buyurun maklube yiyelim

Tarihci

Marmara Tarih
istiğna ben çok yemek biliyorum da onları hemen hemen herkes yapabiliyor ama bunu herkes yapamıyor.. bıkkınlık geldiyse sana bu konudan aboneliğini kaldır, bakma için kalkmasın.

huve

Well-known member
maklubeye karşı bu kadar tepki bir sizde gördüm istiğna kardeşim :)
hiç bilmeyen arkadaşlarımın bile dilinden düşmez bu yemek :)

Yeltegiyan

Elfidam
sürekli aynı şeyden bahsediliyo gibi geliyor ama farkındaysan muhabbet farklı dönüyor.ayrıca burası paylaşı için kurulmuş bir yer herkes herşeye katılmak zorunda değil pekala bu konuyu hiç açmaya bakmayabilirsin bence ama baskalarına yazmayın diyemezsin;)

hknco

Well-known member
216.jpg

hocam bilmiyorum kaçıncı maklubeniz bu resimdeki ama ben beğenmedim pek,, ben et 2 kg den az olursa elimi sürmem, benim yaptıklarıma zaten pilavlı et derler :) bi de hocam zannedersem pilavı etin suyuyla yapmamışsın, bem beyaz ve et tadından mahrum bir pilav gibi geliyor gözüme.. bu resmini verdiğimi biraz fazla süslemiştik ama hoş olmuştu,, bunda 2,5 kg et var 12 kişi filan yemiştik bunu.. daha herkes toplanmadığı için bardak sayısı yanıltmasın sizi.. :) birde hocam 2 su bardağı pirinc nedir yahu,, ben yanımda bi arkadaşım olduğunda evde pilav yaptığımızda 2 su bardağı yapıyoruz, yukardakinde 7 su bardağı pirinc var :)

Şimdi tarihçiye maklube yemeğe gittik nerde ..... yok bırak 2 kg eti :S gittik evde kemikli et var :D neyse dedik ... olmaz döneriz biz ... yemeyiz neyse Tarihçi dedi etmen eylemen .... neyse zar zor işte bizi razı etti (burasının çoğu yalan)neyse sonra işte abi gitti et aldı geldi. Sonra ben mutfağa girdim :mad: salata yaptım (yaptım ettim eyledim) neyse orda işte tarihçide az buçuk kendi çapında bişiler yaptı .... :cool: ordan yedik güzel olmamamıştı ... tarihçi yapamamış salata güzeldi :D ben elim değdi :Dya ondan neyse ... iyi kötü yedirdin bize ... tarihçi

Tüm bu yazılanlar şaka ama hakikaten maklube güzeldi... olayı biraz mübalağa yaparak anlattım ama maklube yemek isterseniz bence tarihçi güzel yapıyor ... :) isteyenlere yaparız değil mi tarihçi ? güzel de olur bir sohbet olur peşinede ...

Tarihci

Marmara Tarih
Şimdi tarihçiye maklube yemeğe gittik nerde ..... yok bırak 2 kg eti :S gittik evde kemikli et var :D neyse dedik ... olmaz döneriz biz ... yemeyiz neyse Tarihçi dedi etmen eylemen .... neyse zar zor işte bizi razı etti (burasının çoğu yalan)neyse sonra işte abi gitti et aldı geldi. Sonra ben mutfağa girdim :mad: salata yaptım (yaptım ettim eyledim) neyse orda işte tarihçide az buçuk kendi çapında bişiler yaptı .... :cool: ordan yedik güzel olmamamıştı ... tarihçi yapamamış salata güzeldi :D ben elim değdi :Dya ondan neyse ... iyi kötü yedirdin bize ... tarihçi

Tüm bu yazılanlar şaka ama hakikaten maklube güzeldi... olayı biraz mübalağa yaparak anlattım ama maklube yemek isterseniz bence tarihçi güzel yapıyor ... :) isteyenlere yaparız değil mi Tarihci ? güzel de olur bir sohbet olur peşinede ...

olur olur neden olmasın :)