En Güzel Dualar...

ASHAB-I BEDR

Well-known member
Cevap: Dua Ufku

23672_383262719757_274832174757_3572114_5484925_n.jpg

Ya Settâr!

Sana karşı olan mahcubiyetim bana yeter.

Başkasının önünde beni mahcup etme!

Beni Sen kaldır ki, kimseler düşürmesin.

Amin..

ASHAB-I BEDR

Well-known member

kainat-efendisi.jpg

İşte ey aciz insan ey fakir beşer!

Dua gibi hazine-i anahtarı ve tükenmez bir kuvvetin medarı olan bir vesileyi elden bırakma.

Ona yapış,
Ala-yi iliyin-i insaniyete çık bir sultan gibi bütün kainatın dualarını kendi duan içine al...

Bediüzzaman

ASHAB-I BEDR

Well-known member

mmmmmmmm.jpg

Ben acizim, Sen Aziz…

Tutmak için değil; tutunmak için uzanıyor ellerim,

İdraktan aciz ruhum, hayale razı göz bebeklerim,

Yazında, baharında üşüdü durdu günah karası ellerim...

Dün ettiklerimi mi unutayım, etmediklerime mi yanayım bugün...

Zulmet çöktü gecelerime, uyku doldurdu yerini nurun

Meğer uyku girmezmiş gözüne Seni hakkıyla sevenin...

Gecelerde uyanıp yıldızlarına el uzatamadım,

birine tutunup Sana ulaşamadım...

Şimdi dilimden dökülenler, kalbimden sökülenler hepsi hepsi Senin için..

Pişmanlıklarımı, kalbimin bu ifsada dayanamayacağını,

Ruhumun mecnun misali rahmetine koşacağını bilene...

Seni anmayan dili, Sana koşmayan ayağı, Seni sevmeyen kalbi n’eyleyim,

Bugün bu saatte geldiğim, geleceğim, halimi arz edip,

Rızasını dileyeceğim kapı Senin...

Benim huzur kaynağım, kalbimin kût ve kuvveti Senin rahmet dolu kucağındır,

Ben seninim, hem gece hem gündüz, hepsi Senin,

Kovma beni ki yüzüm kara, yüreğim yanık, yaram derindir

Gecelerimi aydınlat, gündüzlerimi sevindir...

ASHAB-I BEDR

Well-known member

bir-tevekkul-istiyorum-ey-rabbim.jpg

Bir tevekkül iliştir kalbime ey Rabbim!

Ilık bahar rüzgârları gibi ferahlatsın yaralarımı. Sürüklesin sonbaharı, eylülü hatta hüznü bile. Ben ikindi vaktinin yorgun tutsağıyım. Uzayan gölgemle birlikte kısalan ömrüm, kızıllaşan gökyüzüne dalmış sönük gözlerim var. Muhtaçlığımı, acizliğimi katıp duama bir tutam tevekkül istiyorum Rabbim; bakışlarıma, yitiklerime, kaybedişlerime. Bir tevekkül istiyorum Rabbim; gözlerimin kapandığı yer umut, açıldığı yer Allahu Ekber!

Suskunluğumun adı olsun. Ayaza çekmiş gecelerimin sızılarını sustursun önce. Dindirsin bütün hesaplarımı, kavgalarımı, anlamsız gürültülerimi. Sakin ve suskun bir teslimiyette bulayım âlemin huzurunu. Biliyorum, sessizlik gecenin üzerinde bir yük değildir sadece. Her kalem kâğıtlara önce sessizliği yazar ve her sessizlik önce aşka bular kendini. Meryem suskunluğuna bulanmış aşk-ı tevekkül istiyorum senden ey Rabbim. Yalnızca senden ve yalnızca senin aşkını istiyorum. Bir inşirah, bir genişlik, bir tevekkül...Kalemimin ilk hecesi sükût, son hecesi Nûn...

Tebessümler bıraksın yüzümde. Baharı bekleyen tohumlarım filizlensin kalbimin otağında. Ufak bir çocuk saflığıyla bürünsün duam ellerime. Gözyaşlarım beklediğim muştularımı beslesin. Bir tevekkül bahşet ey Rabbim gönlüme, duama, sabrıma. Yeni bir dirilişi müjdeleyen bir bahar örülsün hayatıma. Gözyaşlarımın dilini bilen sensin, tut kelimelerimin niyazını, tut ellerimi, tut beni ey Rabbim ve bir tevekkül kondur yüreğime...

Armağanım olsun. Yağmur damlası gibi usulca ıslatsın çatlamış ruhumu. Bütün dayanaklarımı ve bütün tutamaklarımı bırakıp ardımda senin sağlam ipine sarılayım sımsıkı. Seni bulayım hep aramaklarımda. Titresin kalbim ismini her duyduğumda. Şah damarı yakınlığında değsin alnım secdeye. Atmasına izin verdiğin kalbim senin aşkınla atsın. Senin isminle başlasın başlamaklarım. Ben aceleye meyyal gönlümle hicretini tamamlayamayan bir muhacirim. Ellerim boş, boynum düşük, dizlerim titrek.

Bir tevekkül istiyorum Rabbim; sana giden yollarımı açan, yüreğime bir fetih, hasretlerime bir vuslat… Fazlından bir tevekkül istiyorum ey Rabbim beni sana bağlayan, yalnız sana, sadece sana.

La ilahe illallah

ASHAB-I BEDR

Well-known member

untitledkko.jpg

Ey nurların nuru,

Ey nurları nurlandıran,
Ey nurlara suret ve şekil veren,

Ey nurları yaratan,

Ey nurları idare eden,
Ey bütün nurlardan evvel olan nur,
Ey bütün nurlardan sonra da var olan nur,

Ey bütün nurların üstünde olan nur,

Ey hiçbir nurun kendisine benzemediği nur,
Bugün bütün vücudumuz ve avuçlarımız

Senin o nurdan hazinene nurdan dergahına yönelmiş,

Senden gelecek bir ihsanı, bir nuru ümit etmektedir.

Her zamankinden daha çok Senin nuruna bugün muhtacız.
Biliyor ve inanıyoruz ki;
"Gözün nuru, iman nuru ile ışıklanırsa ve kavileşirse bütün

kainat gül ve reyhanları ile süslü bir cennet şeklinde

görünür."

Feri sönük gözlerimize nur, hasretimize yanık

gönüllerimize nur yağdır.

Ey nurların nuru olan Allah’ım!
Biliyor ve inanıyoruz ki; eğer bir göz, nurundan nasibini

almamışsa bir gönül nurundan sağanak sağanak

ıslanmamışsa küfür ve zulüm, karanlık perdeleriyle basiret

ve fıkhı alınmışsa artık onun için "dünya, genişliğiyle

beraber bir hapishane şekline girer. Kainatın bütün

hakikatleri, (O’nun) nazarında gizlenir."

O halde Rabbim!
Bütün acziyetimizle Senin nurdan olan dergahına

yöneliyor, kapına en pejmürde bir dilenciden daha

pejmürde, daha miskin ve daha muhtaç olarak yüz

sürüyoruz.

Ey nurlara suret ve şekil veren Allah’ım!
Nurunla halimize şekil ver.

Nurunla yolumuza suret ver ki daha beter olmayalım.

Selamet sahiline çıkabilelim.

ASHAB-I BEDR

Well-known member

laleee.jpg

"Ey Rabbim, bana (doğruyla eğrinin ne olduğuna) hükmedebilme bilgi ve yeteneğini bağışla. Beni dürüst ve erdemli insanların arasına kat. Gerçeği benden sonrakilere ulaştırabilme gücü ver bana. Ve beni nimetlerle dolu bahçenin varislerinden biri yap."

Şuara Suresi, 83-85

ASHAB-I BEDR

Well-known member

ac247c563a1720069095e95d362c0586.jpg

Vurur da geçer gönlüme hep, ezici pişmanlıklar...
Açılır ellerim duâya dururum...!
Bir halsizlik, bir ürkeklik, bir mahçupluk içindeyim
Susarım, sadece Sana'dır (c.c.) bükük boynum...
Bakamam semâna,
Utanıyorum...
Ne büyük bir ateştir ki bu,
Hadsiz yanıyorum...
Avuçlarımda gül birikmişti Sen'i (c.c.) sevince,
Şimdi dikenlere döndüler günahlarımla,
Kanıyorum...
Sızlanırım hep, ağlarım günahlarıma
Pişmanım bütün yaptıklarıma
Yüzüm yok belki ama
Yok ki başka bir yer gideyim
Yüzüm olmasa da geldim kapına
Ey Rabbim(c.c.)!
Hükmedip cehennemine atarsan,
Rab (c.c.) Sen'sin, hakkındır...
Lütfedip Rahmetine sararsan,
Rahman
(c.c.) Sen'sin şanındır...

Ve bu son demde,
Yüzsüzüm, ama yine de kapına geldim...
Güçsüzüm, ateşin sinede affına geldim...

ASHAB-I BEDR

Well-known member

curiously____by_microphonemistress.jpg

Ey rahmeti sonsuz Rabbim!

Bizler Senin kapının bendeleri ve bu uğurda dünya ve ukbadan geçmeye kararlı sadık kulların olarak bugüne kadar kimseye secde edip kul olmadık.

Derdimizi Senden başkasına açmadık.

Açtıksa da bin tövbe diyerek dönüp dergahına sığındık.

Bu kapıdan ayrılmayanların kadehlerini muhabbetinle doldur ve asırlardan beri dudağı tebessüm bilmeyenlerin yüzünü güldür.

ASHAB-I BEDR

Well-known member

22146_259100529665_527219665_3083632_1288256_n.jpg

Hayalim ol, hayal kırıklığını bilmeyeyim

Derdim ol, başka dertlerle incinmeyeyim

Sevdiğim Sen ol, özlemim Sen,

Gayem Sen , tek güvendiğim Sen,

Her şeyim ol, başka bir şey istemeyeyim

Her şeyim ol ki, kaybettiklerime üzülmeyeyim

Sana yakın olayım, kurtar beni Senden uzaklığın yangınından.

" Ey Ruhumu saran gizli dertlere nigehban"

ASHAB-I BEDR

Well-known member

17358_1324792406699_1437562777_1868698_1576046_n2.jpg

Rabbim!...
Yüreğinden yürek kopmuşlara dirayet ver..
Kullarının yüzüne doğacak güneşler, yeni çareler;
Başlarını sokacak, sırtlarını dayayacak, bacaları rahmet tüten evler nasip et...
Rabbim; birbirinin acısını kalbinde hissedenlerin yüreğini Cennetinle serinlet...
Amin...
Her daim duayla...

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim! Kulağımın şerrinden, gözümün şerrinden, dilimin şerrinden, kalbimin şerrinden ve menîmin şerrinden sana sığınırım."

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim Resûlünün senden istediğini istiyorum. Resûlünün sana sığındığı şeyden ben de sana sığınıyorum." "Ey Rabbim! Bana Rahmetinin kapılarını aç!" "Allah'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!" "Benden bana ezâ veren şeyi gideren ve bana yarayacak şeyi bende tutan Allah'a hamd olsun" "Beni, bütün mü'minleri ve mü'mineleri mağfiret et ey Rabbim" "Bana ruhumu geri veren, vücûdumu afiyette kılan ve kendisini zikretmeğe müsaade eden, Allah'a hamd olsun." "Bize yemekten yediren, sudan içiren, çıplak iken giydiren, dalâlette iken hidâyet veren, görmezken gösteren ve bizi yarattıklarının pek çoğuna üstün kılan Allah'a hamd ederiz, çünkü hamd âlemlerin Rabbi Allah'a mahsusdur." "Ey Hayy u Kayyum olan Rabbim! Rahmetine tevessül ediyorum ve benim her hâlimi ıslâh etmeni istiyorum. Göz açıp yumuncaya kadar da olsa beni kendime (nefsime) bırakma." "Hamd Sana mahsusdur ey Rabbim! Sen semâların, arzın ve onlardakilerin mâlikisin. Ve Sana yine hamd olsun ki, sen Hakk'sın." "Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun azameti önünde küçük kalmıştır. Hamdederim Allah'a ki her şey O'nun izzeti karşısında zelîldir.Hamd ederim Allah'a ki her şey O'nun mülk ü saltanatına boyun eğmiştir. Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun kudretine teslîm olmuştur." "Azamet ve celâl sahibi Allah'ın adiyle başlarım. Bizi İslâm dininde kılan, îman etmeğe muvaffak buyuran ve hidâyete erdiren Rahman Allah'a hamdederim. Suyu temizleyici, İslâm'ı da nur kılan Allah'a hamdolsun" "Yâ Rabb! Kalbimi nurlandır, gözümü nurlandır, kulağımı nurlandır, sağımı nurlandır, solumu nurlandır, üstümü nurlandır, altımı nurlandır, önümü nurlandır, arkamı nurlandır ve beni nur eyle" "Ey Rabbim! Saçımı ve yüzümü ateşten koru. Senin himâyenden başka bir himâyenin bulunmadığı günde beni Arş'ının gölgesi altında gölgelendir." "Benden bana ezâ veren şeyi gideren ve bana yarayacak şeyi bende tutan Allah'a hamd olsun" "Ey Rabbim şehâdet ederim ki Senden başka hiç bir ilâh yok, ancak Sen varsın. Şerîkin yok Senin ve yine şehâdet ederim ki Muhammed Senin kulun ve resûlündür. Senden mağfiretini isterim ve Sana tevbe ederim." "Ey Rabbim! Benim boynumu ateş esâretinden kurtar, beni zincirlerden ve bukağılardan muhafaza et." "Ey Rabbim! Senin ilmine müracaat ederek hayrı senden istiyorum ve kudretine sığınarak senden kudret istiyorum ve senin büyük fazlından diliyorum; çünkü sen, her şeye kadirsin, ben bir şeye kadir değilim. Sen bilirsin, ben bilmem, Sen gaybleri bilirsin." "Ey Rabbim bana cennetin kokusunu duyur ve onun ni'metlerinden nasîblendir ve bana ateşin kokusunu duyurma." "Allah'ım hatâlarımı kar ve dolu suyu ile yıka. Beyaz bir elbiseyi temizlediğin gibi kalbimi de hatalardan temizle. Benimle hatalarımın arasını, maşrıkla mağribin arasını uzak kıldığın gibi uzak kıl." "Seni hamdinle tesbîh ederim ey Rabbim! Senden başka bir ilâh bulunmadığına ve yalnız sen olup şerikin olmadığına şehâdet eder, senin mağfiretini diler, sana tevbe ederim." "Ey Rabbim! Bana râzı olduğun bir çalışma, ver, günahımı bağışla, makbul bir amel ve zarar etmeyen bir ticâret nasîp et." "Allah'ım! Kabir azâbından sana sığınırım. Ateş azâbından Sana sığınırım. Hayatın ve ölümün fitnelerinden sana sığınırım. Deccâlin fitnelerinden sana sığınırım" "Ey Rabbim! Senden bildiğim ve bilmediğim hayrın hem çabuk, hem geç olanını istiyorum" "Allahım! Cimrilikden sana sığınırım. Korkaklıktan sana sığınırım. Erzel-i ömre bırakılmaktan sana sığınırım, kabir azâbından sana sığınırım." "Yâ Rabb! Beni hatâlardan temizle, beyaz bir elbisenin kirlerden temizlendiği gibi. Allah'ım! Hatâlarımı su ile, kar ile, dolu ile yıka." "Seni hamdinle tesbîh ederim ey Rabbim! Senden başka bir ilâh bulunmadığına ve yalnız sen olup şerikin olmadığına şehâdet eder, senin mağfiretini diler, sana tevbe ederim." "Azamet ve celâl sahibi Allah'ın adiyle başlarım. Bizi İslâm dininde kılan, îman etmeğe muvaffak buyuran ve hidâyete erdiren Rahman Allah'a hamdederim. Suyu temizleyici, İslâm'ı da nur kılan Allah'a hamdolsun" "Ölüyü dirilten Allah'ı tesbîh ederim ve O her şeye kaadirdir""Ey Rabbim! Benim boynumu ateş esâretinden kurtar, beni zincirlerden ve bukağılardan muhafaza et." "Yâ Rabb! Sen beni afv ü mağfiret eyle. Zîra senden başkası günâhları afv ü mağfiret edemez." "Ey Rabbim, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelîlim beni azîz kıl. Ben sana muhtacım, beni rızıklandır." "Ey Rabbim! Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım." "Ey Rabbim! Nice ayakların kaydığı günde benim ayaklarımı sırat üzerinde sabit kıl." "Ne iyinin ne kötünün tecâvüz edemeyeceği Allah'ın tam kelimelerine yarattığı şekil verdiği ve ektiği herşeyin şerrinden sığınırım" "Ey Rabbim bana cennetin kokusunu duyur ve onun ni'metlerinden nasîblendir ve bana ateşin kokusunu duyurma." "Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum." "Hamd Sana mahsusdur ey Rabbim! Sen semâların, arzın ve onlardakilerin mâlikisin. Ve Sana yine hamd olsun ki, sen Hakk'sın." "Allah'ın her biri noksansız ve tam bulunan kelimelerine O'nun gadabından, îkabından, kullarının şerrinden, şeytanların hücûmlarından ve benim yanıma gelmelerinden sığınırım." "Ey Rabbim! Senin ezelî ilminde bir iş benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında hayırlı ise onu bana takdir et ve müyesser kıl. Sonra onun bereketini ver." "Ey Rabbim bütün varlığımı sana teslîm ettim, işimin tasarrufunu sana havale ettim, yönelişim sanadır, korkum da ancak sendendir, senin azâbından kaçıp sığınılacak ancak yine senin rahmetindir. İndirdiğin kitabına ve gönderdiğin resulüne îmân etdim ey Rabbim!" "Beni, bütün mü'minleri ve mü'mineleri mağfiret et ey Rabbim" "Ey Rabbim! Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan, abraslıktan ve kötü hastalıklardan sana sığınırım." "Ey Rabbim! Benim boynumu ateş esâretinden kurtar, beni zincirlerden ve bukağılardan muhafaza et."
"Ey Rabbimiz, bize dünyâda da iyilik, güzellik ver, âhirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azâbından koru." "Ey Rabbim, bana peygamberinin havzından bir kâse içir, ondan sonra hiç susamayayım" "Azamet ve celâl sahibi Allah'ın adiyle başlarım. Bizi İslâm dininde kılan, îman etmeğe muvaffak buyuran ve hidâyete erdiren Rahman Allah'a hamdederim. Suyu temizleyici, İslâm'ı da nur kılan Allah'a hamdolsun"AMİN AMİN AMİN ECMAİN İNŞ......

uður1

Well-known member
"Ey Rabbim! Bana Rahmetinin kapılarını aç!" "Ey Rabbim! Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum." "Ey Rabbim! Nice yüzlerin beyaz, nice yüzlerin kara olacağı günde yüzümü nurunla beyaz kıl, nurlandır." "Ey Rabbim! Nice ayakların kaydığı günde benim ayaklarımı sırat üzerinde sabit kıl." "Bizi öldürdükten sonra dirilten Allah'a hamd olsun. Ölümden sonra dirilmek haşr ü neşr olmak da yine Allah'ın huzurunda olacaktır." "Hamd Sana mahsusdur ey Rabbim! Sen semâların, arzın ve onlardakilerin mâlikisin. Ve Sana yine hamd olsun ki, sen Hakk'sın."

uður1

Well-known member
"Bizi öldürdükten sonra dirilten Allah'a hamd olsun. Ölümden sonra dirilmek haşr ü neşr olmak da yine Allah'ın huzurunda olacaktır."

uður1

Well-known member
"Ey Hayy u Kayyum olan Rabbim! Rahmetine tevessül ediyorum ve benim her hâlimi ıslâh etmeni istiyorum. Göz açıp yumuncaya kadar da olsa beni kendime (nefsime) bırakma."

uður1

Well-known member
"Yâ Rabb, muhakkak ki ben kendime çok zulmettim; yani çok günâh işledim. Günahları ise ancak sen afv ü mağfiret edersin. Hakkıyle gafûr ve rahîm ancak sensin. Beni kendi indinden bir fazl u keremle afv ü mağfiret eyle ve bana lutf u ihsanınla merhâmet eyle."