkinin yerine ebedi lezzetleri tercih ederim. kimin ne yaptığını zaman gösteriyor. az sabret. bir ağacı düşün tek beden olunca kolay kesilir, ama dallanıp budaklanınca bu birazdaha zor olur.
o ağaçki her dalında meyveleri var. meyveden yiyen bilir onun tadını. bilmeyene nasıl anlatabilirizki ne kadar tatlı olduğunu. o hala bu ağaç neden dallanıp budaklanmış onu düşünüyor. meyvenin tadına bakmayı aklına getiremiyor malesef.

SeYeLaN

Well-known member
kardeş sağol ben almayayım o zevkten. düya zevkinin yerine ebedi lezzetleri tercih ederim. kimin ne yaptığını zaman gösteriyor. az sabret. bir ağacı düşün tek beden olunca kolay kesilir, ama dallanıp budaklanınca bu birazdaha zor olur.
o ağaçki her dalında meyveleri var. meyveden yiyen bilir onun tadını. bilmeyene nasıl anlatabilirizki ne kadar tatlı olduğunu. o hala bu ağaç neden dallanıp budaklanmış onu düşünüyor. meyvenin tadına bakmayı aklına getiremiyor malesef.
o meyvayı yedim ben çok tatlı...
şimdi yanlız başıma yopluyorum o meyvayı...cemaatçi yada nurcu değililm derken bir cemaate bağlı olmadığımı anlatmak istedim..
kimin ne yaptığını zaman gösterir derkende işte haklı olduğun nokta...
zaman ne büyük çare...ama bazen zaman geçer de bizde boşa yaşamış olursak boşuna güvenirsek...işte o sebebten destekleyin amaaa sözlü yazılı değil...içinizden...savunmayın insanları(siyasetçileri)veya yermeyin..

hacali

Well-known member
o zaman o yemişin hakkını verde. bu işlere bulaşma. senin uşak dediğini bir başkası kurtarıcı görebilir. görmüş olabilir. ve bu onun fikirlerinin değişmesine neden olmuyor. bunu söylemen sana dost değil hasım kazandırır. nasıl zaman onların gerçek yüzünü ortaya çıkardı. bunlarında çıkarır.eğer haklıysan sende bırak zamana . bize düşen karışmamak. sende karışmamaya gayret et. yarın sınavın varsa yat uyu dinlen. ben uyumayı tercih ediyorum. bu hamur çok su götürür. zamana yazık

SeYeLaN

Well-known member
o zaman o yemişin hakkını verde. bu işlere bulaşma. senin uşak dediğini bir başkası kurtarıcı görebilir. görmüş olabilir. ve bu onun fikirlerinin değişmesine neden olmuyor. bunu söylemen sana dost değil hasım kazandırır. nasıl zaman onların gerçek yüzünü ortaya çıkardı. bunlarında çıkarır.eğer haklıysan sende bırak zamana . bize düşen karışmamak. sende karışmamaya gayret et. yarın sınavın varsa yat uyu dinlen. ben uyumayı tercih ediyorum. bu hamur çok su götürür. zamana yazık
aileden geliyor bu bulaşıyorum ister istemez...
muhakkak ki birsi için uşak olan bir diğeri için kurtarıcı olacak..
işte ben şunu düşünüyoruö neden fikirlerinin değişmesine neden olmuyor...ben baya islam adına hatasını buluyorum ama başkası islam adına yararını söyleyemiyor..benim zamana ihtiyacım yok gerçek yüzlerinin ortaya çıkması için zamana...
siyasetçi dedinmi kesin iki yüzlü ve yalancı olacaktır...ve ben ikiyüzlü ve yalancıları savunmam(oy versem bile(vermedim ama kimseye)savunmam)

Yeltegiyan

Elfidam
sınırlar gene aşılmış konuyu kilitliyorum... kardeşler bu konuda yeterince uyarı yapıldı..... lütfen üslubunuza hakim olun.... tatsızlaştırmayalım oratamı... bu gibi tartışmalar devam ederse konular kaldırılmak zorunda kalınır ve kişiler cezalandırılır....lütfen....

TaLHa

Nur-u Aynım
Yönetici

havlamasını bilmeyen köpek sürüye kurt getirirmiş
yazmaya devam..
beni yazmaya teşvik ediyon...sürüne karşı...:036::036:

Kardeş sanırım kendinizi ifade edebilmek için yazmaya ihtiyac duyuyorsunuz. Ancak yazdığınız mesajlara bundan sonra dikkat etmenizi önemle rica ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...