Chavez İsrail elçiliğini sınır dışı ediyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Satuk Buðra Han

Well-known member
hmm konuya müdahil olmak cvp vermek istedigim yerler olmuyor degil ama vermemde uygun degil cünkü her dogru heryerde sölenmez şimdi ordan baktıgınızda gördügünüzden cok farklı işleyen bi sistem var bu ülkede bence tartışmayın zamanı geldiginde görücez hep birlikte
bu arada cok iyi araştırın çalık grubuna basın parayı alın diyen kişi kim
akp ile alakası yok çalık grubu kimlere yakınlıgıyla bilinir cemaat olara dicem sadece iyi bir cemaattir sevdigimiz bir cemaattir
bu ülke öle bi yerki burda ak görünen kara kara görünende ak olur bazen yada cogu zaman iyi araştırın bide cürüksüz ceviz olmaz akp içindede olacaktır seksen sene bu ülkeyi satanlardan daha iyi oldugu kesin inş zamanı geldiginde hep birlite görücez Allah herkesden daha iyi bilendir ve bu ülkeye gercekten faydalı olacak olanları yolunu acsın şer odaklarınıda yok etsin inş
bu konuyu tartışarak bitiremessiniz sanıyorum herkes fikirleri konusunda belli olgunluk içindedir kimse fikrinden vazgecmez konu uzar durur ben oyumu akp verdim ve yine vericem yarın bi başkası cıkar ülke menfaatine daha uygun görürsem ona veririm ama şu mevcud sistemde ülkem adına daha faydalı gördügüm bir siyesi parti yok akp dışında
bu benim düşüncem benim gibi düşünmeyenlerede Peygamber efendimizin s.a.v sözüyle cvp vermek istiyorum sizin inancınız size benim ki bana herkes inancında özgürdür saygılar..

Ruh

Well-known member
Allah Allah bu Çalık grubunun Ak Parti'den once ismini bile sayılı kisiler biliyordu..
Simdi Koc kadar unlu oldu.. Nerden geliyor bu degirmenin suyu...

Hem hangi hukumet Ak Parti kadar satmıs savmıs.. Bir ornek gosterin..
Ama gelisiyoruz. Para lazım...

İnsanların gozunu doyuran tek sey dini inancları...
Oda var mı Allah bilir. Allah ibadetlerini kabul etsin...

Bi turban sorunu bile sadece sorun iken Ak Parti ile BUYUK SORUN haline geldi..
Oyle ki okullarda ogretmen derse turbanlı girince kendi sorumluyken Ak Parti doneminde idareci de sorumlu hale geldi...

Ogretmenin sırtı yere gelmez devlet memuru..
Ya isciler..
Sosyal Guvenlik yasası cıkardı...
18-30 yas arası iscilerin SSK primlerini devlet odeyecek dedi.. 30 dan sonra isveren..
Ben isveren olsam 30 yasına kadar calıstırır sonra isten cıkarırım. 18-19 yasında yeni isciler alırım. Nasıl olsa devlet oduyor...
Emeklilik yasını 65 e cıkardılar..
Turkiye'de zaten insanlar 65 yasına kadar zor yasıyor...

Yola devam etsinler.. Ugurlar olsun...

Selam ve dua ile...

SeYeLaN

Well-known member
hmm konuya müdahil olmak cvp vermek istedigim yerler olmuyor degil ama vermemde uygun degil cünkü her dogru heryerde sölenmez şimdi ordan baktıgınızda gördügünüzden cok farklı işleyen bi sistem var bu ülkede bence tartışmayın zamanı geldiginde görücez hep birlikte
bu arada cok iyi araştırın çalık grubuna basın parayı alın diyen kişi kim
akp ile alakası yok çalık grubu kimlere yakınlıgıyla bilinir cemaat olara dicem sadece iyi bir cemaattir sevdigimiz bir cemaattir
bu ülke öle bi yerki burda ak görünen kara kara görünende ak olur bazen yada cogu zaman iyi araştırın bide cürüksüz ceviz olmaz akp içindede olacaktır seksen sene bu ülkeyi satanlardan daha iyi oldugu kesin inş zamanı geldiginde hep birlite görücez Allah herkesden daha iyi bilendir ve bu ülkeye gercekten faydalı olacak olanları yolunu acsın şer odaklarınıda yok etsin inş
bu konuyu tartışarak bitiremessiniz sanıyorum herkes fikirleri konusunda belli olgunluk içindedir kimse fikrinden vazgecmez konu uzar durur ben oyumu akp verdim ve yine vericem yarın bi başkası cıkar ülke menfaatine daha uygun görürsem ona veririm ama şu mevcud sistemde ülkem adına daha faydalı gördügüm bir siyesi parti yok akp dışında
bu benim düşüncem benim gibi düşünmeyenlerede Peygamber efendimizin s.a.v sözüyle cvp vermek istiyorum sizin inancınız size benim ki bana herkes inancında özgürdür saygılar..
seksen sene boyunca satılan miktarı fiyat olarak görmezsiniz bile devlet gözüyle
ancak akp nin sattığı trilyon dolarları buldu
sattığına karşı değiliz ama kime satıyor ya
ayrıca hadi satma olayını geçelim parasal açıyı bırakalım
bu ülke 3 devirde pkk ya çok kayıp verdi
birisi özalın başbakanlığı
ikincisi özalın cumhurbaşkanlığı
üçüncüsüde bu hükümet
Allah için neden bu taviz ya
15 er 15 er şehitler hiç bir fiyata değişilmez
satıkan devlet malına değişilmez
milli gelire değişilmez
çok zenginlğe değişilmez
siyasete,palavraya değişilmez
çalık grubuna doğan grubuna değişilmez
bu ne taviz ya
benliğimizi yitirdik
kişikiğimizi
gururumuzu
ya şune ne demeli başımıza çuval bile geçirdiler
ama haklsınız zengin oluyoruz değilmi:mad:

Tarihci

Marmara Tarih
koçla sabancıya sağcı diyemeyiz doğru, ama solcu da diyemeyiz.. onların batınlarında ne olduklarını kimse bilmiyor..

şimdi yazdılan her şeye cevap yazmak var ama gereksiz derdanın hatırlattığı gibi: sizin inancınız size benimki bana..

Çalıkın adı bile yokmuşş.. yahu hadra yapma Allah aşkına.. işte bak senin böyle demen bile benim elimi güçlendiriyor burda.. Sen medyası olmayanları tanımamışsın çünkü rakipleri tanıtmamış.. Medya kimin elindeyse sen onu tanımışsın hep.. Bu hükümet zamanında ise alternatif gruplar medyaya el atabilmiş.. eskiden kolaysa doğan grubunun izni olmadan onları karşına alarak tv kursaydın gazte çıkarsaydın.. medya savaşıyla sana çamur atarlar kendini mahkemelrde bulurdun.. .. adamlar kendi reklamlarını propagandalarını yapmak dururken kendilerini sürekli gündemde tutmak dururken neden çalığı veya diğer büyükleri gündeme getirsinler.. işte bu hükümet zamanında bunlar değişiyor ve değişecek.. medya tek elde olmayacak.. insanlar bu ülkede sadece koç ve sabancı gruplarının olmadığını bilecekler..

seyelan çok güzel yere parmak basmışş.. bu ülke ne zaman iyiye gitse pkk azmıştır.. bunu körler bile görebilirler.. özal zamanında azdırıldığı gibi bu hükümet zamanında da azdırılmıştır.. burdan bir mantık doğrusu çıkıyor.. özal da erdoğan da bu ülke için iyi şeyler yapıyorlar.. ki terör onların zamanında azdırtırılıyor..

neyse iki hafta kadar burda olmayacağım..

Son kelam, Baki Selam...

SeYeLaN

Well-known member
hocam
azdıranlar dış güçler değldir
bu bizim elemanlardır
yasaları yumuşatmaktır
93 de beslediğimiz barzani talabani dir
şimdi ayakalrına adam yolladığımız barzanidir
yani tayyiptir
özaldır
körmüsünüz be kardeşler ya!
yani bu oalylardan nasıl tayyip ve özalın iyiye gittiğini çıkartabiliyorsun alayamadım
en ii şu söz anlatır senin bu durumunu
alakaya maydonoz
dam üstünde saksıhan gel bize bazı bazı

Satuk Buðra Han

Well-known member
seksen sene boyunca satılan miktarı fiyat olarak görmezsiniz bile devlet gözüyle
ancak akp nin sattığı trilyon dolarları buldu
sattığına karşı değiliz ama kime satıyor ya
ayrıca hadi satma olayını geçelim parasal açıyı bırakalım
bu ülke 3 devirde pkk ya çok kayıp verdi
birisi özalın başbakanlığı
ikincisi özalın cumhurbaşkanlığı
üçüncüsüde bu hükümet
Allah için neden bu taviz ya
15 er 15 er şehitler hiç bir fiyata değişilmez
satıkan devlet malına değişilmez
milli gelire değişilmez
çok zenginlğe değişilmez
siyasete,palavraya değişilmez
çalık grubuna doğan grubuna değişilmez
bu ne taviz ya
benliğimizi yitirdik
kişikiğimizi
gururumuzu
ya şune ne demeli başımıza çuval bile geçirdiler
ama haklsınız zengin oluyoruz değilmi:mad:

neden saydıgın üç dönemde pkk saldırıyı sıklaştırdı sen hala cözemedinmi kardeşim
özal ve tayyip demekki onların safında degildi onun için savaşmaya gerek duydular sen yıllardır bu ülkeyi perde arkasından yönetenleri göremediysen ne diyebilirim ki sana

Ruh

Well-known member
:011: Neymis bu AK Parti...

İnsanlara balık tutmayı veya mısır yetistirmeyi bilincli olarak oğretmeyip kendilerine muhtac bıraktılar, umarım bu yanlısın herkes farkına cabuk varır.

SeYeLaN

Well-known member
neden saydıgın üç dönemde pkk saldırıyı sıklaştırdı sen hala cözemedinmi kardeşim
özal ve tayyip demekki onların safında degildi onun için savaşmaya gerek duydular sen yıllardır bu ülkeyi perde arkasından yönetenleri göremediysen ne diyebilirim ki sana
acaba bu saldırının artışı düşmen olduklarındanmı
yoksa taviz verilmesinden mi
özal dönemi siyasetini biliyormusun.....
barzani ve talabaniye ne taviz verdiğimizi biliyormusun..
litfen soruma cevap ver snra cevap vereyim sana...
cevabını bekliyorum

Satuk Buðra Han

Well-known member
senin hatan bu pkk yı barzani ve talabaniyle sınırlandırman
talabani ve barzani bu günün kuklası yarınında kurbanları daha yukarıyı görmeye calış bin bir başlı bir ejderhadan bahsediyoruz
barzani ve talabaniyi günahım kadar sevmem bunuda belirteyim cok acık yazamıyorum umarın anlarsın

SeYeLaN

Well-known member
bu yukarıdakiler bellidir
amerika...
israil...
ancak türkiye de bu ülke ile iyi geçinen hükümetleri sayayımmı
ismet inönü
adnan menderes
süleyman demirel
turgut özal
R.T.Erdoğan
bunlardan sadece ismet solcu idi
menderes: amerikanın kabul ettiği büyük ortadoğu projesini bir ropartajda 1957 yılında kabul ettiğini söyledi
süleyman demirel:süyonizm toplantılarına katıldığıyla bilinir
turgut özal :amerikan karşıtı politika gütti gibi göründü ama kapitalizmi türkiyeye soktu
c.b.turgut özal:barzani ve talabaniyi saddama karşı korudu kırmızı pasaportları verdi
türkiye de 200000peşmerge besledi..kuzey ıraka karakollar yaptı sonra barzani orada pkk besledi
tayyip:büyük orta doğu projesinin eşbaşkanlarından birisi olduğunu azıyla söyledi
bop..un öngördüğü bir sistemde islam coğrafyasında 22devletin sınırlarının değişmesidir
abd dışişleri bakanı race nin ağzından çıkmıştır
yani kuklalığı bizimkilerde yapıyor......

SeYeLaN

Well-known member
bu yukarıdakiler bellidir
amerika...
israil...
ancak türkiye de bu ülke ile iyi geçinen hükümetleri sayayımmı
ismet inönü
adnan menderes
süleyman demirel
turgut özal
R.T.Erdoğan
bunlardan sadece ismet solcu idi
menderes: amerikanın kabul ettiği büyük ortadoğu projesini bir ropartajda 1957 yılında kabul ettiğini söyledi
süleyman demirel:süyonizm toplantılarına katıldığıyla bilinir
turgut özal :amerikan karşıtı politika gütti gibi göründü ama kapitalizmi türkiyeye soktu
c.b.turgut özal:barzani ve talabaniyi saddama karşı korudu kırmızı pasaportları verdi
türkiye de 200000peşmerge besledi..kuzey ıraka karakollar yaptı sonra barzani orada pkk besledi
tayyip:büyük orta doğu projesinin eşbaşkanlarından birisi olduğunu azıyla söyledi
bop..un öngördüğü bir sistemde islam coğrafyasında 22devletin sınırlarının değişmesidir
abd dışişleri bakanı race nin ağzından çıkmıştır
yani kuklalığı bizimkilerde yapıyor......

Satuk Buðra Han

Well-known member
yok okadar basit degil
yazıyorum siliyorum yazıyorum siliyorum burda yazmak dogru degil bazı şeyleri bana bir daha bu konuda bişe sorma her dogru heryerde sölenmez diye baştan belirtmiştim sölediklerine verilecek cvp var ama vermemem daha dogru stratejik hedefe hedef gösterilerek varılmaz bunun için farklı bi yol izlemek gerekir yine diyer yazımda belirtmiştim zamanı geldiginde göreceksiniz az sabredin inş

SeYeLaN

Well-known member
inşAllah dediğiniz gibi çıkar
sağcı kapasite kullanılmıyodur inşAllah
ama bişeyleri belirtmelisiniz ki bişey anlatabilelim....
ben körler çarşısında ayna satmayacağım artık;)
hayırlı sabahlar

ebrar172

Well-known member
hocam
azdıranlar dış güçler değldir
bu bizim elemanlardır
yasaları yumuşatmaktır
93 de beslediğimiz barzani talabani dir
şimdi ayakalrına adam yolladığımız barzanidir
yani tayyiptir
özaldır
körmüsünüz be kardeşler ya!
yani bu oalylardan nasıl tayyip ve özalın iyiye gittiğini çıkartabiliyorsun alayamadım
en ii şu söz anlatır senin bu durumunu
alakaya maydonoz
dam üstünde saksıhan gel bize bazı bazı

evet bizim elemanlardır doğru fakat siz yanlış adreslerdesiniz...
adres artık aşikar bunu görmek için göze bile gerek yok neredeyse...

SeYeLaN

Well-known member
benim doğrularımı siz kabul etmezsiniz sizin doğrularınızı ben...
aşikar olan adresi görememene üzüldüm...

ebrar172

Well-known member
benim doğrularımı siz kabul etmezsiniz sizin doğrularınızı ben...
aşikar olan adresi görememene üzüldüm...

Amenna...
fakat doğrular güzellik kavramı gibi göreceli değildir..
tek bir doğru vardır...
fakat doğruya ulaşmak zaman mevhumuna bağlıdır...

benim için üzülmüşsünüz...kalb kalbe karşıdır...
benimde üzüntüm doğru bildiklerinde insanların diretmesi...
ve araştırmayı bırakıp benim doğrum sizin doğrunuz diye ikilemlere girilmesi...
doğru tektir ve şuanda herşey ayan beyan ortadadır..
isteyen görür...isteyen kafasını çevirir...
özgür irade meselesi...selamlar...

SeYeLaN

Well-known member
siyasetde şeyten melek
melekde şeytan gözükürmüşş.
o yüzden hangimizinki doğru veya yanlış bilemeyiz
ortada ne dolapların döndüğünü bilemeyiz
ama sen biliyorsan bilmem
benimki sadece kanı ve bazı yaptıkları
anadolu imamhatiplerin kaoanması gibi bir çok vakası...

ebrar172

Well-known member
siyasetde şeyten melek
melekde şeytan gözükürmüşş.
o yüzden hangimizinki doğru veya yanlış bilemeyiz
ortada ne dolapların döndüğünü bilemeyiz
ama sen biliyorsan bilmem
benimki sadece kanı ve bazı yaptıkları
anadolu imamhatiplerin kaoanması gibi bir çok vakası...

İmam hatip okullarının kapanmasının kimlerin dönemine denk geldiğini biliyoruz...verdiğiniz adresler yine yanlış çıkıyor üzgünüm..
en iyisi şöyle demek gerçekler ZAMAN'la anlaşılır...
her insanın ve her partinin hataları vardır ve hep olacaktır...
burada hassas nokta şudur..mademki birilerini seçmek zorundayız ve eğer bizler seçme hakkımızı kullanmazsak tam zıddımız olan insanlar başa geçecektir...
o zaman bize en yakın ve hatası günahı en az olanı seçmekle yükümlüyüz...
tutupta bu şöyle yaptı öbürü böyle yaptı dersek...
tam zıddımız olan adam gelir iktidar olur...ve bizler sokağa bile tesettürlü çıkamaz hale geliriz ...bu günümüzü anar ah vah ederiz...
vesselam...

SeYeLaN

Well-known member
Ha AKP, Ha CHP!

Ertuğrul Günay’ın bu sözünü CHP’li biri söyleseydi Vakit, Zaman, Yeni Şafak ve diğer tüm AKP’li basın organları ayağa kalkmaz mıydı? Bunu Önder Sav’ın Hz. Peygamberimiz’e (sav) hakaretinde görmedik mi? Dinimize, kutsallarımıza hakaret AKP’den gelince neden susuyoruz!​
Bağdat bombalanırken, BOP Eşbaşkanı olmakla övünen başbakanın kabinesinin bir üyesi olan Ertuğrul Günay, çarşaf için “Unutulması gereken giyim, Çağdışı”, Kurban ibadeti için “Kesilmeden de olur” dedi. Allah sonumuzu hayr eylesin…

AKP’li Mercan: İran, Türkiye için de bir tehdit

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, İsrail’in Haaretz gazetesine verdiği demeçte, “nükleer bir İran’ın Türkiye için de tehdit olduğunu ve bu ülkeye karşı alınan yaptırım önlemlerinin, ancak etkili uygulandığı takdirde sonuç vereceğini” belirtti.
Mercan, İsrail’in eski Dışişleri Bakanı Natan Şaransky’nin başkanlığını yaptığı Adelson Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nün davetlisi olarak geldiği İsrail’de yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tüm bölgenin nükleer silahlardan arındırılması gereğine inandığını kaydetti. Mercan, “Buna İsrail’in nükleer silahları da dahil mi?” sorusuna, “İsrail’in de kendini tehdit altında hissetmediği zaman nükleer silahlarından vazgeçebileceği” yanıtını verdi.
Murat Mercan, İsrail’in, İran’ın nükleer planları nedeniyle kendini tehdit altında hisseden tek ülke olmadığını ifade ederek, nükleer bir İran’ın Türkiye için de tehlike oluşturduğunu söyledi.
Kaynak: Anadolu Ajansı, Haber Siteleri
Turkish foreign policymaker: Iran poses threat to Turkey - Haaretz - Israel News
AKP'li Mercan: İran, Türkiye için de bir tehdit! - Habervaktim
Yazının Devamı »

Mehmet Ali Şahin: Cüppeliye İçişleri gereğini yapsın!

Haber: Hürriyet İnternet
Başbakan vekili Mehmet Ali Şahin, Fatih Çarşamba’daki gibi cüppeli ve sarıklı dolaşanları vatandaşların uyarması gerektiğini belirterek, “İçişleri de gereğini yapmalı” dedi.
Şahin, şöyle devam etti:
GÖZÜME ÇARPMADI
Kılık kıyafet yasasına göre sadece o cüppeyi ve sarığı kimlerin giyeceği yasada belirlenmiş. Dışarıda o kıyafetle dolaşılmaz, dolaşılmaması lazım. Dolaşan varsa tabii ki gerekli işlemlerin yapılması lazım. Göz yumulursa en azından görevi ihmal etmiş olur. Ama benim zaman zaman Fatih’e gittiğimde, geçenlerde Fevzipaşa Caddesi’nde dolaşmıştım yürüyerek ki Fatih’e Çarşamba’ya çok yakındır. Oralarda bu şekilde dolaşan kimse görmedim. Belki benim gözüme çarpmadı. Kaldı ki insanlarımız bu konuda uyarıldığı takdirde buna uyarlar. Uyarılmaları lazım, ’Bu kılıkta dolaşamazsınız’ diye söylenmesi gerekir. Tabii hakkında işlem yapılabilir, bunlar da rahatsızlık meydana getiriyor ben farkındayım. Eğer sadece buysa yani birtakım insanlar bu ülkedeki kılık kıyafet yasalarına uygun davranmıyorlarsa ve tehdit sadece bundan ibaretse bunu halletmek mümkündür. Asıl tehlike laik cumhuriyeti yıkacak nitelikte bir örgütlenme var mı ve böyle bir örgütlenme var da hükümet buna seyirci kalıyorsa bunu doğrusu bilmek isteriz. Devletin din devleti olmasını sağlamak için hareket edenler varsa tabii ki bu bir tehdittir. Onun üzerine gitmek ve bunları bertaraf etmek gerekir.
AKP’li Dışişleri Bakanlığı: Başörtüsü Yasağı Sürmeli

AKP Hükümeti Dışişleri Bakanlığı’nın Leyla Şahin Davasında Başörtüsü Yasağının Sürmesi Gerektiğine Dair AİHM’e Verdiği Savunma:
Dini tercihini sergilemek kişinin mutlak hakkı değildir. Zira devletin laik yapısı önde gelir ve kamu alanında devlet bitaraf olmak zorundadır.
Başörtüsü köktendinci grupların sembolü haline gelmiş olup onların politik sonuçlar elde etmek için kullandıkları bir vasıtadır.
Böyle bir davranış, yukarıda bahsedilen tipte köktendinci akımların bir parçası olan siyasi bir harekettir ve bu haraket kadın hakları için de bir tehlike oluşturmaktadır.
Başörtüsüne izin vermek, belli bir dini kesime ayrımcılık yapıp, kayırmak anlamına gelir. Bu da toplumda eşitliği bozar.
Olayın olduğu İstanbul Üniversitesi’nde bazı öğrenciler bu başı örtülü grupların yani kökten dincilerin, diğer öğrenciler üzerinde manevi baskı oluşturduğundan şikayet etmişlerdir. Devlet kamu alanında buna izin veremez. Devlet laik düzene sıkı sıkıya bağlıdır ve bu Anayasa ile korunmaktadır.

bu olaylar bakıp görenler için:)
aslında tartışmamam gerek ama neyse
anlatamıyorum birtürlü

ebrar172

Well-known member
yoo neden tartışmayasanız edeb kurallarına uyulduğu sürece tartışmak en insani haldir...
fakat siz beni anlamamakta ısrar ediyorsunuz...evet polemik konusu haberleri buraya yapıştırmışsınız...iyide bu yapıştırdığınız haberlerin bin mislinide diğer partiler için ben yapabilirim...
ben size ne dedim eğer beş parti varsa içlerinde bana en yakın olanı seçerim seçtiğim partinin hiçbir kusuru yok demekmidir bu ? elbetteki hayır...şimdi ben tutupta sol bir partiye oy vermem...sağ partilerde var evet fakat kimse kusura bakmasın ak partiye çamur atanlarıda gördük zamanında...maaşallah bu ülke sol partilerden çekmedi onlardan çektiği kadar...samimiyetsiz , liberal bir kafa yapısıyla hükümet olur olmaz ilk işleri kendilerine oy verenleri sırtından vurmak oldu...
mevcut partiler arasında oy verebileceğim parti ak partidir...oy vermemeyi seçmem asla...oy vermemem demek sol partilerin yolunu açmak demektir...
bunu yapan müslüman sonradan konuşma hakkını kaybetmiştir..
sizin anlamak istemediğinizi tekrar etmekte fayda görüyorum...mevcut partiler arasında bana en yakın olana oy veriririm...selamlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...