TEVHID AILESI OKUMA KAMPINDA :Var misin Yok musun?

ebrar172

Well-known member
Selamun aleykum kardesler.

Herkesde farkli bi nesriyat oldugundan, ve bazi kardeslerimiz kucuk boy risalelerden okudugundan , Huseyni abimiz sorularlarisaleinur.com sitesinin sayfa sayılarını esas almamizi onerdi .
Örnegin:

Nur İklimi » Sorularla Risale-i Nur, Bediüzzaman Said Nursi, Nur Cemaati

1.sozu okuyan: 27-29.sayfa
14.lema 2.makam :30-40.sayfa
2.soz: 41-43.sayfa
3.soz: 44-46. sayfa
4.soz : 47-48.sayfa
vs...
Toplam 48- 27= 21 sayfa okumus oluyor..

Yoksa piyasa da biçok yayın evi var ve çoğuda birbirinden farklı sayfalar var.hak gecmesin,
selam ve dua ile...

ben başka bir yerden okuyorum ve orjinal sayfaya göre takip ediyor...hatta emin olmak için kitaptanda kontrol ettim...aynen kitaptaki sayfalara riayet edilmiş...linkide vereyim belki bakmak isteyenler olur. arama çubuğundan istediğiniz bölüme ulaşabiliyorsunuz hem orjinal risale hemde açıklamalı risale okumaları mevcut..selamlar...

Bediüzzaman Said Nursi Risale-i Nur Külliyatı

FaKiR

Meþveret Bþk.
ben başka bir yerden okuyorum ve orjinal sayfaya göre takip ediyor...hatta emin olmak için kitaptanda kontrol ettim...aynen kitaptaki sayfalara riayet edilmiş...linkide vereyim belki bakmak isteyenler olur. arama çubuğundan istediğiniz bölüme ulaşabiliyorsunuz hem orjinal risale hemde açıklamalı risale okumaları mevcut..selamlar...

Bediüzzaman Said Nursi Risale-i Nur Külliyatı
farkli nesriyatlarda sayfa sayilari degisebiliyor kardes, buyuk-orta_kucuk boy risalelerden de okuyan arkadaslar oldugu icin, baska sitelerden okusanizda, okudugunuz yerin sayfa sayisini sorularlarisaleinur sitesinin, sayfa sayisina gore hesaplayalim insallah..
dua ile...

ebrar172

Well-known member
farkli nesriyatlarda sayfa sayilari degisebiliyor kardes, buyuk-orta_kucuk boy risalelerden de okuyan arkadaslar oldugu icin, baska sitelerden okusanizda, okudugunuz yerin sayfa sayisini sorularlarisaleinur sitesinin, sayfa sayisina gore hesaplayalim insallah..
dua ile...

e nasıl yapacağız bu hesaplamayı feza...?
yani biz okuduğumuz sayfa sayısını söyleyeceğiz sen mi hesaplayacaksın...:)
çünkü aşağıya kopyaladığım hesap çetelesinden ben birşey anlamadım mübarek..

FaKiR

Meþveret Bþk.
e nasıl yapacağız bu hesaplamayı feza...?
yani biz okuduğumuz sayfa sayısını söyleyeceğiz sen mi hesaplayacaksın...:)
çünkü aşağıya kopyaladığım hesap çetelesinden ben birşey anlamadım mübarek..

sorularla risalesinur sitesinde, birinci sozu okudugunuzda, asagida sayfa sayisi yaziyor : 27.sayfadan-29.sayfaya ( 27.sayfadan once icindekiler-onsoz_vs.. oldugundan o kismi saymiyoruz)

birinci soz bitti, ikinci sozu okumaya basladiniz diyelim,41.sayfadan-43.sayfa ya kadardir.

3.soz: 44-46. sayfa
4.soz : 47-48.sayfa vs....

En son 48. sayfa ya kadar geldiniz, 27.sayfadan once , sadece icindekiler ve onsoz kismi oldugundan onu saymiyoruz,
48'den 27 yi cikartiyoruz ki, okudugumuz sayfa sayisini bulalim...
48-27= 21 sayfa okumus oluyoruz...
---------------------
okudugunuz kismi soylerseniz bende hesaplayabilirim, mesela
21. 22. 23. Lemayi ve 1.2.3.4.sozleri okudum derseniz, sizin yerinize ben hesaplarim....